Hlavní obsah

Obyčejný květináč? Omyl! Máme tipy na 4 dekorace na zahradu nebo balkon

Foto: Profimedia

Zahradu nebo balkón můžete oživit díky obyčejným květináčům

Nakupujete květináče a už se nemůžete dočkat, až do nich zasadíte letničky nebo bylinky? Než to uděláte a zase je jen tak obyčejně postavíte na zahradu, podívejte se na pár trochu jiných možností.

Článek

Už jste asi zvyklí, že nám nic bláznivého není cizí a rádi experimentujeme. Přidejte se i tentokrát k nám a z květináčů si na zahradě vyrobte zajímavé dekorace.

Bude to s vámi nahnuté!

Foto: archiv redakce

Tak trochu jiná skalka z květináčů

Potřebujete zaplnit místo po pokáceném stromu, nebo prostě máte málo místa a rádi byste si vyrobili záhonek spíš na výšku? Možná by ho mohla nahradit tahle kaskáda z květináčů. Do země prostě natlučte pořádnou kovovou tyč takového průměru, aby se vešla do odtokového otvoru květináčů, a ty na ni pak jen navlékněte. Abyste je zpevnili, můžete dát na dno kamínky. Pak květináče osázejte – jen doporučujeme zeminu pořádně upěchovat a dát nahoru kamínky, aby se prvním deštěm tolik neodplavila.

Veselé květináče

Foto: archiv redakce

Zapojte do zdobení postaviček děti, mohlo by je to bavit

Vaše zahrádka nebo balkon mohou ožít postavičkami z květináčů. Vyrobíte je ze dvou klasických a asi dvaceti maličkých. Jeden květináč – ten, co bude tělíčkem postavičky, otočte dnem vzhůru a otvorem provlékněte dva dvojité drátky, na které navlékněte malé květináče jako ručky – rozestup mezi nimi udělejte za pomocí uzlíku z drátků. Dvojici drátků ještě připravte na nožky a postupujte stejně. Květináč, který bude tvořit hlavičku, můžete ke spodnímu také přivázat, nebo přilepit. Do něj zasaďte květinu a figurku namalujte – použili jsme obyčejný lihový fix.

Maják

Foto: archiv redakce

Pod maják můžete dát misku s pískem, kamínky a mušličkami. Místo lampičky lze umístit i svícínek

Líbilo by se vám mít na zahradě maják? Proč ne – stačí tři květináče, barvy a jedna solární lampička. Květináče můžete pro jistotu zakápnout lepidlem nebo tavnou pistolí. Barvy zvolte takové, aby jim nevadil déšť ani slunce. Na vrchol majáku můžete místo lampy postavit květináč a osázet ho, nebo tam dát misku pod květináče a udělat z něj pítko pro ptáčky.

Závěsné květináče

Foto: archiv redakce

Na klepadlo, na houpačku, ale i třeba na sloupek plotu můžete pověsit vlastnoručně vyrobený závěsný květináč

Pamatujete drhané závěsy ze sisalu? Podobně vypadá i závěs, který si můžete vyrobit ze dvou květináčů a provázku. Zvolte takový, který bude dost pevný, ale i ohebný, abyste na něm mohli udělat uzlíky.

Tři provázky svažte k sobě, udělejte velký uzlík a protáhněte je květináčem tak, aby uvnitř zůstal uzlík a provázky šly odspodu nahoru. Vezměte další provázek a zhruba nad polovinou jej zavažte ke každému ze tří provlečených provázků tak, aby mezi nimi zůstaly zhruba stejné mezery a vytvořili jste opěrný košík. Nahoře pak tři provázky svažte a udělejte smyčku pro zavěšení.

U druhého květináče postupujte stejně – jen konce provázků nesvazujte, ale jeden po druhém je přivažte k těm na horním květináči. Aby tam pak uzlíky jen tak nevisely, můžete je různě proplést a vložit kamínek.

Foto: archiv redakce

Přemýšlíte o tom, jak doladit dekoracemi zahradu nebo balkon? Máme pro vás zajímavé tipy

Vyzkoušíte oživit zahradu nebo balkon za pomoci květináčů? Napište nám!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.