Hlavní obsah

Nejdražší kuchyně na trhu. Co můžete mít za miliony?

Foto: Poggenpohl

Luxusní kuchyně +DOMO nabízí uzavřené i otevřené skříňky s výsuvy

I obyčejné kuchyně patří k finančně nejnáročnějším místnostem v bytě. Luxusní systémy od renomovaných značek pak šplhají na miliony korun. Prohlédněte si tři z nich.

Článek

Vyznavači designu a dobrého jídla obdivují kuchyně, dokonalé v každém detailu, se spoustou chytrých řešení, které sbírají ocenění za kvalitu i za design.

Mají je i značky, které vám představujeme. Tyto kuchyně v plné výbavě mohou podle velikosti, zvoleného materiálu a spotřebičů dosahovat k ceně i pěti milionů korun. Co za ně můžete mít?

Design, inovace, preciznost – Bulthaup b3

K prvním patří značka Bulthaup, která se jako jediná z výrobců nábytku umístila v první pětce žebříčku TOP 30 luxusních německých značek. Nabízí tři řady kuchyní pod označením b1, b2 a b3. K nejluxusnějším patří b3. Design je zredukován na minimum, ale rozmanitost možných řešení je velká.

Foto: Bulthaup

Skříňka v provedení katrovaná dýha, bělený dub. Dýhy jsou pečlivě vybírány na prosvětlené tabuli, aby na finálním výrobku nebyl jediný kaz

Portfolio obsahuje vysoké skříně, závěsné elementy i na podlaze stojící bloky. Na výběr je mnoho variant povrchových úprav od nerezu, hliníku, laminátu a laku, v nabídce je i klasická katrovaná dýha a masivní dřevo ořechu a dubu.

Foto: Bulthaup

Kuchyně b3 (na stěně) má dvířka z bělené katrované dubové dýhy, obkladové panely jsou z eloxovaného hliníku, pracovní deska je z nerezu. Sestava je asi za 1 000 000 Kč. Ostrůvek má desku z kompozitního kamene

„Výjimečným řešením je například stěna za pracovní deskou,“ upozorňuje Karel Calta, ředitel studia Bulthaup. „Tam, kde mají ostatní kuchyně obklad, nabízí b3 unikátní takzvané funkční boxy, skrývající úložné prostory, držák nožů nebo kořenky,“ popisuje Karel Calta.

Foto: Bulthaup

Funkční boxy ze skla a hliníku s dřevěnými doplňky stojí podle typu a provedení od 60 do 100 000 Kč. Baterie v designu Bulthaup s koncovým ovládáním stojí asi 20 000 Kč

Foto: Bulthaup

Variabilní systém interiérového uspořádání zásuvky, který lze kdykoli upravit dle aktuálních potřeb. Na foto v provedení ořech. Bloky s noži a další prvky lze vyjímat

Nadčasová elegance – Poggenpohl

Značka nabízí nábytek v čistém stylu, klade důraz na detail, kvalitu technického zpracování a účelnost. Z nových řad nábytku jsme dnes vybrali novou řadu kuchyně +EDITION.

Foto: Poggenpohl

Nová řada +EDITION se skříňkami z dýhy evropského ořechu kombinované s bílým matným lakem

„Základní myšlenkou výrobce bylo vytvořit koncept kuchyně, který je jedinečný, a přitom nepodléhá módním trendům,“ vysvětluje Ing. Čeněk Rejšek ze společnosti Poggenpohl. A dodává: „V konceptu +EDITION je možno kombinovat ušlechtilé dýhy se všemi variantami lakovaných provedení, což umožňuje vytvořit širokou škálu různých stylů od klasiky až po moderní design.“

Cena kuchyňského nábytku, který je na obrázcích, začíná na 1 500 000 Kč bez kuchyňské desky a spotřebičů, které si každý zákazník vybere podle svého vkusu.

Foto: Poggenpohl

Pracovní deska je z bílého umělého kamene

Foto: Poggenpohl

Kuchyňskou sestavu lze doplnit jídelním stolem ve stejném designu, od kuchyně ji odděluje dekorativní stojan na zeleň

Foto: Poggenpohl

Horní skříňky mají dvířka z kouřového skla

Minimalismus a elektronika – SieMatic S1

Kuchyně SieMatic si pořizují milovníci technických vymožeností, pro které je určena například řada S1. Prodává je Miele Center Stopka, kde najdete i kuchyně v klasickém stylu.

Foto: Miele center Stopka

Řada S1 je nabita multimediální elektronikou, spotřebiče mají přehledné intuitivní ovládání

Řada S1 představuje nábytek s hladkými lesklými plochami i se strukturou dřeva, bezúchytovými dvířky a zásuvkami, k nimž se nemusíte ohýbat. Vysouvají se tlačítkem umístěným pod pracovní deskou. Nová je i multimediální elektronika, která převádí do kuchyně moderní informační technologie a kontroluje chod spotřebičů.

Foto: Miele Center Stopka

Tlačítko pro otvírání je ukryto ve výřezu v horní části čel zásuvek a skříněk

Foto: Miele Center Stopka

Kuchyně S1 v provedení v bílém laku s nerezovou pracovní deskou. Ve střední zóně ostrůvku jsou praktické úložné boxy. Cena této sestavy se pohybuje okolo 1 800 000 Kč

Foto: Miele Center Stopka

Nábytek si klienti mohou vybrat i v provedení dýha wenge. Tloušťka nerezové pracovní desky je 1 cm

S příjmy běžných smrtelníků si nad záměry špičkových výrobců jen povzdechnete. Stejně, jako když se muži otočí za mercedesem nebo porsche a ženy se pokochají pohledem na šaty od Karla Lagerfelda. Ale vědět o nich můžete. Podívejte se také Jaké jsou kuchyně v českých domácnostech a Jak lze otevírat skříňky v kuchyních.

Zajímáte se i o vybavení, na které finančně nedosáhnete?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama