Hlavní obsah

Tipy na dárek k MDŽ: Vyrobte květinové muffiny i anděla!

Foto: Tomáš Rubín

Chtěli byste potěšit nějakou ženu na MDŽ? Stačí koupit květinu nebo se pustit do výroby osobního dárku. Máme pro vás 5 roztomilých tipů, které zvládnou i děti.

Článek

Mezinárodní den žen se slaví 8. března a něžné pohlaví si zaslouží více než kdy jindy být hýčkány a opečovávány. S malým dárkem nikdy nešlápnete vedle, ať už půjde o květinu, čokoládu či drobný dárek vyrobený s láskou. Proto přicházíme s několika nápady, které můžete připravit doma a darovat pro radost mamince, babičce i kamarádce.

Andělíček

Na andělíčka si připravte jako základ polystyrenový kužel. Seženete ho v papírnictví a hobby obchodech. Kužel obalte kouskem zbylé krajky, kterou přilepte transparentním lepidlem. Krajkou polepte i křídla vystřižená ze čtvrtky. Ta můžete ke kuželu zezadu připíchnout špendlíkem. Hlavičku z ozdobičky na stromeček jsme přilepili tavnou pistolí, stejně jako srdíčko z dekorativního filcu.

Foto: Tomáš Rubín

Hlavičku andílka můžete ozdobit čelenkou z krajky či umělých kvítků na drátku

Nablýskané srdce

V hobby obchodech či v textilní galanterii si zakupte polystyrenové srdce a flitry se speciálními krátkými špendlíčky. Pak už jen stačí flitry do polystyrenu zapíchat, pusťte si k tomu třeba film – je to mravenčí práce, ale výsledná dekorace jistě potěší nejen na MDŽ.

Foto: Tomáš Rubín

Flitrové srdce není náročné na výrobu, pouze na trpělivost. A nebojte se, špendlíčky drží dobře, takže nevypadávají

Květinové muffinky

Květiny lze darovat i originálním způsobem. Stačí nasušit pár kvítků či růží, nebo usušit květy z odkvetlých pugétů. Pak vezměte kousek aranžovací hmoty a vložte ji do silikonových formiček na muffiny. Chcete-li použít květy živé, nechte hmotu předem nasáknout vodou. Pak už jen aranžujte podle fantazie.

Foto: Tomáš Rubín

Na květinové košíčky můžete použít živé, nebo sušené květy

Rozkvetlá sklenička

Podobným způsobem, jako se aranžují muffiny, lze vytvořit romantickou dekoraci do skleničky na víno. Dovnitř stačí dát kousek aranžovací hmoty, kterou obalte a zamaskujte sisalovým dekoračním vláknem v zelené barvě. Do hmoty pak jen zapícháte větvičky, peříčka i květy dle libosti.

Foto: Tomáš Rubín

Ke skleničce s květy přibalte i lahvinku dobrého vína

3D obraz

Na 3D obraz budete potřebovat hluboký rámeček. My jsme ho ještě ozdobili lepicí páskou s kamínky, která nám zbyla z jiného tvoření, ale to není nutné. Vám postačí, když si nachystáte růžičky z barevných papírů, které vystřihněte podle návodu na růžičky z filcu. Pak už jen růžičky poskládejte třeba do tvaru srdce a přilepte transparentním lepidlem.

Foto: Tomáš Rubín

Vnitřek rámečku vyložte barevným papírem, aby ladil se smotanými růžičkami

Ženy k MDŽ potěší jistě i nějaký pěkný kousek do šatníku nebo třeba výrazná kabelka.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek