Hlavní obsah

Módní SOS: Hanka zhubla, širší stehna zůstala. Jak ji oblékla stylistka?

Foto: Nikola Šrajerová

Černá sukně pod kolena? Na to je Hanky škoda! Podívejte, co jsme pro ni vybrali

Spousta žen pronáší větu „nemám co na sebe“ nad napěchovanou skříní. Šatník naší čtenářky ale opravdu zeje prázdnotou. Hanka zhubla dvacet šest kilo a potřebuje poradit, co její nové postavě sluší.

Článek

Hanka si za poslední rok a půl pěkně mákla. S jinými tvary ale přišlo módní dilema: „Když chodím po obchodech, nemůžu si nic vybrat. Nemám představu o tom, co by mi slušelo, a můj šatník zeje prázdnotou,“ prozradila nám čtenářka s tím, že její jedinou záchranou na léto je černá sukně pod kolena, kterou nosila před osmi lety. A devětadvacetiletá Hanka si může dovolit mnohem víc!

Díky své snaze se dostala na konfekční velikost 40, kvůli velkým prsům ale občas bojuje s horními díly. Za problematickou partii by se dala označit silnější stehna a kolena, která Hanka nerada ukazuje. Oproti tomu má ale krásně útlý pas a bezproblémové bříško, z čehož je potřeba těžit.

Foto: Archiv čtenářky

Hanka potřebuje nutně obnovit šatník. Poté, co shodila dvacet šest kilo, jí je všechno oblečení velké. Na fotce je v civilu v oblíbených legínách

Důraz na pas

Zakamuflovat nedostatky, vyzdvihnout pas a podtrhnout ženskou siluetu. To vše zvládne sukně do pasu v délce ke kolenům. Sněhově bílá varianta ladí téměř s každým vrškem. Pokud chcete, aby celek působil mladistvě a svěže, vyměňte halenku za klasické triko, které výsledný dojem odlehčí. Vzhledem k délce sukně a čtenářčiným sto šedesáti třem centimetrům se vyplatí obout podpatky.

Foto: Nikola Šrajerová

Na foto: sukně (F&F, 899 Kč), triko (Lindex, 399 Kč), náhrdelník (Marks & Spencer, 549 Kč), boty (Aldo, info o ceně v obchodě), psaníčko (Baťa, 1099 Kč), náramek (New Yorker, 109 Kč)

Foto: archiv firem

Nedáte dopustit na sukně do pasu? Vyberte si z kostiček, květinových potisků nebo pastelových barev!

Chytré proužky

Lehký materiál, vertikální proužky a zavinovací střih - top je velmi lichotivý a svědčí i většímu poprsí. Problém dělá Hance výběr kalhot. Jestliže máte obdobnou postavu, vyzkoušejte stejně jako ona model do pasu s rovným střihem a nohavicemi, které nejsou zbytečně upnuté, ale ani volné.

Foto: Nikola Šrajerová

Na foto: kalhoty (Marks & Spencer, 749 Kč), top (New Yorker, 349 Kč), boty (Humanic, 2799 Kč), náhrdelník (Topshop, 599 Kč), prsteny (Aldo, 299 Kč/set), psaníčko (Marks & Spencer, 999 Kč)

Módní „pouzdrovka“

Ani se silnějšími stehny si nemusíte odpírat úzké pouzdrové sukně. Pakliže tedy nepočítáte bříško mezi své kritické partie. Dámám s postavou typu jablka totiž „pouzdrovky“ nesvědčí. Pastelově modrou sukni stylistka doladila jednoduchým topem, celek můžete rozzářit barevným náhrdelníkem.

Foto: Nikola Šrajerová

Na foto: top (F&F, 399 Kč), sukně (F&F, 249 Kč), náhrdelník (Topshop, 725 Kč), boty (Baťa, 2199 Kč), náramky (Aldo, 399 Kč/set)

Foto: archiv firem

Dáváte přednost pouzdrovým střihům? A co říkáte na tuto trojici?

Květinové motivy

Máte za to, že si potištěné kalhoty mohou dovolit jen ženy s nohama jako párátka? Vyvedeme vás z omylu. Se správným střihem si je můžete obléknout i v případě, že nemáte dokonalé proporce. S topem ale nakládejte opatrně, do kalhot ho zastrčte jen v případě, že nemáte problémy s větším (nikoli jen povoleným – to projde :-) ) bříškem.

Foto: Nikola Šrajerová

Na foto: top (Van Graaf, 799 Kč), kalhoty (Marks & Spencer, 2699 Kč), boty (Topshop, 2299 Kč), náhrdelník (F&F, 169 Kč), prsteny (New Yorker, 109 Kč), náušnice (New Yorker, 109 Kč/ set 3 párů)

Trendy neon

Lákají vás zářivé odstíny? Směle do nich. I tentokrát jsme pro Hanku vybrali délku ke kolenům, při zemi se držíme i s výstřihy. Odvážný je oproti tomu odstín šatů, jejich projmutí decentně upozorňuje na štíhlý pas. Náš tip? Nebojte se barev a klidně zvolte výrazný doplněk. Například v oranžové nebo tyrkysové.

Foto: Nikola Šrajerová

Na foto: šaty (Marks & Spencer, 4399 Kč), kabelka (Topshop, info o ceně v obchodě), boty (Humanic, 499 Kč), náušnice (Topshop, 399 Kč)

Chcete si i vy nechat poradit s šatníkem a stát se hvězdou našeho módního článku? Máte možnost! Své aktuální fotografie včetně telefonního čísla posílejte na e-mail jana@prozeny.cz!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek