Hlavní obsah

Móda z Febiofestu: Šik Marta Kubišová, nepovedený účes Voldánové a režisérův trapas

Foto: Profimedia.cz
23. 3. 2018

Tak jsme se nakonec dočkali! Ačkoliv to na zahájení festivalu nevypadalo vůbec nadějně, nakonec dorazila i hlavní hvězda Febiofestu, francouzská herečka Catherine Deneuve, a mohla tak převzít cenu za celoživotní dílo. A vypadala fantasticky. Mnozí by se od ní, co se týče stylu, mohli učit.

Článek

Nejen přehlídka filmů, ale také módy na červeném koberci. Takové jsou filmové festivaly po celém světě, a ani ten náš český, Febiofest, není výjimkou. Ovšem kromě zahájení je i pár dalších situací, kdy je vcelku vhodné se hezky obléci. Jako třeba když přebíráte cenu. Francouzská filmová legenda, Catherine Deneuve, si s tím poradila velice dobře, jak se ovšem dalo čekat. Nicméně ne každý ovládá módu s takovou grácií jako ona. Kdo letos na Febiofestu zazářil a kdo propadl?

Foto: Profimedia.cz

Catherine Deneuve to seklo po celou dobu její přítomnosti na festivalu. A vlastně ani příliš nepohoršují její síťované punčochy

Catherine Deneuve (75)

Je vlastně hned dvojnásobná radost, že Catherine Deneuve nakonec přijela převzít svoji cenu za celoživotní dílo. Slavnostní zahájení zmeškala kvůli nemoci a nikoho ani nenapadlo, že by se mohl stát zázrak a francouzská hvězda se nakonec ukázala. A hle – on se stal a herečka se objevila alespoň na slavnostním zakončení. Cenu převzala v černých krajkových šatech, ideálně vybraných pro danou situaci, jen bohužel lehce neodhadla odstín silonek. To je ale spíše jen drobná vada na kráse. Zvláště, když člověk ví, že po celou dobu tady v Praze chodí skutečně elegantně oděna.

Foto: Profimedia.cz

Celkový dojem ale francouzská herečka trochu zkazila při přebírání ceny za celoživotní dílo, kdy úplně nevychytala odstín silonek. I tak ale vypadala dokonale

Leos Carax (57)

Na druhé straně je Leos Carx, francouzský režisér. Stejně, jako se u Catherine Deneuve očekává elegance, tak nikoho v jeho případě nepřekvapí jeho ledabylý vzhled. Režisér je navíc znám svými dosti kontroverzními výroky i chováním. Cenu za celoživotní dílo si převzal geniální režisér bez špetky jakékoliv emoce, a už vůbec ne vděku. Oblékl si pro tu příležitost dlouhý kabát, manšestrové kalhoty a svetr, klobouk naštěstí alespoň při předávání ceny nechal na místě. Ačkoliv je to jakýmkoliv způsobem odraz jeho osobnosti, na pódiu vedle moderátorky Jolany Voldánové (49) a zakladatele Fera Feniče (67) vypadal trochu nedůstojně.

Foto: Profimedia.cz

Leos Carax vypadá trochu nepatřičně na pódiu mezi Voldánovou a Feničem, kteří jsou na příležitost oblečeni trochu lépe

Jolana Voldánová (49)

Známá moderátorka již několik let uvádí Febiofest a vždy si velice dává záležet na tom, co si vezme na sebe. Šaty na slavnostní zakončení festivalu vybrala velice pěkně, ovšem u těch na jeho zahájení je člověk trochu v rozpacích. Světle zelené šaty jí sice slušely, ale v kombinaci s účesem působila spíše jako nějaká baronka na plese v honosném paláci než jako moderátorka na červeném koberci.

Foto: Profimedia.cz

Vlastně asi nejhorší dojem z toho všeho dělá účes. Moderátorka vypadá, jako by si odskočila z natáčení pohádky

Marta Kubišová (75)

Zpěvačka Marta Kubišová se stala čestnou předsedkyní poroty s názvem Nová Evropa, a zároveň předávala v této kategorii cenu. Co nás ale zaujalo a nemohli jsme od toho odtrhnout zrak, byl její kabát, ve kterém se prošla po červeném koberci při příjezdu na závěrečný večer. Dokázala tak, že i svrchník může sloužit jako ten klíčový díl celého outfitu a ne jen jako nutný doplněk. Marta Kubišová vypadala šik!

Foto: Profimedia.cz

K tomuto kabátu by se bezesporu hodily více rovnější a užší kalhoty a jiné boty, nicméně svršek sám o sobě je skvělý a moderní

Jana Doležalová (36)

Samotné zahájení festivalu se neslo v duchu dlouhých rób a jinak tomu nebylo ani v případě bývalé Miss Jany Doležalové. Splývavé šaty bez ramínek s rozparkem určitě nebyly špatnou volbou, nicméně v dekoltu modelce příliš nepadly. Potřebovala by o číslo menší. Celkový dojem to ale zase o tolik nezhoršilo, Jana Doležalová má určitě kladné body za stříbrné sladění doplňků.

Foto: Profimedia.cz

Červené šaty se stříbrnými doplňky jsou krásné a Janě Doležalové sluší, ale z profilu to trochu budilo dojem, že by potřebovala přes prsa o číslo menší

Yvetta Blanarovičová (54)

S dekoltem naopak problém rozhodně neměla herečka Yvetta Blanarovičová. Tedy – jak se to vezme. Věříme, že někteří přihlížející s tím problém mít mohli. Herečka a dabérka zvolila šaty, které nenechaly nic náhodě a jasně demonstrovaly, že věk je jen číslo. Herečka totiž na 54 let rozhodně nevypadala. O tom, zda byl výstřih až příliš hluboký a mohl být více rafinovaný a ne tak prvoplánový, rozhodněte sami.

Foto: Profimedia.cz

O prsa to bylo i v případě Yvetty Blanarovičové, ačkoliv někteří mohli mít spíše strach, aby zůstala v dekoltu

Který ouftit se nejvíce líbil vám?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek