Hlavní obsah

Ponožky k šatům i sako na holé tělo! Vyzkoušejte módní kombinace z přehlídek

Foto: Eva Malúšová

Inspirujte se světovými přehlídkami a vyzkoušejte následující módní sestavy!

Stuha místo pásku, náhrdelník přicvaknutý na šátku nebo ponožky k šatům (ano, čtete správně). Na módních přehlídkách najdete spoustu tipů, které můžete přenést do reálného života. A svého šatníku!

Článek

Vraťte se s námi na jarní týdny módy a prohlédněte si kombinace, se kterými slavili úspěch světoví návrháři! Následující sestavy jsou navíc důkazem, že k tomu, abyste pozměnily váš šatník, nepotřebujete horentní sumy ani haldy oblečení.

Omilostněte ponožky

Snad žádný jiný kus oblečení nebývá tak často zatracovaný. Vykukující ponožky přitom mohou v některých (zdůrazňujeme některých!) případech vypadat velmi stylově. Dodržovat ale musíte dvě zásady. Zaprvé – vybírejte kvalitní, dobře vypadající páry (my jsme k proužkovaným šatům zvolili drobné puntíky). Zadruhé – nenechte nikoho na pochybách, že jde o záměr. Začít můžete kombinací polobotek a šatů.

Foto: Profimedia

Návrháři značky DKNY povýšili ponožky na módní doplněk. K šatům a polobotkám si je klidně natáhněte také

Foto: Eva Malúšová

Na foto: triko (Reserved, 299 Kč), šaty (Topshop, 1499 Kč), kabelka (Tosca Blu, 4200 Kč), kožené boty (Wojas, 2499 Kč), ponožky (Marks & Spencer, 249 Kč/2 páry), náušnice (Reserved, 199 Kč)

Foto: archiv firem

Polobotky můžete bez obav nosit i k šatům. Který pár se vám líbí?

Nechte se spoutat

Rychlejší způsob, jak proměnit jednoduché šaty, už neexistuje. Body chain alias řetízek na tělo jednoduše navléknete přes ruce nebo krk. Chcete k šatům vyzkoušet i jinou obuv, než jen obligátní lodičky? Inspirujte se sestavou z přehlídky Calvin Klein a vklouzněte do módních slip-onů.

Foto: Profimedia

Šaty, slip-ony a řetízek, spadající přes tělo. Líbí se vám komplet z přehlídky Calvina Kleina?

Foto: Eva Malúšová

Na foto: šaty (H&M, 849 Kč), řetízek na tělo (Topshop, 599 Kč), kabelka (Reserved, 799 Kč), boty (Topshop, 999 Kč)

Foto: archiv firem

Slip-ony jsou neuvěřitelně pohodlné. Už je máte?

Buďte kreativní

… stejně jako návrhář Raf Simons, který v kolekci Dior zkombinoval šátek s krátkým náhrdelníkem Diorscope. Využít můžete jakýkoli oblíbený šátek, který je spíše menších rozměrů (cílem není navodit dojem, že máte angínu :-)) a náhrdelník ve stylu chokeru (to znamená ke krku), který šátek obejme.

Foto: Profimedia

Poslední počin Rafa Simonse pro Dior rozhodně stojí za inspiraci. Atypická kombinace šátku a náhrdelníku si nás získala

Foto: Eva Malúšová

Na foto: šaty (Van Graaf, 9799 Kč), vesta (Van Graaf, info o ceně v obchodě), šátek (Tosca Blu, 1600 Kč), náhrdelník na šátku (Reserved, 249 Kč), kožené boty (Baťa, 1199 Kč), kabelka (Bijou Brigitte, 599 Kč)

Oblečte sako „jen tak“

Sako nemusí být jen tím druhým kusem v řadě. Až nebudete vědět, v čem vyrazit na večírek, oblékněte si ho na holé tělo a pečlivě stáhněte širokým páskem. Pokud se můžete pochlubit štíhlýma nohama, doplňte ho kraťoučkými šortkami. Vlastníte sako, které je vykrojené až příliš? Vezměte si pod něj saténové, krajkou lemované tílko. A pozor – čím větší máte prsa, tím spíše byste měly být v odhalování zdrženlivější.

Foto: Profimedia

Versace si na provokativní svůdnost potrpí

Foto: Eva Malúšová

Na foto: sako (Mango, 899 Kč), kožené šortky (Van Graaf, 6199 Kč), pásek (Van Graaf, 999 Kč), kožená kabelka (Topshop, 1499 Kč), náramek a prsten (H&M, 349 Kč/set)

Zajděte do galanterie

Na týdnech módy nás zaujal i pásek, pro který si můžete zajít do kterékoli galanterie. Dlouhou stuhu pořídíte za pár korun (doporučujeme sametovou nebo saténovou) a snadno ji uvážete na mašličku. Líbí se vám přehlídková předloha? Sáhněte po kalhotách s širšími nohavicemi a lehkém saku.

Foto: Profimedia

Návrhářka Amanda Wakeley nahradila pásek obyčejnou stuhou. Co říkáte na výsledek?

Foto: Eva Malúšová

Na foto: sako (Reserved, 999 Kč), kalhoty (Van Graaf, 7899 Kč), kabelka (Topshop, 999 Kč), boty (Reserved, 1299 Kč), stuha (galanterie, 24 Kč/metr)

Která sestava u vás nejvíce zabodovala? Napište nám!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama