Hlavní obsah

Nádherné večerní líčení: Kouřové oči krok za krokem

Foto: Marie Bartošová

Líčením vás provede vizážistka Ilona

14. 10. 2013

O návodu na perfektní „kouřovky“ se vedou debaty. Máte se spolehnout na stíny, nebo byste si měly vypomoct tužkou? A jak vytvořit opravdu profesionální look? Své know-how vám prozradí vizážistka Ilona.

Článek

Kouřové oči mohou být tím nejlepším večírkovým spojencem, ale i hotovou noční můrou (v případě, že skončíte s očima à la panda). Dobrou zprávou je, že se tenhle večerní – v decentnější barevné obměně i denní – look dá poměrně snadno natrénovat. Stačí jen vědět, jak na to. Líčením vás krok po kroku provede vizážistka Ilona Rubešová.

Dokonalý make-up je základ

Stavebním kamenem každého líčení je ukázkový poklad. Pokud chcete, aby vám make-up opravdu vydržel, použijte pod něj podkladovou bázi. Samozřejmostí je hydratace, která je povinná pro všechny typy pleti. Vyčištění pleti a následné nakrémování je zkrátka nezbytné. Vizážistka Ilona make-up nanáší speciální houbičkou (beauty blender), dobře se ale pracuje i štětcem.

Foto: Marie Bartošová

1. krok – make-up! Začněte nanesením make-upu, který odpovídá vašemu typu i odstínu pleti. „Správný odstín je klíčový, tmavší make-up zbytečně přidává na letech,“ upozorňuje vizážistka. Dejte si načas a make-up pečlivě rozetřete. Zakamuflujte nedostatky a pudr použijte jen v případě, že máte mastnější pleť, na T-zónu.

Foto: Marie Bartošová

2. krok – stínohra! Tmavší pudr dokáže zkorigovat určité partie, pokud s ním obkroužíte hrany obličeje, tvář tak opticky zeštíhlí. Zdůrazníte s ním také lícní kosti, použít se dá i při tvarování nosu. Odkaz na návodový článek, týkající se stínování, najdete v horním rámečku.

Paletku do ruky a jde se na to!

Můžeme přejít k tomu nejdůležitějšímu – líčení očí. „U večerního make-upu je obočí důležitější, než kdy jindy. Nikdy nesmí zanikat,“ zdůrazňuje vizážistka Ilona. Na samotné kouřové oči se vám bude hodit paletka s minimálně třemi stíny. „Nemusíte se přitom držet stejných barev, které jsme použili my, dobře budou vypadat i hnědé, fialkové nebo tmavě zelené variace,“ dodává vizážistka a doplňuje, že vhodnější jsou stíny s trochou perletě.

Foto: Marie Bartošová

Paletka stínů, které vizážistka používala. Pro lepší orientaci jsme jednotlivé odstíny očíslovali. U postupů se tak dozvíte, která barva byla zrovna na řadě

Foto: Marie Bartošová

3. krok – obočí! Správně tvarované obočí dává důraz celé tváři. S trháním chloupků to ale nepřehánějte. Obočí zvýrazněte pomocí stínu, případně kombinace tužky a stínu. Vyhněte se příliš tmavým barvám, černá je příliš tvrdá. Na tmavé obočí je vhodnější tmavší hnědá, pro jemné typy je tu její světlejší varianta.

Foto: Marie Bartošová

4. krok – rozzáření oka! Oblíbený fígl vizážistky Ilony? Těsně pod obočí naneste světlý, perleťový stín. „S tímto malým trikem se oko rozzáří a výsledek bude svěžejší a jasnější. Vzpomeňte si na něj i ve dnech, kdy vypadáte unaveně, nalíčené oči přitom nejsou podmínkou,“ doporučuje vizážistka.

Foto: Marie Bartošová

5. krok – tužka! Měkkou kajalovou tužkou orámujte celé oko. Na horním víčku nechte linku širší, začínat musí těsně u řas. „Vůbec nevadí, když bude kostrbatá, později se bude rozmazávat. Nevhodné jsou proto voděodolné tužky, které se ani nehnou,“ varuje Ilona. Ty si ponechte pro jiné líčení. A pozor na černou, která je moc drsná. Vhodnější je tmavě zelená (tu jsme použili my), tmavě hnědá nebo antracitová.

Foto: Marie Bartošová

6. krok – základní stín! Začněte nejsvětlejším stínem z vámi vybraných odstínů. Ilona použila jako základ šedou (číslo 1 na paletce). „Stín rozetřete na celé pohyblivé víčko včetně místa, kde je linka. Táhněte ho mírně ke spánku a rozetřete do ztracena. Stín naneste i přes spodní linku, tentokrát pomocí menšího štětečku a celou linii vykreslenou pomocí tužky, stínem rozmažete,“ popisuje vizážistka.

Foto: Marie Bartošová

7. krok – oblouk! Stín vyměňte za tmavší odstín (číslo 2) a vybarvěte jím očnicový oblouk (záhyb oka), který se rázem stane důraznějším. Nemusí jít přitom o stejnou barvu jako v předchozím případně, důležitá je ale větší intenzita.

Foto: Marie Bartošová

8. krok – nejtmavší stín! Na řadě je další stín (číslo 3), který se nanáší na horní víčko a vnější koutek oka. Štětečkem pohybujte tak, jako byste malovaly ležaté písmeno V. Stín aplikujte i na spodní linii, ovšem jen do vnějšího koutku. Opět pracujte tak, aby nikde nezůstaly ostré linie. Na zdůraznění hloubky oka se skvěle hodí matné syté stíny.

Foto: Marie Bartošová

9. krok – volitelný! Na rozzáření můžete použít perleťový stín (číslo 4), který vklepete – klidně i prsty – na samý střed víčka. Stín může být i světlejší.

Foto: Marie Bartošová

10. krok – poslední tahy! Ještě jednou namalujte linku, tentokrát tenkou, rovnou a jen na horním víčku. Díky obtažení původní linky (respektive její části) bude efekt dramatičtější. „Místo obyčejné tužky můžete použít i gelovou linku či fixu, nebo vytvořit linku matným stínem, jako jsem to udělala já,“ říká vizážistka.Pokud si přejete ještě výraznější líčení, můžete tužkou vykreslit i slznou linii oka.

Foto: Marie Bartošová

11. krok – řasy! Chcete-li si dát opravdu záležet, použijte nejprve kleštičky na řasy a až poté samotnou řasenkou. S vrstvami to nepřehánějte, slepené řasy by vaši snahu zazdily.

Foto: Marie Bartošová

12. krok – smazání stop! Nezapomeňte na očištění oblasti pod očima od napadaných stínů. Byť by se vám zdálo, že jde jen o neviditelné částečky, za pár minut byste připomínaly zmiňovanou pandu. Místo očistěte vatovou tyčinkou a odličovačem nebo rovnou odličovacím ubrouskem. Na čistou oblast naneste korektor a přepudrujte.

Finální tahy

S dokonale nalíčenýma očima už stačí jen pár tahů tvářenkou a trocha lesku na rty. Pro dokonalý efekt můžete použít i rozjasňovač na lícní kosti a nad horní ret. Závěrem vše zkontrolujte a popřípadě pleť přepudrujte.

Foto: Marie Bartošová

13. krok – tvářenka! Nevynechejte tvářenku, která by ale měla být v jemnějším odstínu. Vizážistka Ilona použila růžovou, zvolit můžete i meruňkovou nebo třeba lehký bronz.

Foto: Marie Bartošová

14. krok – rozjasňovač! Pro svěží dojem můžete přidat trochu rozjasňovače, který použijete na vrchol lícních kostí. S jeho množstvím to ovšem nepřehánějte. Nanést ho můžete i těsně nad rty, na samý střed. Budou působit plnějším dojmem.

Foto: Marie Bartošová

15. krok – lesk! K výrazným očím se nejlépe hodí rty v přirozeném odstínu. Vsadit můžete na tělovou rtěnku nebo kombinaci tužky a lesku. „Nezapomínejte přitom na hydrataci rtů, po nanesení balzámu rty vyplňte tužkou v nude odstínu a použijte jemný lesk,“ doporučuje vizážistka.

Foto: Marie Bartošová

Líčení naposledy zkontrolujte a je hotovo!

Kterému večernímu líčení dáváte přednost vy? Napište nám!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek