Hlavní obsah

Královské tradice pro těhotnou Meghan: Jaké už porušila?

Foto: Profimedia.cz
5. 11. 2018

Žádné těhotenství na světě není tak sledováno. Vévodkyně Meghan, manželka prince Harryho, čeká první dítě, a místo aby si to užívala dle svého, bude muset dodržovat pravidla, která královská rodina v souvislosti s narozením nového člena má. Nebo nebude?

Článek

Kolik žen si přálo vdát se za prince Harryho (34)! Sympatický zrzek bez mámy se vždy tak trochu bouřil proti pravidlům a budil dojem špatného kluka, který potřebuje zachránit. Jenže ona to zase taková výhra není: když jste ženou britského prince, soustředí se na vás veškerá pozornost a vše, co děláte, podléhá přísným pravidlům.

Jinak tomu není ani v případě těhotenství. Vévodkyně Meghan (37), manželka prince Harryho, to právě zažívá na vlastní kůži. I ona je ale tak trochu rebelka, tak uvidíme, zda tradice, které jsou v královské rodině s mateřstvím spojeny, bude dodržovat, nebo je elegantně poruší, jak je jejím zvykem.

Utajené pohlaví

„A už víte, co to bude?“ je jedna z nejčastějších otázek směřujících na budoucí rodiče. V případě těch královských je zbytečné se na to vůbec ptát. Až do narození dítěte pohlaví nezveřejňují. Sami si jej samozřejmě mohou nechat říct – ale třeba vévodkyně Kate (36) a princ William (36) se u třetího potomka nechali překvapit. Ať už se Meghan s Harrym nechají napínat, anebo si pohlaví dají prozradit, my se ho s největší pravděpodobností dozvíme až po porodu.

Foto: Profimedia.cz

Rostoucí bříško na štíhlé vévodkyni zatím moc vidět není

Žně pro sázkaře

Nejen pohlaví, ale i jméno se stává na několik měsíců předmětem spekulací a také zlatým dolem pro sázkové kanceláře, které vypisují kurzy na jména, jež by mohlo královské novorozeně dostat. Urození rodiče obvykle vybírají jména tradiční, která odkazují k historii, a čím vyšší postavení v královské rodině mají, tím spíše se očekává, že potomek nebude třeba Apple (což je dcera Gwyneth Paltrow a v překladu znamená Jablko). I když i v tomto případě se najdou výjimky – třeba královnina dcera princezna Anna (68) má dceru Zaru (37), což je původem arabské jméno, pro konzervativní Brity poměrně netradiční. Budou se vévodkyně s princem držet tradic, anebo zvolí nějaké pojmenování tíhnoucí spíše k Hollywoodu?

Žádný těhotenský večírek

Ve Spojených státech, odkud vévodkyně Meghan pochází, jsou party pro těhotné (tzv. baby shower) naprosto běžné. Pár týdnů před porodem se s nastávající maminkou sejdou blízcí i přátelé, přinesou dárky a společně oslaví budoucí příchod miminka. Vévodkyně Meghan se ale této oslavy bude muset vzdát. Podle expertů na královskou rodinu by bylo nevhodné, kdyby se taková akce pořádala i pro její členy. Zřejmě by nešlo o nějakou malou akci a dráždit veřejnost opulentními večírky je zbytečné. Což ale neznamená, že od kamarádek či příbuzných maminka a děťátko nic nedostanou – stále to bude miminko jako každé jiné, se stejnými potřebami.

Foto: Profimedia.cz

Meghan je známá svým velice liberálním přístupem k oblékání. Pravidel příliš nedbá, třeba vévodkyně Kate by si průsvitnou sukni, pod níž jsou vidět kalhotky, nikdy nevzala

Formální oblékání pro miminko

Pravidla oblékání se netýkají jen dospělých členů královské rodiny, ale i nejmladších. Však si vzpomeňte – viděli jste někdy prince George (5) v dlouhých kalhotách (vyjma královské svatby) nebo princeznu Charlottu (3) v něčem jiném než v šatičkách? Není to výmysl jejich rodičů, ale tradice, podle níž musejí být i ti nejmenší – jakmile se ocitnou na nějaké veřejné akci – oblečení, jak náleží. Jenže vévodkyně Meghan si s pravidly oblékání hlavu příliš neláme, jak jsme mohli vidět na její první oficiální cestě po Tichomoří, a tak těžko říct, jak se k potomkovu oblékání postaví.

Omezené cestování

Ženy z královské rodiny, které jsou v očekávání, by se měly vyvarovat zahraničních cest. To vévodkyně Meghan porušila hned na samém začátku těhotenství – oficiální oznámení totiž přišlo ve chvíli, kdy přilétla do Austrálie. Nicméně i ona obdrží doporučení, aby cestovala co nejméně a zdržovala se co nejblíže domova. S výletem za oceán se tedy může rozloučit. Je to proto, aby měla neustále po ruce tým odborníků, kteří se o ni během těhotenství starají a později budou pečovat i o dítě.

Kterou tradici byste vy dodržovat určitě nechtěly? 

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek