Hlavní obsah

7 signálů, proč se nepřátelit s ex. Jak jste na tom vy?

Foto: George Rudy, Shutterstock.com

Foto: George Rudy, Shutterstock.com

„Bude lepší, když zůstaneme přáteli.“ Jasná a jednoznačná věta, za kterou se ukrývá přání zmírnit bolest zlomených srdcí. Jenže cesta do pekla je dlážděna dobrými úmysly. Z jakých důvodů je lepší držet se od bývalého přítele co nejdál?

Článek

Fyzická i emocionální bolest po rozchodu? Na pohlaví nezáleží, cítí ji všichni. Jak v tomhle stavu rozumně existovat? Je to jako ruská ruleta. Ostatně, posuďte sami. Tohle je seznam důvodů, proč se se svým ex (radši) nepřátelit. Vezměte je na vědomí?

Smíšené signály

Důvěrné vtípky, přezdívky a vzpomínky, které mohou vyplout na povrch v méně vhodnou chvíli. Kvůli nim můžete sklouznout do starých partnerských vzorců raz dva. A těm se jen tak odnaučit nedá.

V radostné euforii, třeba když vám oznámí, že jeho sestra bude mít miminko, ho máte chuť políbit. Najednou ale zaváháte, jestli se to hodí. No nic, jdete do toho. Nevyložil si to špatně? „Líbání se mnou ses nikdy nebránil, zlato, pamatuješ?“ A co když máte chuť skočit s ním do peřin, jenže on si minulý týden našel novou známost? Vždy se jedná o chůzi po tenkém ledě.

Falešné naděje

Je třeba si to přiznat a nechodit okolo horké kaše. Jak uvedl deník Daily Mail, na každý rok, který strávíte ve vztahu, je po rozchodu potřeba měsíc na zotavení. Trvala vaše láska tři roky? Pak vás čeká v průměru tříměsíční trápení. Skutečně jste během této doby připravené nedoufat a nedělat si falešné naděje s tím, že se partnerství obnoví? Ovšem stejně smutné je zůstávat ve vztahu jen z lítosti nebo strachu.

Intimní minulost

Tvořili jste pár, takže jste spolu měli i sex. Víte, jak ex vypadá nahý, on si zase před spaním pravděpodobně vybavuje vaše prsa pod bílým, průsvitným tílkem. Pokud vás ještě pronásledují podobné představy, evidentně to spolu dořešené nemáte. Stále toužíte po někom, kdo v noci prdí a u polévky neuvěřitelně srká? V tom jsou city! Jenže budoucnost tak růžová není. Ačkoli milování s puncem nostalgie může být nesmírně vášnivé a okouzlující, vědci potvrdili, že sex s expartnerem nezvyšuje šanci na obnovení vztahu.

Foto: Liderina, Shutterstock.com

Vybavil se vám společný důvěrný vtípek? Další signál, který vás seže do náruče ex a popírá jen čisté kamarádstvíFoto: Liderina, Shutterstock.com

Žárlivost

Emoce, která vás dokáže lehce připravit o zdravý úsudek. Plyne z hněvu, strachu i pocitu méněcennosti. Nechcete, aby si váš bývalý přítel někoho našel? Pak jste v konfliktu zájmu. Skuteční přátelé si lásku přejí, nebo snad ne?

Okolí je zmatené

Jako partneři jste měli společné kamarády, známé, chodili jste se bavit, přátelé vás podporovali. Jenže teď nevědí, jak se zachovat. Většinou vás měli rádi oba, brali vás. Říkáte jim, že jste se rozešli v klidu a zůstáváte kamarády, ale není to jen hra? Na večírek přicházíte spolu, spolu i odcházíte. Nedivte se, že mají déjà vu.

Foto: Antonio Guillem, Shutterstock.com

Pokud žárlíte a při pohledu na svého ex se vám stále zvyšuje tep, pak v tom pořád ještě lítáteFoto: Antonio Guillem, Shutterstock.com

Zmařené šance na nový vztah

Pravděpodobnost, že najdete nový vztah, se snižuje, jakmile pátky trávíte v kině – se svým ex. A co takové soboty? Jo aha, to jste si vy dva zase zašli na squash. Ať chcete nebo ne, nic netušící kolemjdoucí (v překladu případný ctitel) se radši stáhne. Nebo byste na jeho místě udělali něco jiného? Vždyť viděl, jak vás bývalý, který se tváří jako současný partner, poplácal po zadnici.

Negativní dopad na zdraví

Když trpí duše, trpí i tělo. Už jste slyšeli o tom, že hluboký zármutek způsobený syndromem zlomeného srdce se odráží i na zdraví? Může se vám snížit imunita, nebo naopak zvýšit tlak. I to dělá rozchod. Pokud se se svým ex přátelíte, a přitom vás k němu stále něco přitahuje, jen si tuto dobu prodlužujete. Nebo vám to snad dělá dobře?

A jak to vidíte vy? Myslíte, že je výhodné udržovat se svým bývalým přátelské vztahy?

Reklama