Hlavní obsah

Na věky věků? Ne! Tyto páry se rozešly po dvaceti letech!

Foto: Profimedia.cz

Vandu Hybnerovou a Sašu Rašilova spolu neudržel ani statek, který si opravili

Nevěra, vyšumění lásky nebo krize středního věku. I to bývají důvody, proč se dva rozejdou. Co vedlo k rozchodu slavných dvojic? Proč se rozešly, i když spolu žily dvacet a více let?

Článek

Člověk má pocit, že jakmile se dostane do třetí dekády vztahu, už ho nemůže nic ohrozit a se svojí drahou polovičkou zůstane do konce života. Jenže ona to není tak úplně pravda. I po tak dlouhé době to může prostě vyšumět nebo se objeví syndrom prázdného hnízda. Stejně tak se stane, že jeden z páru chytne druhou mízu a zamiluje se jinde. Zkrátka a dobře – nikdy není dobré usnout na vavřínech, vztah může ztroskotat v každém věku. Zkušenosti s tím mají i některé slavné páry.

Susan Sarandon (71) a Tim Robbins (59)

Tito dva nebyli oficiálně manželé, ovšem to nic nemění na tom, že rozchod po třiadvaceti letech mnohé překvapil. Herec, který letos navštívil filmový festival v Karlových Varech a určitě ho znáte z filmu „Vykoupení z věznice Shawshank“ (1994), se s herečkou Susan Sarandon seznámil při natáčení filmu „Durhamští býci“ v roce 1988. Co bylo skutečnou příčinou rozchodu, ví jen pár samotný. Nicméně prsty v tom budou mít oba dva. Tim Robbins totiž později přiznal, že několik měsíců před rozchodem ho postihla krize středního věku a Susan Sarandon pak zase velice brzy začala být vídána s mužem mladším o 31 let. Nikdy však nepřiznala, že by důvodem rozchodu byl právě mladší milenec Jonathan Bricklin (40). Že by živelnou herečku přestal bavit muž utápějící se v krizi?

Foto: Profimedia.cz

Kdo o rozchod stál víc, se neví, ale spekuluje se, že to byla ona

Mel (62) a Robyn Gibson (57)

Na vztah s Melem Gibsonem musíte mít zřejmě dostatek síly a trpělivosti. Jeho žena Robyn, kterou si bral v roce 1980, jí měla hned kopu, ale bohužel to nestačilo. Všechny jeho manýry přehlížela, byla s ním i přes problémy s alkoholem a snažila se rodinu udržet pohromadě. Ale po šestadvaceti letech jí trpělivost došla. To se stalo ve chvíli, kdy byl herec zatčen za řízení pod vlivem alkoholu. Místo aby sklopil uši, začal ještě policistům nadávat do „židáků“. Oficiálně byl pár rozveden v roce 2011. Gibsonovi spolu mají sedm dětí. Mel se po rozvodu stal otcem ještě dvakrát. Jednou s dnes už bývalou partnerkou Oksanou Grigorievovou (48), podruhé vloni s Rosalind Ross (28).

Foto: Profimedia.cz

Robyn Gibson měla léta svatou trpělivost. Ta ale nakonec přetekla a neudrželo je pohromadě ani jejich sedm dětí

Jessica Lange (69) a Sam Shepard (†73)

Jessica Lange a Sam Shepard patřili mezi nejvášnivější páry v Hollywoodu. Dvojice se seznámila v roce 1982 při natáčení filmu „Frances“ a mají spolu dvě děti – Hannah Jane (33) a Samuela Walkera (31). Nikdy se příliš netajili tím, že je vztah občas pořádná dřina a že ten jejich dokáže být skutečně bouřlivý. V roce 2009 se ale bez větších rozruchů rozešli a dva roky to dokázali utajit. Oba dva si prý chtěli ještě užít nezávislého života. Ani po rozchodu o sobě navzájem nikdy neřekli jediné špatné slovo. Naopak. Herec často vzdával své ženě hold za to,  že s ním vydržela tak dlouho. Jiná by to prý nedokázala. Sam Shepard zemřel vloni na amyotrofickou laterální sklerózu.

Foto: Profimedia.cz

Sam Shepard i po rozchodu opakoval, že Jessiku miluje – jiná žena by to s ním prý tak dlouhou dobu nevydržela

Maria Shriver (62) a Arnold Schwarzenegger (71)

Tak tenhle rozvod si svalovec za klobouček rozhodně nedá. Maria Shriver by dost možná s Arnoldem Schwarzeneggerem ještě stále byla, kdyby na něj nevypadl ze skříně kostlivec. Tím kostlivcem byl nemanželský syn. Herec ho má s jejich bývalou paní v domácnosti, Mildred Baenou (57). Syna dokázal tajit deset let, když pak šel s pravdou ven, jeho žena požádala o rozvod. Musel ji zasáhnout i fakt, že jejich pomocnice v domácnosti otěhotněla ve stejné době, kdy se ona s Arnoldem pokoušeli o čtvrté dítě. Arnold má celkem pět dětí.

Foto: Profimedia.cz

Maria Shriver stála po boku svého manžela i když se stal guvernérem Kalifornie. Nemanželské dítě pro ni ale bylo moc

Oldřich Vízner (71) a Vendula Křížová (46)

Ani krásná a mladší žena není zárukou toho, že se chlapovi nesplaší hormony. Je to zhruba rok, co se objevila zpráva o konci dvacetiletého vztahu herečky Venduly Křížové a herce Oldřicha Víznera. Zřejmě se v něm opět probudila duše Don Juana, protože před rokem, když se o rozchodu začalo mluvit, se zároveň objevila informace o mladé milence. Ani jeden z dvojice o tom ale nikdy nemluvil. První ženou Oldřicha Víznera byla Jana Šulcová (71), se kterou má dvě dcery, Terezu (46) a Rozálii (43) a od které odešel kvůli jiné ženě. S Křížovou mají tři děti, Anežku (18), Alberta (16), Ferdinanda (10).

Foto: Profimedia.cz

Oldřich Vízner nebyl nikdy zrovna vzor věrnosti. Od Jany Šulcové a dvou dcer odešel kvůli mladé Křížové a tu před nedávnem opustil kvůli další ženě

Vanda Hybnerová (49) a Saša Rašilov (46)

Dvacetiletou hranici nedokázali překonat ani Vanda Hybnerová a Saša Rašilov. Vzali se v roce 1993 a v roce 2004 oznámili rozvod, nicméně v tu dobu už žili rok odděleně. Důvodem rozchodu bylo podle Rašilova vyhoření, které začal směrem k rodině cítit a následnou krizi už neustál. Herecký pár má spolu dvě dcery, Josefínu (24) a Antonii (20). Rašilov se nedávno znovu oženil a má další dítě.

Foto: Profimedia.cz

Saša Rašilov se nedávno znovu oženil, nicméně zdá se, že jiná žena nebyla důvod rozchodu s Vandou Hybnerovou

Je podle vás správné opustit partnera po dvaceti letech? 

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama