Hlavní obsah

Módní lekce: Učte se od žen, které jsou stylové i po padesátce!

Foto: Isifa

Kdo by neznal Annu Wintour, nejmocnější ženu módního byznysu?

Módu můžete milovat v každém věku! Ženy, které vám dnes představíme, jsou toho důkazem. Které dámy po padesátce patří mezi módní ikony?

Článek

Na krku pět a více křížků a před sebou už jen vidinu penze a image babičky v šátku a důchodkách? Tak na to u těchto žen zapomeňte! Pětice, jejíž styl vám dnes chceme přiblížit, má totiž společné jedno – celoživotní lásku k módě, které se rozhodně nehodlají vzdát jen proto, že jim už není dvacet. Podívejte se!

Helen Mirren

Je nejen skvělá herečka, ale v posledních letech sbírá body i u módní policie. Záměrně jsme pro vás vybrali pár fotek z „civilu“, nikoli z červeného koberce (na ty se můžete podívat například zde), protože dokazují, že Helen má prostě pro módu cit. V 68 letech se nebojí skoro ničeho, včetně růžového přelivu na vlasech. Pravá dáma!

Foto: Isifa

Helen Mirren si u módních kritiků vede skoro stejně dobře jako u těch filmových

Foto: Isifa

Šmrncovně, a přitom úměrně svému věku. Přesně tak se obléká tahle sympatická britská herečka

Carine Roitfeld

Bývalé šéfce francouzské Vogue bude letos 60 – což by ovšem hádal málokdo. Carine je ve světě módy pojem. Dnes vede uznávaný módní časopis CR Fashion Book a pravidelně se umísťuje v žebříčcích nejlépe oblékaných žen světa. Kromě novinařiny se věnuje i stylingu – jako stylistka pracovala například pro Chanel.

Foto: Isifa

Carine se svojí neméně krásnou dcerou, modelkou a designérkou Julií Restoin Roitfeld

Foto: Isifa

Odhalené nohy v šedesáti? A proč ne?!

Tilda Swinton

Tahle sympatická skotská herečka a významná postava britské umělecké scény je v 53 letech na vrcholu – kdo z vás ji viděl ve filmu Musíme si promluvit o Kevinovi, ví, o čem mluvíme. Kromě divadelních a filmových rolí a angažmá v rozličných uměleckých projektech ale proslula i svým neobyčejným vkusem. Její styl můžete milovat i nesnášet, ale jedno mu upřít nelze – osobitost.

Foto: Isifa

Pánský oblek a opravdu zvláštní boty. Co na to říkáte?

Foto: Isifa

Tildu Swinton potkáte na všech důležitých uměleckých akcích

Anna Wintour

Co dodat ke královně módního světa? Šéfredaktorce americké Vogue a podle mnohých nejmocnější ženě módního byznysu je 64 let. Zatímco v začátcích kariéry nosila Anna hlavně módní trička s vestami a džínami slovutných značek, dnes ji uvidíte spíš v kostýmcích a pláštích. K její tradiční výbavě patří i tmavé brýle a obvykle i oblíbené tělové sandálky, které pro ni údajně kdysi navrhl samotný Manolo Blahnik.

Foto: Isifa

Šaty, kabátek a nejoblíbenější sandálky od Manola. To je uniforma Anny Wintour

Foto: Isifa

Tmavé brýle jsou pro Annu jakýmsi brněním. Nesundává je, ani když sleduje svůj oblíbený tenis

Iris Apfel

Ke jménu 92leté Iris se připojují následující informace – byznysmenka, návrhářka interiéru (podílela se i na několika rekonstrukcích Bílého domu) a módní ikona. Dnes už se Iris věnuje především své třetí roli. Je nepřehlédnutelná.

Za všech okolností šik a originální, s výraznými brýlemi, rukama plnýma náramků a pestrobarevným oblečením. Iris Apfel je důkazem toho, že vášeň pro módu a styl je opravdu celoživotní záležitostí. Není divu, že stylu této nevšední dámy byla věnována dokonce celá výstava v Metropolitním muzeu umění v New Yorku.

Foto: Isifa

Iris, to jsou velké kulaté brýle a ruce plné náramků

Foto: Isifa

Ve společnosti Iris Apfel nepřehlédnete

Připadají vám tyto dámy inspirující? Napište nám do diskuse!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.