Hlavní obsah

Michal (ne)peče: Žloutkové kuličky

Foto: Mona Martinů

Chutnají jinak než ostatní cukroví

8. 12. 2010

Čerti si mě v neděli naštěstí neodnesli, a tak můžu zdárně pokračovat ve svém předvánočním šílenství. Chuť žloutkových kuliček (už 18. druh = ano, jsem přesně v polovině), se nedá k ničemu přirovnat, je totiž naprosto originální. Vyzkoušejte další čtenářský recept i vy, nebudete litovat!

Článek

Tento týden je seriál Michal peče cukroví celý věnován jen a jen vašim receptům. V pondělí jsem otestoval jedinečná kávová zrna, včera jsme společně ochutnávali dvoubarevné hvězdičky a dnes přišla na řadu další nepečená nádhera – kokosové kuličky se žloutkovým překvapením uvnitř.

Nebojte se mi poslat recept i vy! Poctivě je každý den procházím a to nejzajímavější cukroví ještě do Vánoc určitě stihnu připravit. Své oblíbené vánoční pečivo přidávejte buď do rubriky Vaše recepty, nebo mi návod pošlete na michal@prozeny.cz.

A teď hurá, koulovaná začíná!

Foto: Mona Martinů

Jedna je lepší než druhá!

Na misku žloutkových kuliček potřebujete: 10 dkg strouhané čokolády, 10 dkg cukru moučka, 5 dkg oříšků, 3 lžíce rumu nebo rumové tresti, 1 bílek, kokos na obalování

Na polevu: 1 žloutek, rum, lžičku cukru, lžíci másla

Postup: Nastrouhejte čokoládu najemno (tentokrát jsem použil sladší mléčnou, ne na vaření), přidejte k ní zbylé suroviny na těsto a vše řádně propracujte. Nebojte se, že je hmota trochu vlhčí, kuličky se obalují na závěr v kokosu.

Foto: Mona Martinů

Těsto může i trochu lepit

Dejte těsto do lednice a mezitím si připravte krém. Uvařte celé vejce, nechte zcela zchladnout a vyjměte z něj žloutek. Ten vidličkou rozetřete a smíchejte s máslem, cukrem a rumem. Do dlaně vždy dejte placičku těsta, na tu položte malou kuličku (nebo spíš hrudku) krému a vše zabalte do úhledné kuličky. Tu ještě obalte v kokosu a žloutkové kuličky jsou na světě!

Foto: Mona Martinů

Žloutek utřete s ostatními ingrediencemi

Foto: Mona Martinů

Žloutkovou hmotu zabalte do kuličky

Zítra je samozřejmě na řadě pečení podle dalšího z vašich receptů. Budu zkoušet rohlíkové pusinky. Tak se na výsledek přijďte také podívat – na www.prozeny.cz.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.