Hlavní obsah

Sladké pečení s Dianou: Trhací makový chlebíček

Foto: Jakub Jurdič

Máte rádi mák? Pak je tento chlebíček žhavým kandidátem na nejlepší moučník tohoto jara!

Mák – jedni ho milují, druzí nenávidí, nic mezi tím není. Pro tu první skupinu dnes Diana připravila dokonalý trhací chlebíček s jemnou makovou náplní a sušenými švestkami.

Článek

Že nevíte, co je trhací chlebíček? Jsou to naskládané plátky těsta poslepované náplní a vyrovnané do tvaru chlebíčku. Každý pak jen přijde a utrhne si, kolik zrovna chce. Makovou náplň můžete nahradit třeba povidly nebo tvarohem, byla by to však škoda! Mák v kombinaci se švestkami je prostě parádní!

Na 1 formu na biskupský chlebíček potřebujete: 300 g hladké mouky, 100 g polohrubé mouky, 200 g másla, 25 g droždí, 3 lžíce mléka, 2 lžíce cukru krystal, 1 lžičku soli, cukr moučka na posypání

Na náplň: 200 g máku, 100 g cukru krystal, 300 ml mléka, 80 g sušených švestek

Foto: Jakub Jurdič

Mák není drahý a přitom je v kuchyni nenahraditelný

Postup:Troubu předehřejte na 175 °C. Do vlažného mléka dejte cukr a droždí, promíchejte, aby vám vznikla kašička a nechte vzejít kvásek. Smíchejte hladkou a polohrubou mouku, přidejte sůl, máslo a vypracujte drobenku. Do ní pak opatrně vlejte kvásek a vytvořte hladké těsto. Do misky nalejte vodu pokojové teploty, těsto do ní vložte a nechte odpočinout, dokud hmota nevyskočí z vody (proto se tomuto druhu těsta říká Vyskoč z vody). Trvá to asi 30–40 minut.

Foto: Jakub Jurdič

Kvásek nalejte do drobenky a těsto nechte nakynout

Zatímco těsto kyne, uvařte z mléka, cukru a máku náplň. Chvíli provařte a nechte vychladnout. Těsto vyndejte z vody, osušte, propracujte (pokud by se vám zdálo příliš řídké, přisypte trochu polohrubé mouky) a vyválejte na 3–4 mm vysoký plát. Na plát těsta natřete makovou náplň, posypte sušenými švestkami a nakrájejte na stejně velké čtverce. Do formy na biskupský chlebíček skládejte vedle sebe jednotlivé čtverce, které vždy trochu přimáčkněte, aby držely pohromadě. Dejte péct do rozehřáté trouby na 25 minut.

Hotový chlebíček vyjměte z formy, pocukrujte a podávejte buď nakrájený, nebo vcelku, aby si každý mohl utrhnout podle libosti.

Foto: Jakub Jurdič

Makovou náplň rovnoměrně rozprostřete na těsto

Foto: Jakub Jurdič

Trhací chlebíček vypadá dokonale, a navíc si ušetříte práci s krájením

Máte rádi mák? Jaké makové dobroty doma pečete vy?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama