Hlavní obsah

Neuvěřitelná změna: Zuzana shodila za rok 61 kilo!

Foto: Marie Bartošová

Zuzana hubnula postupně a krok za krokem

Někdy necháte věci dojít zbytečně daleko. Třeba jako Zuzana (29) svou hmotnost: 135 kilo. Dokázala se s nimi ale nakonec porvat a zdravě se zbavit 61 kil. Jak a co jí pomohlo? Ptali jsme se!

Článek

Vždycky prý měla problémy s váhou. Nepatřila mezi štíhlé, co mohou jíst cokoli, a nepřiberou ani gram. Nikdy to ale nenechala Zuzana zajít až tak daleko, jako před rokem: když jí na preventivní prohlídce u lékaře zjistili, že má vysoký krevní tlak, rozhodla se, že místo prášků zhubne. Vážila při výšce 164 centimetrů 135 kilo!

Kudy vedla cesta

„Nějakou dobu předtím jsem pracovala v Německu jako au pair a přivezla si odtamtud strašné stravovací zlozvyky,“ začíná odhalovat pravdu hlavně proto, že třeba její zkušenosti pomohou i vám.

„Když se rodina sešla k jídlu, jedlo se, dokud jste nepadli od stolu,“ popisuje čtenářka. A sladkosti? Někdy až kilo za den! „Jenže tam jsem vedle toho měla hodně pohybu a starostí kolem dětí,“ říká Zuzana. Po návratu do Čech však nastoupila na místo administrativní pracovnice a pohyb jí ze života zmizel. Zlozvyky v jídle však ne…

Foto: archiv čtenářky

Takhle vypadala před více než rokem

Útok zahájen

Zuzana věděla, že rozhodně nevsadí na drastické diety: čím tvrdší jsou, tím více hrozí, že je budete porušovat. A to nechtěla. Proč se trápit? Stejně tak zavrhla i lékařem doporučovanou dietoložku s koktejly. „Místo toho jsem se do toho pustila sama. První krok bylo pít vodu a hodně jíst zeleninu,“ popisuje Zuzana. Vedle toho postupně vynechala sladké, zařadila ovoce, lehké večeře a zkrátka celkově začala jíst zdravěji a pravidelně, aby neměla hlad.

Foto: Marie Bartošová

A takhle vypadá dnes, bez 61 kila navíc

Hip, hip, pohyb

Úspěchy na sebe nenechaly dlouho čekat. Jakmile zhubla prvních deset kilo, přidala i pohyb. „Chodila jsem plavat, obden,“ vypráví, a vy u toho máte možná dojem, že zhubnout je snadné. „Vždycky jsem se snažila uplavat kilometr, žádné postávání,“ doplňuje i s tím, že byla ráda, že něco dělá. Bavilo ji to.

Po 30 kilech dole si přidala i návštěvy v posilovně. „Objevila jsem i ryze ženské fitko, kde nemusím hlídat, že se mi stáhlo tričko dolů nebo že jsem zpocená jak myš,“ popisuje čtenářka. Vybrala si powerplate, vacushape i aqua aerobik. „Často také chodím, a to ať ve fitku na pásu, na orbitreku anebo po městě, celkově jsou to vždy tak čtyři kilometry,“ vypráví Zuzka, která prý i zrušila permanentku na městskou dopravu.

Foto: Marie Bartošová

Když vám Zuzana vypráví, jak zhubnula, máte pocit, že není nic snadnějšího

Krok za krokem. Ne žádný skok!

To, že se Zuzaně povedlo za rok shodit 61 kilo, je hodně. Ale podle konzultace s našimi výživovými odborníky to u silně obézních lidí není nebezpečné, pokud se hubne zdravým způsobem. A to v případě Zuzany je: „Nedělala jsem to, že bych nejedla. Přestala jsem se zkrátka přejídat, naučila se jíst zdravě, a hlavně hýbat se,“ popisuje Zuzana, která dodržuje 5 porcí jídla za den.

Dnes je na svůj nový životní styl Zuzana zvyklá. „Neřeším to, prostě mi to už připadá jako normální,“ doplňuje s tím, že se jí pochopitelně zdravotní stav velmi zlepšil. Má skvělou kondici a radost sama ze sebe.

A jak jste na tom vy? Co naposledy jste zdravého pro sebe udělali?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek