Hlavní obsah

Proměňte vázy s květinami v luxusní dekoraci: Ozdobte je organzou!

Foto: Tomáš Rubín

Vázy ozdobené organzou budou vypadat hned slavnostněji

30. 1. 2017

Čeká vás nějaká rodinná slavnost, má přijít vážená návštěva či chcete jen příjemně oživit váš interiér? Máme pro vás krásný a něžný tip, který zvládnete raz dva. Ozdobte květinové vázy organzou!

Článek

Máte chuť připravit si dekoraci s nádechem exkluzivity na váš stůl, parapet či poličku? Zajděte do textilní galanterie a kupte si pár kousků jemné organzy či organzové stužky. Jde o průhlednou vzdušnou látku, která je tradičně tkaná z hedvábí, ale v současnosti také ze syntetických vláken. Může být jednobarevná, ale i zdobená třpytky, dekorativním vzorem a ornamenty.

Pak vezměte jakoukoli vázu s květinami, umělé déle vydrží, a vyšperkujte ji organzou. Stačí troška fantazie nebo naší inspirace, a za pár minut máte hotovo. Uvidíte, že tyto aranže budou vypadat velice slavnostně a okouzlí každou návštěvu.

Pusťte se do zdobení

Nejprve si nachystejte různé kusy organzy, vázy, které chcete ozdobit, i umělé či živé květy. Pokud jste hračičky a estéti, můžete samozřejmě přidat rovněž drobné mašličky, aplikace v podobě peříček či šíťovaných dekoračních listů.

Foto: Tomáš Rubín

Jako baletka

Váza, která vypadá jako baletka či princezna, může být krásnou ozdobou například na narozeninové oslavě vaší dcery. Stačí, když ušijete z růžového pruhu organzy nařasenou sukýnku a do ní zasadíte korzet vystřižený z papíru. Pas vytvoříte pomocí mašle a dozdobíte umělým bílým kvítkem. Pokud si chcete ještě více vyhrát, můžete korzet polepit i třpytkami.

Foto: Tomáš Rubín

Svatební inspirace

V tomto případě stačí vázu lehce ovinout vzdušnou bílou organzou se stříbrným vzorem a spodní část omotat bílou stužkou. Do ní je možné zapíchat i stříbrná pírka, která umocní její éteričnost.

Foto: Tomáš Rubín

Jarní mámení

Ve vašem obývacím pokoji se bude vyjímat váza, která by bez žluté organzy vypadala příliš obyčejně. Z organzy tentokrát vystřihněte kruh, jehož okraj můžete olemovat na stroji, a provlékněte jím stužku stejné barvy. Z organzy vznikne jakoby váček, do kterého vložte vázu a stáhněte dokola na mašličku. Do vázy lze nasypat i dekorační barevné kamínky, které budou krásně prosvítat.

Foto: Tomáš Rubín

Elegantní mašle

Oranžová vysoká váza na kovových nožičkách je sice sama o sobě designovým kouskem, ale proč ji na nějakou příležitost ještě trochu nevylepšit elegantními mašlemi?

Foto: Tomáš Rubín

Fialová kráska

Pokud máte doma nábytek v tmavém dřevě, určitě mu bude slušet tahle váza s fialovými květy i blýskavým vějířem.

Foto: Tomáš Rubín

Baví vás dnešní inspirace do vašeho interiéru? Pak si prohlédněte kousky také v článku: Jak proměnit lahve od vína a piva v krásné vázy a svícny? nebo Dekorace do hrníčků: Máme krásné tipy na stůl i parapet! 

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek