Hlavní obsah

Simoně Stašové je 65! Znáte všechny její role?

Foto: Profimedia.cz

Její jméno zaručuje kvalitní divadelní inscenaci i celovečerní film. Věčně usměvavá herečka s nezaměnitelným hlasem má talent v krvi. A to doslova. Dcera Jiřiny Bohdalové dnes slaví 65. narozeniny, na svůj věk však vůbec nevypadá. Pojďte s námi nahlédnout do života Simony Stašové.

Článek

Vystoupení, ve kterých účinkuje, bývají vyprodaná po několika minutách a zatímco v hledišti nezůstane jediná židle volná, na jevišti může být Simona Stašová klidně úplně sama. Komediální monodrama Shirley Valentine baví diváky totiž už celých dvanáct let.

Herectví v krvi

Jen co se brány divadel znovu otevřou, budou si moci tuto slavnou one woman show vychutnat i ti, kteří doposud neměli šanci spatřit rusovlasou umělkyni na vlastní oči. Jakých dalších rolí se oblíbená herečka nezapomenutelně zhostila?

Foto: Profimedia.cz

S maminkou Jiřinou Bohdalovou (88) má Simona Stašová skvělý vztah

Divadelní prkna

Hraní před živým publikem baví Simonu Stašovou ještě víc než před kamerami. Za ztvárnění Evy Mearové, která se vrací z protialkoholní léčebny v činohře Drobečky z perníku, získala v roce 2008 prestižní Cenu Thálie. Hořkosladká komedie Neila Simona (†91) spojuje tragiku s humorem opravdu neotřelým způsobem. A tento oblíbený americký dramatik je autorem více her, ve kterých Simona Stašová účinkuje: za zhlédnutí stojí i Vězeň na Druhé avenue či Poslední ze žhavých milenců.

Foto: Profimedia.cz

Půvabná herečka zraje jako víno. Snad s každým rokem je krásnější

Na filmovém plátně

Spolupráci udržuje také s režisérem Filipem Renčem (54) – v jeho filmech si zahrála už několikrát. A zdá se, že se to vyplácí. Za snímek Sebemilenec (2013) obdržela na mezinárodním festivalu Seoul International Drama Awards v Jižní Koreji i na festivalu nezávislého filmu v San Franciscu hlavní cenu za nejlepší ženský herecký výkon. Posledním společným počinem Filipa Renče a Simony Stašové je životopisné drama Lída Baarová z roku 2016.

Foto: Profimedia.cz

Matku hlavní hrdinky si Simona Stašová zahrála ve filmu Lída Baarová

Vyjmenovat všechna úspěšná filmová díla, ve kterých dcera Jiřiny Bohdalové excelovala, je téměř nemožné. Byl by však hřích nezmínit kultovní komedii Pelíšky (1999) a také snímky Musíme si pomáhat (2000), Román pro ženy (2004), Muži v naději (2011) či Život je život (2015) nebo populární české seriály Ranč U Zelené sedmy (1998–2005) i Místo nahoře (2004).

Foto: Profimedia.cz

Na účes ve filmu Pelíšky nepotřebovali maskéři pro Simonu Stašovou žádnou paruku. Herečka se totiž odjakživa pyšní krásnými a hustými vlasy

Soukromý život

Své soukromí si Simona Stašová bedlivě střeží, tři vztahy se jí ale utajit nepodařilo. Poprvé se provdala za pohádkového prince z Popelky Pavla Trávníčka (69), jenže žádné „šťastně až navěky“ se nekonalo. Manželství jim vydrželo pět let. Podruhé se před oltářem ocitla s italským profesorem Eusebiem Ciccottim (62), s nímž má syna Marka (34). Třetí osudovou láskou byl hereččin kolega z branže Pavel Skřípal (64) – mají spolu syna Vojtěcha (25). Ani tento vztah ovšem nevydržel, a protože děti odrostly a vylétly z rodinného hnízda, pořídila si Simona Stašová novou lásku z psího útulku. Milovaná fenka Pepča s ní žije od roku 2017.

Foto: Profimedia.cz

Jiřina Bohdalová se svými vnuky Markem (na snímku vlevo) a Vojtěchem (na snímku vpravo)

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek