Hlavní obsah

Oldřich Kaiser slaví 65 let. Znáte jeho život a role?

Foto: Profimedia.cz

Foto: Profimedia.cz

Bavič a rebel Oldřich Kaiser je považován za jednoho z nejlepších českých herců. Loni vyděsil fanoušky infarktem, který měl naštěstí dobrý konec. Na kontě má dva České lvy a kromě hraní nyní exceluje jako muzikant po boku své životní partnerky zpěvačky Dáši Vokaté (66).

Článek

Charismatický herec Oldřich Kaiser slaví 16. května 65. narozeniny. Jeho ohromný talent a smysl pro humor zná snad každý. V známé televizní show předváděl klíště a oblíbený je i gag vozembouch.

Herecký i osobní život mu kalily výstřelky, ale dokázal se vždy vrátit zpět. Jako lamač ženských srdcí se objevil v úsměvné romanci Karla Kachyni Setkání v červenci (1978) i v úspěšné komedii Marie Poledňákové Líbáš jako Bůh (2009). Nezapomenutelná je také jeho role ve filmu Tmavomodrý svět (2001). A jak dobře znáte Oldřicha Kaisera vy? Udělejte si s námi kvíz!

Proč při natáčení Masaryka trpěl Oldřich Kaiser jako zvíře?

1. Známý herec a komik se narodil
2. Jak se jmenuje herečka, kterou si vzal v roce 1980, a mají spolu dceru Karolínu (37)?
3. Jaký je název legendární televizní estrády z 80. a 90. let, v které exceloval po boku Jiřího Lábuse (70) a Jiřího Korna (70)?
4. S Jiřím Lábusem vystupoval také v improvizovaném rozhlasovém sitkomu Tlučhořovi. Jak zní správně jeho původní název, pod kterým byl poprvé vysílán v roce 1991?
5. Do povědomí diváků se dostal také rozsáhlou filmovou tvorbou. Jak se jmenuje snímek, do kterého ho v roce 2006 obsadil režisér Jiří Menzel (82)?
6. Za roli Edvarda Beneše ve filmu Masaryk (2016) byl oceněn Českým lvem. Druhého Českého lva získal za vedlejší roli ve snímku
7. Herec má jednu velkou zálibu. Jakou?
8. Na své entomologické výpravy po světě vyráží s kamarádem a známým českým lékařem. Kdo to je?
9. Známá pražská divadla v minulosti několikrát ukončila s Oldřichem Kaiserem spolupráci. Proč?
10. Oldřich Kaiser se nedávno podruhé oženil. Vzal si dlouholetou přítelkyni Dášu Vokatou (66). Se známou písničkářkou ho spojuje také láska k hudbě. Jak se jmenuje jejich muzikantské duo?

Tak co, máte všechny odpovědi zkontrolované? Pokud ano, vyhodnoťte si test.

Tohle je první role Oldřicha Kaisera. Bylo mu šestnáct a byl sladký a talentovaný. Podívejte se!

Reklama