Hlavní obsah

Nejen Dáda Patrasová a Václav Upír Krejčí. Slavní, kteří měli dopravní nehodu

Foto: Profimedia.cz

Foto: Profimedia.cz

Nehody jsou nepříjemné, ale když z nich člověk vyvázne živý, cítí se, jako by se podruhé narodil. Své by o tom mohly vyprávět i mnohé známé tváře z řad českých i zahraničních celebrit.

Článek

Stačí chvilka nepozornosti a velká nepříjemnost je na světě. K dopravním nehodám dochází dnes a denně. A ne všichni jejich účastníci mají takové štěstí jako někteří známí lidé. Těm se totiž podařilo vyváznout živí – a někdy i zdraví.

Dagmar Patrasová (66)

Hvězda dětských srdcí měla v Praze před pár týdny nepěknou nehodu: nabourala nejprve zaparkované auto a poté ještě betonovou zábranu. Právě ten den její manžel, hudebník Felix Slováček (79), slavil narozeniny, ale bohudík se nikomu nic nestalo. Nešťastná řidička odmítla dechovou zkoušku na alkohol. A nešlo o její první nehodu – bourala už v roce 2018, tehdy jí v krvi zjistili 2,5 promile. Důsledkem byla pokuta 150 tisíc korun a odebrání řidičáku na rok a půl.

Foto: Profimedia.cz

Dáda Patrasová se prý po nehodě zhroutila a pocuchané nervy si odjela uklidnit do TuniskaFoto: Profimedia.cz

Jaromír Jágr (50)

Ještě ani nevychladla kola a už se vědělo, že česká sportovní legenda měla autonehodu. Hokejový bůh se v Praze letos v květnu srazil ve svém elektromobilu s tramvají. Sice se na chvíli ocitl v péči záchranářů, ale transport do nemocnice odmítl. Na sociálních sítích později uvedl, že to byla jeho chyba a v hustém provozu nestihl zareagovat na jedoucí tramvaj. A že nejdůležitější je, že se nestalo nic cestujícím v tramvaji. Napsal také, že mu jeho bezpečný vůz zachránil život a Bůh nad ním držel ochrannou ruku.

Foto: Profimedia.cz

Nejslavnější český hokejista poděkoval bezpečnému autu i BohuFoto: Profimedia.cz

Václav Upír Krejčí (66)

Letošní jaro je, co se nehod slavných týče, zřejmě prokleté. Nedávno havaroval i český bavič a klaun Václav Upír Krejčí, kterému se podařilo sjet do potoka. Z místa nehody odešel, přivolaná hlídka ho našla v nedalekém lese. Policisté mu naměřili 2,7 promile alkoholu v krvi a za řízení pod vlivem mu hrozí až tři roky vězení. V rozhovoru bavič uvedl, že měl zkrat, a nejdřív naznačil, že mohlo jít o pokus o sebevraždu, protože s manželkou neprožívá zrovna šťastné období. Ale nakonec se zdá, že se opil až po nehodě.

Foto: Profimedia.cz

I baviči mají těžké chvíle a Václav Upír Krejčí není výjimka. Důležité je, že se nikomu nic vážného nestaloFoto: Profimedia.cz

Matthew Broderick (60)

Tragická událost poznamenala život i manželovi Sarah Jessicy Parker (57). Se svou tehdejší přítelkyní a kolegyní Jennifer Grey (62) byl v srpnu 1987 na dovolené v Severním Irsku a způsobil tu tragickou autonehodu. Z neznámých důvodů vjel do protisměru a střetl se s vozem, v němž seděly dvě ženy – matka a dcera. Obě na místě zahynuly. Herec i herečka jako zázrakem vyvázli, i když představitelka Baby z Hříšného tance (1987) se pak léta potýkala s bolestmi krční páteře po nehodě i s depresemi. Soud rozhodl, že šlo o přestupek z nedbalosti, a herci uložil směšnou peněžní pokutu.

Foto: Profimedia.cz

Matthew Broderick si pobyl měsíc v nemocnici, ale léta se trápil a musel chodit na terapii. A když se v roce 2012 objevil v reklamě na automobil, ozval se blízký příbuzný obětí nehody s tím, že sice herci odpustil, ale přece jen toto nebyla nejvhodnější volbaFoto: Profimedia.cz

Kateřina Brožová (54)

V roce 2003 se oblíbené české herečce obrátil život vzhůru nohama. Když jela zkratkou přes les z Jevan do Prahy, dostala na zledovatělé cestě smyk, sjela do příkopu, poté z něj vyletěla a narazila do stromu a do betonového můstku. A bohužel nebyla připoutaná. Výsledkem byly mimo jiné zlomené krční obratle a zlomený nos. Dokonce jí nějaký čas hrozilo, že už nebude chodit. Dobře to dopadlo, ale dodnes se potýká s občasnými bolestmi.

Foto: Profimedia.cz

Na to, že nebyla připoutaná, dopadla Kateřina Brožová ještě dobřeFoto: Profimedia.cz

Vojtěch Kotek (34)

V červnu 2020 stáli všichni svatí u českého herce a režiséra – položil tehdy motorku na silnici, aby se nesrazil s traktorem, který se snažil předjet, ale přitom si nevšiml, že řidič odbočuje. Herec skončil na JIP a podle svých slov je rád, že chodí. Dodnes ho trápí problémy se zády a na motorku po tomto zážitku prý zatím nesedl.

Foto: Profimedia.cz

Na svou motorkářskou vášeň Vojtěch Kotek pravděpodobně na čas zanevřelFoto: Profimedia.cz

George Clooney (61)

Motorka sehrála úlohu i při nehodě amerického herce a režiséra, k níž došlo v červenci 2018 na Sardinii. Na silném stroji mířil na natáčení, ale před hotelem ho srazil automobil. Byl převezen do nemocnice, jeho zranění však nebyla nijak vážná, tak zařízení záhy opustil vedlejším vchodem.

Foto: Profimedia.cz

Hercova manželka Amal Clooney (44) si jistě oddechla, jak dobře to dopadloFoto: Profimedia.cz

A pamatujete na tragickou nehodu Dary Rolins? Motocyklista bohužel na následky zranění zemřel.

Reklama

Související témata: