Hlavní obsah

Luxusní žabky za pár korun: Ozdobte je stužkou, flitry či šátkem!

Foto: Tomáš Rubín
30. 7. 2017

Máte doma klasické jednoduché gumové žabky a už se vám okoukaly? Poradíme vám, jak je vzkřísit a vdechnout jim nový punc. Ozdobte je podle naší inspirace.

Článek

Letní žabky jsou v těchto měsících nepostradatelným doplňkem každé ženy. Neobejdete se bez nich na dovolené u moře, na hudebních festivalech, ale ani na pikniku v parku. A my vám ukážeme, jak si takové obyčejné flip-flopy můžete ozdobit samy a proměnit je v aktuální kousek.

Budete potřebovat jen kousek saténové mašle, případně pár korálků, ozdobnou květinovou a flitrovou stužku nebo starší šátek. Pak už přidejte jen trochu fantazie a zručnosti a pusťte se do práce. Nám k tomu stačilo pár minut a žabky, které stály 29 korun, dostaly zbrusu nový kabát.

S mašlí i perličkami

Základem je ovázat vrchní gumový pásek mašlí, kterou na konci zalepte lepidlem. Pak vezměte druhou mašli, přehněte ji přesně ve středu přes část, která se nasazuje mezi prsty, a oba její konce provlékněte vnitřkem bot směrem k sobě způsobem cikcak. Provlékáním vytvoříte zajímavý trojúhelník, který zakončete mašlí.

Foto: Tomáš Rubín

Nejprve omotejte jednu stužku kolem gumy a pak provlékněte druhou, aby ozdobila nárt

Foto: Tomáš Rubín

Bílá vypadá v létě skvěle, jen se rychleji ušpiní, proto mašli za čas vyměňte

Foto: Tomáš Rubín

Na stuhu je možné našít různobarevné korálky či perličky

Blýskněte se s flitry

Ne nebojte se, že budete muset našívat na žabky jednotlivé blýskavé flitry. Zakupte si rovnou hotovou flitrovou stužku, kterou ke gumovému pásku bot hravě přilepíte tavnou pistolí.

Foto: Tomáš Rubín

Flitry jsme ozdobili dětské žabky, které holčičky určitě nadchnou

Šátek kolem kotníku

Jistě najdete doma nějaký nevyužitý šátek, který už moc nenosíte, ale je vám líto ho vyhodit. Rozstřihněte ho tedy napůl a využijte na efektní omotání kolem žabek. Pruh látky by měl být úzký, aby se vám po jeho omotání do žabek ještě vešla noha, a měl by být zhruba 1,6 m dlouhý.

Nejprve začněte u špičky gumového pásku a látku omotejte rovnoměrně na obě strany směrem k patě. Konce musejí být dostatečně dlouhé, abyste je uvázaly kolem kotníku. Místo šátku lze použít také širokou stuhu nebo ustřižený pruh z dolní části trička.

Foto: Tomáš Rubín

Čím bude šátek barevnější, tím budou vaše žabky zajímavější

S květinami

V textilní galanterii nabízejí také různé dekorativní stužky, které zdobí kvítka, třásně i krajka. Tím vším můžete přední části flip-flopů polepit a proměnit je ve vskutku originální kousek dle své fantazie.

Foto: Tomáš Rubín

Růžová květinová stužka je na léto ideální ozdobou

A která varianta by se líbila vám?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek