Hlavní obsah

Nej triky, jak si prodloužit opálení z léta až do zimy

Foto: VGstockstudio, Shutterstock.com
24. 8. 2018

Není nic otravnějšího, než když se vrátíte z letní dovolené a za několik dnů či týdnů je pryč po vaší bronzové barvě. Aby k tomu nedošlo, je třeba se řídit několik pravidly. Jak si udržet opálení až do zimy?

Článek

Vaše pleť toho musí v létě vydržet opravdu hodně. Mořská voda, chlór v bazénech a ještě ji dobrovolně vystavujete nadměrně sluníčku, aby vám bronzová barva vydržela co nejdéle. Jenže pokud se o pokožku nebudete starat správně, do dvou týdnů je ta těžce vydobytá barva fuč. Následující rady je možné považovat za podrobný návod, jak mít božsky opálenou pleť až do zimy.

Bez tělového mléka ani ránu

Pravidlo číslo jedna – pokožku nemůžete nikdy „přemazat“, nikdy to nemůžete přehnat. Přípravky, které jí dodají potřebnou hydrataci, používejte ráno i večer, zvláště pokud víte, že máte kůži sušší. Teď na konci léta vám budou vyhovovat spíš lehčí textury, po kterých nebudete mít pocit mastnoty (na podzim na hutnosti můžete přidat). Krémy a hlavně oleje používejte hned po sprše, kdy je pokožka ještě trochu vlhká. Dokáže do sebe vstřebat víc. Více o zázračných olejích najdete v článku Návyková beauty vychytávka: Tělový olej! Víte ale, kdy si ho natřít, aby opravdu fungoval?.

Foto: Archiv firem

Z novinek jsme pro vás vybrali zpevňující tělové mléko Nivea, které dodá pokožce ztracenou elasticitu koenzymem Q10 a nabije ji energií díky vitaminu C. Výživné, zpevňující tělové mléko Q10 + vitamín C, Nivea, 250 Kč (400 ml); Ideální jsou také přípravky po opalování s látkami, které podporují opálení, jako například mléko po opalování od Dermacolu obsahující betakaroten, 70 Kč (200 ml)

Vyhněte se horké vodě

Nemusíte se sprchovat úplně ledovou, ale vlažnou rozhodně. Pro kůži, kterou jste vystavovali sluníčku celý den, je to jen další podráždění. Také se vyhněte nešetrným sprchovým gelům a vyberte si ty, které se o vaši pokožku starají už ve sprše. Zaměřte se na to, aby obsahovaly oleje nebo zklidňující aloe vera.

Foto: Archiv firem

Sprchová pěna s růžovým olejem, Dove, 84 Kč; Bio sprchový gel s aloe vera, Relax, Bio-Bachovky, 389 Kč (200 ml)

Jednou za čtrnáct dní peeling

Peeling těla by se měl stát vaší rutinní záležitostí jednou za týden nebo čtrnáct dní. Pokožku zbavíte všeho starého a bude hladší i zářivější a opálení více vynikne. Také se vám pak bude lépe nanášet samoopalovací péče. Ideálně byste měla pořádný peeling provádět před dovolenou a pak už jen tak lehce kůži udržovat hebkou. K tomu vám postačí i například hrubší žínka.

Foto: Archiv firem

Investujte do peelingů, které kůži zároveň hydratují: Tělový kávový peeling, Vivaco, 429 Kč; Karobový scrub s levandulí, BioAroma, 426 Kč (300 ml)

Jen lehce samoopalovacího krému

Nejlepší způsob, jak si léto prodloužit, je pořídit si samoopalovací přípravky. Na trhu je jich nepřeberné množství. Před nanášením byste měli mít hladkou a hydratovanou pokožku – proto je dobré si udělat den předem peeling. Před nanášením samoopalovacích přípravků má být kůže suchá, nemažte ji krémem, jinak byste mohla skončit s fleky! Nenatírejte se hned po holení – barva má pak tendenci zalézat do míst po chloupcích a vytvářet tečkované plochy. Vybrat si můžete ze dvou druhů – tónovací mléka, která dodávají barvu postupně po několika natřeních, nebo samoopalovací spreje a pěny, kdy bronzový efekt vidíte hned, a do několika hodin se ještě zvýrazní.

Foto: Archiv firem

Tónovací mléko DermaSpa Summer Revived, Dove, 170 Kč (200 ml); Tónovací tělové mléko Sun-Kissed Radiance, Nivea, 200 Kč (400 ml)

Foto: Archiv firem

Samoopalovací pěna na tělo St. Moritz, 249 Kč (200 ml); Samoopalovací sprej Photoderm Autobronzant, Bioderma, 540 Kč

Extra péče o obličej

Obličej si zaslouží extra péči. Pokud nechcete mít víc vrásek, než je nutné, neměla byste tvář zbytečně moc vystavovat sluníčku, ale to už určitě víte. Ke snědé pokožce si můžete lehce dopomoct samoopalovacími krémy na obličej a být tak „opálená“ celý rok.

Co se týče peelingů, hledejte ty, které jsou speciálně určené na tvář. Pokud máte mastnější nebo hodně citlivou pleť, vyhněte se po létě těm domácím. Sáhněte po přípravcích, které budou mít na pleť uklidňující a regenerační účinky. Tak dostane pokožka výživu, kterou po celém dni na sluníčku (nebo spíše létě) potřebuje.

Foto: Archiv firem

Získejte barvu přes noc: Hydratační samoopalovací péče na obličej, Yves Rocher, 160 Kč (50 ml); Samoopalovací voda na obličej Eco by Sonya, 950 Kč (100 ml)

Foto: Archiv firem

Obličej si zaslouží extra péči v podobě jemného peelingu, který pleť nepodráždí. Provádějte jednou až dvakrát za čtrnáct dnů: Zjemňující pleťový peeling Nivea, 140 Kč (75 ml); Peelingová hydratační pleťová maska se sedmikráskou Manufaktura, 189 Kč (50 ml)

Foto: Archiv firem

Na obličej můžete použít například i Hydratační pleťový a tělový fluid, Le Chaton Exclusive, 850 Kč; Chladivá maska, která vypadá a voní jako ovocný sorbet: Skin Ice maska, Alcina, 429 Kč (150 ml)

Také milujete, když máte opálenou pleť?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek