Hlavní obsah

Ofiny jsou v kurzu! Jaká vám bude slušet a co se pro vás vůbec nehodí?

Foto: Profimedia.cz
7. 2. 2018

Stačí pár střihů nůžkami a váš účes bude vypadat diametrálně odlišně. U ofiny si můžete být jisté jedním – nikdy nenudí! Které celebrity na ni nedají dopustit a v jaké podobě by slušela zrovna vám?

Článek

Ofinu si zbrkle nestříhejte samy a v tomto ohledu nevěřte ani zručné kamarádce (pakliže tedy není profi kadeřnicí!). Pokud totiž chcete, aby vám opravdu prospěla, musí sedět každý vlásek. „Ofina je krásná a pokaždé oživí účes, musí být ale dobře vybrán její tvar, hustota i délka,“ říká kadeřnice a majitelka salonu Misha Hair Studio Misha Čadková a dodává, že střih musí korespondovat nejen s tvarem obličeje, ale i celkovým účesem. A jaké verze se momentálně nejvíce nosí? „Současné trendy přejí hustým, rovně střiženým ofinám i účesům, které jsou jemně zvlněné,“ říká Misha Čadková.

Jaká bude slušet vám?

Přestože by vám s ofinou měl poradit přímo kadeřník, my vám prozradíme, pro koho je jaký typ vhodný. „Krátké ofiny se hodí pro oválné a souměrné obličeje. Umí zvýraznit jakoukoli asymetrii, proto pozor, abyste si touto volbou zbytečně neuškodily,“ varuje kadeřnice Soňa Kozelková ze sítě kadeřnických salonů Klier. Oválnější tváři svědčí i husté a tupé ofiny, které jsou podle kadeřnice dobrou volbou také pro ženy, které chtějí schovat vysoké čelo.

Nejlichotivější variantou je potom patka: „Ta se hodí téměř pro všechny, skvělá je i pro kulatý obličej. V delší variantě má totiž schopnost zužovat,“ říká Soňa Kozelková. Pokud máte nicméně kulatou tvář, patku nefoukejte do objemu a nechte ji více splývat. „Možností je i prostříhaná ofina, která se hodí pro obličej, jenž se na spáncích rozšiřuje. Prostřih tvář opticky protáhne a boky ofiny mohou schovat ostré nebo naopak kulaté hrany obličeje,“ dodává kadeřnice.

Než se necháte ostříhat…

A co byste měly vědět o její údržbě? „Při úpravě vlasů je vždy dobré s ofinou pracovat jako první, aby nepřeschla a neměnila tvar,“ doporučuje kadeřnice Misha Čadková. Soňa Kozelková připomíná, že byste měly mít po ruce suchý šampon. Ten vyřeší situaci, kdy ofina začne být, na rozdíl od zbytku účesu, v horší kondici. Tento produkt navíc umí dodat objem a vlasy lehce natužit.

Máte kudrnaté vlasy? Než si necháte ofinu ustřihnout, třikrát přemýšlejte. „Úprava je v tomto případě výrazně náročnější, vlnité vlasy se navíc ve vlhku chovají nepředvídatelně,“ varuje kadeřnice Soňa Kozelková. Ofina může být problematická i pro ženy, kterým se hodně mastí nejen vlasy, ale i pleť. Čelo pak musíte pravidelně „odsávat“ matujícími papírky a pudrovat.

Hvězdy ofiny zbožňují!

Foto: Profimedia.cz

Modelka Bella Hadid (21) ofinu miluje! Při své práci nicméně potřebuje variabilní účes, který se bude dát měnit podle libosti návrhářů a kadeřníků. Místo stříhání tak spoléhá na clip-in ofinu, která se jednoduše připne. I to může být varianta pro ty z vás, které se změny bojí

Foto: Profimedia.cz

Prostříhanou ofinu nosí herečka Dakota Johnson (28), kterou proslavil film Padesát odstínů šedi

Foto: Profimedia.cz

Nový rok, nový účes. To si nejspíš řekla herečka Vanessa Hudgens (29), která si nechala hned zkraje ledna ustřihnout delší ofinu a své mikádo tak zase trochu pozměnila

Foto: Profimedia.cz

Modelka Romee Strijd (22) zvolila stejný přístup jako Vanessa. Hned po novoročních oslavách vyrazila ke kadeřníkovi a výsledkem se samozřejmě hned pochlubila na svém Instagramu. Jak se vám líbí nový účes andílka Victoria´s Secret?

Foto: Profimedia.cz

Krátká ofina vyžaduje souměrný obličej. A ten tanečnice Sofia Boutella (35) rozhodně má

Foto: Profimedia.cz

Delší ofinu často nosí i módní ikona Alexa Chung (34). Jak to jen dělá, že má pokaždé tak perfektně upravené, ale zároveň i ležérní vlasy?

Foto: Profimedia.cz

Herečka a „pravá blondýnka“ Reese Witherspoon (41) miluje patky. Právě ty patří k nejlichotivějším variantám, které svědčí drtivé většině žen. Ano, i těm s kulatým obličejem

Foto: Profimedia.cz

Ofinu si nechala střihnout i herečka Jessica Biel (35), které se vlasy od přírody vlní. Pokud je máte vyloženě kudrnaté, počítejte s náročnější údržbou…

Foto: Profimedia.cz

Změna prospěla také modelce Alessandře Ambrosio (36), které by ale s nejvyšší pravděpodobností slušelo úplně všechno

Foto: Profimedia.cz

Pokud se stříhání bojíte, ale rády byste vyzkoušely něco nového, můžete si nechat učesat falešnou ofinu stejně jako modelka Kendall Jenner (22)

Jak na falešnou ofinu?

Chcete vědět, jak vytvořit účes po vzoru Kendall? Naučíme vás to ZDE!

Které hvězdě podle vás ofina sluší nejvíce? 

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek