Hlavní obsah

Revoluce v líčení: Nové trendy musíte vyzkoušet!

Foto: Jakub Jurdič

Na modelkách jsme tentokrát nefotili – líčení si totiž chtěla vyzkoušet celá redakce. Tedy alespoň ta ženská část. Prostor si nakonec vybojovaly Veronika (vlevo) s Natalií

Opisovat by se nemělo, v případě jarních beauty trendů je ale plagiátorství povolené. Z líčení, které se objevilo na přehlídkách, se totiž doslova tají dech! Chcete být stejně krásné jako ony modelky?

Článek

Zapomeňte na všechno, co jste o líčení slyšely. Trendy pro jaro/léto 2015 s sebou přinesly doslova revoluci: „Ty tam jsou časy, kdy se tíhlo k nahému looku. Pokud chcete opravdu zazářit, nebojte se přitlačit,“ doporučuje vizážistka Linda Chudomelová, která stojí za krásou poloviny hollywoodských hvězd. Právě ona vás novými trendy provede a krok po kroku ukáže, jak na to.

Sbohem, pinzeto!

První look je založený na bohatém porostu nad očima. Pinzetu můžete s klidným svědomím vyhodit, žádné nepříjemné trhání už není třeba podstupovat. Naopak! „Pokud máte to štěstí a obočí vám srůstá k sobě, máte to bez práce. Jinak vám nezbude nic jiného než si pořídit tužku na oči a chloupky uprostřed domalovat,“ říká vizážistka Linda.

Perfektní obočí ještě doporučujeme dozdobit. „Použít můžete dětskou krupičku, jako to udělali vizážisté na přehlídce, efektní ale bude i alobal, který vám zbyl z pečení,“ radí vizážistka. Nastříhejte ho na malé kousky a pomocí štětečku a lepidla na řasy naneste nad obočí. Šetřit byste neměly ani s tvářenkou, která se používá pro konturování celého obličeje.

Foto: Isifa

Už žádné trhání! Obočí se bude nosit pěkně srostlé. Než vám chloupky dorostou, dopomozte si tužkou na oči

Foto: Jakub Jurdič

Obočí by mělo být dominantním prvkem celé tváře – jeho krásu ještě podpořte kousky nastříhaného alobalu

Foto: archiv firem

1. tužka na oči Color Riche, L´Oréal, odstín 102 Pure Espresso, 2. tvářenka Blushing Hearts, Makeup Revolution, 3. trio očních stínů Smoky Eyes, Bourjois, odstín 09 Lady Vert de Gris, 4. rtěnka v tužce Color Boost, Bourjois, odstín 01 Red Sunrise, 5. řasenka 2000 Calorie, Max Factor, odstín 01 Black

Ukázkově zářivá pleť

V dnešní uspěchané době není únava cizím pojmem. Svěží tvář můžete nicméně snadno nafingovat. „Líčení vyžaduje velké množství rozjasňovače. Pořídit si proto doporučuji rovnou XXL balení a malířskou štětku, s jejíž pomocí přípravek snadno nanesete,“ prozrazuje své tajné tipy vizážistka Linda. Rozjasňovač naneste na každičký milimetr vaší tváře, včetně rtů a obočí.

Foto: Isifa

Přirozený lesk nestačí – na tvář navrstvěte rozjasňující krém, make-up i pudr a připravte se na otázky, jestli jste se zrovna nevrátily z dovolené

Foto: Jakub Jurdič

Svěží líčení si Veronika zamilovala. Bez rozjasňovače v ruce (a na celé tváři) už ji v redakci téměř nevídáme

Omalovánkový trend

Barvy a jaro – to jsou dva nerozlučitelné pojmy. „Líčení jedním odstínem je passé. Čím více barev použijete, tím lépe. Stíny také nezapomeňte protáhnout až k obočí," doporučuje vizážistka Linda, která naší kolegyni Natalii líčila černou, zlatou, modrou a růžovou. Očními víčky byste nicméně končit neměly, líčení perfektně podtrhne růžová tvářenka (dbejte na to, aby opravdu pokryla celou tvář) a rtěnka.

Foto: Isifa

Konečně využijete oblíbené paletky s barvami! Náš tip? Na oční víčka namixujte minimálně čtyři odstíny

Foto: Jakub Jurdič

Líčení vypadá na první pohled složitě, jakmile ale prostudujete detailní záběry ve fotogalerii, půjde to samo

Foto: archiv firem

1. paletka očních stínů Makeup Revolution, odstín Like Angels, 2. tvářenka Bourjois, odstín 48 Cendre de Rose Brune, 3. make-up Clinique, Superbalanced Makeup, odstín 07 Neutral, 4. tužka na oči Khol & Contour, Bourjois, odstín 72 Noir Expert, 5. rtěnka Shine Automatique Hydrating Lip Shone, Guerlain, odstín 220 Trouble

Modré stíny jinak

S nástupem nové sezony ožil i duch osmdesátých let. Nosily jste modré stíny? Zavzpomínejte na staré časy.

„Zopakujte tehdejší trend a modré oči zkombinujte s růžovými tvářemi. Na přehlídkách nechybělo ani tvrdě vykreslené obočí, které začínalo těsně nad tím pravým. Vypěstované chloupky tak pro jednou zesvětlete a tužkou si nad ně namalujte nové oblouky,“ vysvětluje postup vizážistka Linda. Chcete-li opravdu zanechat dojem, nezapomeňte na výrazné nalepovací řasy.

Foto: Isifa

Modré stíny jsou zpátky, nosí se ale v novém provedení. Růžové tváře, vínové rty a nalepovací řasy nesmějí chybět

Foto: Jakub Jurdič

Obočí, vykreslené nad tím původním, je super tipem i pro majitelky vysokého čela

APRÍL!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama