Hlavní obsah

Princezna Eugenie se vdala! První dojmy z královské svatby

Foto: Profimedia.cz
12. 10. 2018

Nemáte pocit déja vu? Není se čemu divit. Svatba princezny Eugenie, vnučky britské královny, a jejího dlouholetého přítele, Jacka Brooksbanka byla v mnoha ohledech podobná té, jakou měl před pěti měsíci princ Harry a vévodkyně Meghan.

Článek

Modrá obloha, jen trochu více fouká, ulice Windsoru zaplněné k prasknutí, jen namísto zelených jsou stromy zbarveny do všech odstínů podzimu. Do kaple svatého Jiřího směřují davy hostů a všichni přihlížející doufají, že zahlédnou královnu Alžbětu, nebo třeba prince Charlese, či Williama s rodinou.

Je pravda, že rozdílů mezi svatbou princezny Eguenie a Jacka Brooksbanka a prince Harryho a Meghan Markle příliš není. Do kaple svatého Jiří bylo pozváno na 850 hostů jak z řad významných osobností, tak blízkých přátel rodiny. Viděli jsme jak modelku Caru Delevigne, Naomi Campbell, tak třeba zpěváka Robbieho Williamse.

Foto: Profimedia.cz

Na svatbu dorazil i Robbie Williams s manželkou a matkou

Kromě výše zmíněných samozřejmě nechybí ani královská rodina, až na vévodkyni Camillu, která má dnes jiný program. Zato princ Philip, který potvrzení účasti nechával až na poslední chvíli, dorazil společně s královnou. Oba dva okouzlující, jako vždy a princi Philipovi by jeho věk nikdo nehádal, s jakou lehkostí se pohybuje. Královna tentokrát nevolila žádné křiklavé barvy, jak je jejím zvykem, ale světle modrý kabátek. Možná nechtěla na sebe v tento den tolik poutat pozornost, která má být upřena zejména na nevěstu.

Dojatý ženich i princ William

Do kaple přijel princ Harry s vévodkyní Meghan spolu s princem Williamem a Kate. Z auta ale vystoupili bez svých potomků. Ty ale na svatbě nesměli samozřejmě chybět. I tentokrát jim byla svěřena role pážete a družičky. Tentokrát ale malé na starosti neměla vévodkyně Kate, jako tomu bylo na svatbě prince Harryho. Kate pro tuto příležitost zvolila fuchsiové šaty s fascinátorem ve stejné barvě. Meghan sáhla po své oblíbené barvě tmavě modré - v té ji vídáme poslední dobou velice často.

Foto: Profimedia.cz

Ženich byl při příjezdu samý úsměv

Co ale nevídáme tak často, je, aby princ William držel Kate za ruku. Při čekání na obřad ji ale tiskl, zřejmě i na něj dolehla emoční tíha svatby. Jindy jsou totiž velice rezervovaní a svou vzájemnou lásku nedávají na veřejnosti příliš najevo, schovávají si to do soukromí. Silné emoce ale dopadly i na další členy rodiny, a zajisté nejen na ně. Matka nevěsty, Sarah Ferguson, měla namále, jen co vešla do kaple. Rozklepaným kolenům ale neunikl ani ženich. Zatímco do kaple vstupoval se smíchem a vesele se zdravil s hosty, kteří seděli poblíž uličky, u oltáře, když spatřil svoji nastávající, měl co dělat, aby udržel slzy dojetí.

Foto: Profimedia.cz

Nevěsta má šaty od Petera Pilotta

Není se čemu divit. Princezna Eugenie byla nádherná nevěsta. Ačkoliv normálně se pravidel oblékání královské rodiny příliš nedrží, u svatebních šatů vsadila na jednoduchost, byť měly výstřih, nebyl nijak vulgární ani vyzývavý. Šaty navrhli Peter Pilotto a Christopher De Vos pod značkou Peter Pilotto, která byla založena v roce 2007 v Londýně. Princezna Eugenie tedy dodržela tradici, že svatební šaty mají pocházet z dílny britského návrháře. A zvolila správně. Tato značka je známá inovativním designem spojeným s podtržením ženské siluety. Což se dokonale povedlo. Oba dva, teď už novomanželé, si obřad velice užívali. Házeli na sebe úsměvy a vzájemně se podporovali očními kontakty.

Jak se vám nevěsta líbí?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek