Hlavní obsah

Milujete aperol spritz? Nejspíš ho ale připravujete špatně!

Hodnocení:
(118)
Foto: Olena F, Shutterstock.com
Doba přípravy
3 minuty
Doba vaření
neuvedeno
Náročnost
nízká

Přeneste se na chvíli do slunné Itálie a přiťukněte si doma osvěžujícím aperol spritzem. Jak ho správně namíchat a v čem se v jeho přípravě nejčastěji chybuje, nám prozradil přední český barman a specialista na cinzano a aperol, Tomáš Kubíček. Stačí dodržet několik jednoduchých kroků a budete ho míchat jako profík.

Ingredience pro:
1 porci
  • led
  • 60 ml prosecca
  • 60 ml aperolu
  • 30 ml sody
  • 1 plátek pomeranče
Článek

Italský aperitiv aperol není ani hořký, ani sladký a spolu s proseccem z něj vykouzlíte skvělý (a ne příliš alkoholický) koktejl. Nicméně v jeho přípravě se u nás často chybuje, kvalita se nahrazuje kvantitou a nedodržují se doporučené poměry. Vyzkoušejte recept přímo od barmana a pak si ho dolaďte dle své chuti.

Postup

Krok 1: Vhodnou sklenici, ideálně na víno, nejprve naplňte ledem. Čím větší kostky ledu, tím lépe – pomaleji tají. Jinak totiž ředí drink vodou, což je jedině na škodu.

Krok 2: Poté odměřte 60 ml italského šumivého vína. Výrobci aperolu doporučují Cinzano ProSpritz, ale vedle nešlápnete s jakýmkoli dobrým Prosecco Spumante, nikoli Frizzante.

Krok 3: Poté krouživým pohybem ve směru hodinových ručiček nalijte 60 ml aperolu, tedy stejné množství jako vína. Chuť je pak plnější a výraznější. Na závěr přidejte maximálně 30 ml silně perlivé vody či sody. Tady se často chybuje. V Česku stále milujeme kvantitu nad kvalitou, a tak lidé často nalévají větší množství pro efekt plnější sklenice.

Foto: Liliya Kandrashevich, Shutterstock.com

K přípravě autentického drinku žádné speciální barmanské náčiní nepotřebujete

Krok 4: V poslední fázi jen jednou promíchejte dlouhou lžičkou od spodu nahoru a ozdobte plátkem pomeranče, který umístěte dovnitř drinku, ne na sklenici. Servírujte bez brčka, tak totiž budete mít z aperol spritzu lepší zážitek obohacený i o vůni.

Nebo snad držíte suchej únor? Pokud ano, podívejte se, co se stane s vaším tělem, když přestanete pít alkohol.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek