Hlavní obsah

Útulný byt jako z pohádky? Zařídili ho za 230 tisíc!

Foto: Home&Lifestyling, Jiří Bursík

Zděný byt v nejvyšším patře rekonstruovaného domu působí moderně, a přitom staromilsky útulně

25. 3. 2013

Podívejte se, jaká romantika se dá vykouzlit v městském domě. Přestože jde o byt v Praze, vypadá uvnitř jako z jiného světa či z pohádky. Na první pohled je zřejmé, že majitelkou je žena.

Článek

Tento malý byt o rozloze 50 metrů čtverečních sestává z obývacího pokoje s kuchyňským koutem a z ložnice. Přirozeně nechybí předsíň a koupelna s toaletou, jde o byt s uspořádáním 2 + kk, který má kolem sebe velkou terasu. Jeho majitelka svěřila zařízení bytu designérce Yvette Demartini, která se touto činností zabývá nejen u nás, ale i v rámci Evropy, zařizuje byty v Německu, Španělsku i v Čechách.

Foto: Home&Lifestyling, Jiří Bursík

Cihlový obklad na zdi vytváří dojem tepla.Obklady designérka našla a pořídila prostřednictvím internetu

Kombinovat styly se musí umět

Yvette zařídila celý byt, včetně výmalby, vybavení a doplňků. „Než se pustím do díla, sejdu se s jeho majitelem a povídáme si o jeho představě. Pak už to musí nechat na mně a věřit, že byt zařídím tak, aby mu v něm bylo dobře. Jak, to je moje know-how,“ tvrdí Yvette a zdá se, že jí to opravdu vychází. Umí kombinovat styly a materiály. A to je umění.

Foto: Home&Lifestyling, Jiří Bursík

Komoda se sklenicemi, vázami a skleněnými dózami. Pocházejí z „blešáku“, ale také byste to neřekli, že? Velice působivé zátiší

Špachtle a houbička pomohou k patině

První, co vás zde zaujme, je pro domácí interiéry docela nezvyklá malba na stěnách. Vypadá jako v domech ve Španělsku či jinde na jihu. Dělá se tak, že se na stěnu špachtlí nanášejí vrstvy akrylátové barvy a houbičkou se stírají určitá místa. Toto se opakuje několikrát, až vznikne dojem patiny. Proto tento byt působí teple, trochu jižansky a velice útulně.

Cihly kam se podíváš

Zajímavým a nápadným prvkem je i obložení zdi cihlami. Napadlo by vás udělat něco takového v městském bytě? Mě tedy ne, ale podívejte se, jak to funguje. „Nevěřila jsem, že se to může takto povést. Byt je velmi příjemný a snadno se udržuje. Nemám ráda moderní minimalistickou architekturu. Tento styl bydlení si vyloženě užívám,“ svěřila se nám majitelka bytu Jitka, která zde žije zatím sama.

Foto: Home&Lifestyling, Jiří Bursík

Trochu Provence, trochu Orient. Díky kombinaci barev působí prostor každopádně velmi útulně

Foto: Home&Lifestyling, Jiří Bursík

Koupelna à la safari. Doplňky pocházejí z IKEA, sanita a vana jsou SIKO

Moderna a selský nábytek? Ale ano!

Kuchyně je zařízena v selském stylu, doplňují ji detaily s orientálními motivy. V bytě najdeme nábytek a doplňky z různých zemí Evropy. Například komoda je ze Španělska, stůl z Německa, koupelna je vybavena z IKEA. Cílem totiž bylo pořídit vše co nejlevněji. Část nábytku pochází z bazaru, část byla nalezena na místech, kam lidé odkládají věci, které už nepotřebují.

Foto: Home&Lifestyling, Jiří Bursík

Linka a kuchyňský nábytek jsou v selském stylu. Byly zakoupeny v IKEA. Stůl je dovezen z Německa, židle k němu pocházejí částečně z bazaru, paní Yvette je upravila a pomalovala. Proto je každá jiná, ale celek je apartní. Spotřebiče jsou z Německa, kde jsou levnější. Sytě modrá výmalba boční zdi zátiší oživuje

Foto: Home&Lifestyling, Jiří Bursík

Na stěnách je zajímavá kombinace sytých barev, které místnosti dodávají zvláštní kouzlo. Barva povlečení ladí s barvou na stěně. Postel z IKEA přišla asi na 5 tisíc korun

Z hlediska marketingu není tato metoda asi optimální, z hlediska peněženky klienta ideální je. Vybavení bytu včetně spotřebičů vyšlo asi na 230 tisíc korun.

A co vy? Máte takovýto styl rádi?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.