Hlavní obsah

Svatba: Ušito v Česku: Trendy svatební šaty pro tuto sezonu!

Foto: Helena Mertlová
22. 3. 2021

Přestože se spousta svateb kvůli pandemii odložila či přesunula, najdou se i odvážlivci, kteří ji plánují v letošním roce koronaviru navzdory. Pokud sháníte ty pravé šaty, zde jsou trendy modely výhradně od českých značek.

Článek

Svatební šaty pro letošní sezonu jsou dávno připravené, a tak nezbývá, než si vybrat ty pravé. A můžete u toho podpořit i lokální tvůrce. České značky a návrhářky představují to nejnovější ze svých kolekcí a záleží jen na nevěstách, zda touží po jednoduché eleganci, romantické krajce, rozevlátém bohémském stylu či extravagantním modelu.

V salonech si tak můžete svatební šaty nejen půjčit či zakoupit už hotové, ale nechat si i vytvořit svůj vysněný model přesně na míru. V takovém případě však raději počítejte s tím, že je potřeba se na nějaké první schůzce či zkoušce domluvit s návrháři s větším předstihem. Někdy i půl roku dopředu, jindy stačí dva až tři měsíce před plánovaným svatebním dnem.

MiaBella v boho stylu

Lenka Izsák z českého zakázkového krejčovství MiaBella vám ušije vysněné šaty přesně podle vašich představ. „Věřím, že pouze v dokonale padnoucích šatech ušitých na míru se budete cítit přirozeně, pohodlně a užijete si každou vteřinu svého svatebního dne,“ říká návrhářka. Nechte se nyní inspirovat novou kolekcí pro letošní rok s názvem 21´Freedom, která je plná modelů v hippie a boho stylu včetně modelů v plus size velikostech. Lenka také myslí na to, aby po svatbě nezůstaly šaty ležet nevěstě doma ve skříni. Nabízí tak jejich následnou recyklaci v podobě úprav i obarvení.

Foto: Archiv firmy

Miabella: Krajkové boho šaty Davine s hlubším výstřihem, 21400 Kč. Květinové šaty Bonita s meruňkovou podšívkou, 19900 Kč

Foto: Archiv firmy

Miabella: Celokrajkové šaty Milli z plus size kolekce, 21500 Kč. Romantické šaty Lucca z plus size kolekce, 22300 Kč

Něžná i hedvábná Leeda

Nová svatební řada s názvem LOVE ME! uzavírá trilogii kolekcí české značky Leeda s názvy CATCH ME! a TOUCH ME!. Pochází z rukou návrhářky Lucie Kutálkové, jejíž design se vyznačuje použitím luxusních materiálů, lehkostí a elegancí. Šaty, které navrhuje, jsou rozhodně výrazné a nezapomenutelné. Často je také zdobí moderní výšivka značky BRO. „Navrhovat svatební šaty je speciální disciplína. S nevěstou sdílím radost z nových začátků a současně cítím velikou odpovědnost. Nejdůležitější je pro mne zachycení a podpora její osobnosti, dodání sebedůvěry i vytvoření krásných zážitků a vzpomínek na přípravy,” představuje novou kolekci designérka Lucie.

Foto: Jiří Hroník, Anežka Horová

Leeda: Variabilní šaty na špagetová ramínka s možností zavazování, 100% hedvábí, 34000 Kč

Foto: Jiří Hroník, Anežka Horová

Leeda: Svatební šaty z jemné krajky s výšivkou, vrchní díl a rukávy jsou transparentní, dlouhá sukně s vrstveným tylem a podšívkou, top lze vázat na několik způsobů, 42000 Kč. Závoj s výšivkou značky BRO, info o ceně v obchodě

Odvážné modely Petiteé

Za českou značkou Petiteé stojí šikovná návrhářka Petra Pitelková, které své zkušenosti čerpala během studií fashion designu v České republice a Miláně. Věnuje se šití originálních modelů pro konkrétní zákaznice na míru, ve svém ateliéru nabízí také půjčovnu šatů z limitovaných modelů, ale i kolekce na prodej. Jedna taková vznikla také pro letošní sezonu. Je plná jemných i průsvitných materiálů i rafinovaných detailů v podobě tylového bolerka, korzetového pásu s krajkou či závoje s květinovou bordurou.

Foto: Archiv firmy

Petiteé: Jemné tylové šaty s krajkovou spodničkou a nadýchanými rukávy, 28000 Kč (půjčení 17000 Kč). Minimalistické šaty s rolákem, 26000 Kč (půjčení 16000 Kč)

Foto: Archiv firmy

Petiteé: Kombinované šaty s tylovým bolerkem, info o ceně v obchodě. Tradiční svatební závoj s květinovou bordurou, 8500 Kč

Princeznovská Madora

Dlouhou historii u nás má i rodinná svatební značka Madora, jejíž ateliér najdete v Mikulově. Šaty však šijí i pro salony po celé České republice, na Slovensku, v Rakousku i Německu. Nabízejí modely ke koupi i k zapůjčení, ale i šaty vytvořené přesně na míru, jejichž cena se pohybuje od 14 do 27 tisíc. „Z našich nejnovějších propracovaných kolekcí od českých švadlen si vyberou také ženy s větší konfekční velikostí i nevěsty v očekávání,“ prozrazuje majitelka Hana Tomková.

Foto: Archiv firmy

Madora: Třpytivé krajkové šaty Izidora s dlouhým rukávem, info o ceně v salonu. Elegantní šaty Gema se zdobeným vrškem, info o ceně v salonu

Foto: Archiv firmy

Madora: Krajkové šaty Gaia s dlouhým rukávem z plus size kolekce, info o ceně v salonu. Šaty s širokou sukní z plus size kolekce, info o ceně v salonu

Romantika Heleny Mertlové

Překrásné svatební šaty pro tuto sezonu nabízí i známá módní návrhářka Helena Mertlová. Jako každý rok se v kolekci objevují jednoduché hedvábné šaty v antickém stylu s holými zády nebo s rozparkem. Letošní novinkou jsou tylové korzetové šaty s vrstvenou sukní a pošité stužkou. Stužky se v kolekci objevují i na topu, který zajímavě kontrastuje s hedvábnou kolovou sukní. Na dalších svatebních šatech najdete nabírané tylové rukávy nebo navrstvené sukně i kanýry. „Šaty je možné pro nevěstu ušít na míru, ale nabízím také možnost kombinovat jednotlivé díly svatebních šatů podle přání zákaznice,“ říká návrhářka.

Foto: Archiv firmy

Helena Mertlová: Tylové korzetové šaty pošité stužkou. Šaty s nabíranou sukní s kanýrky. Cena šatů se pohybuje okolo 20000 Kč

Líbí se vám jich více a nevíte, pro které se rozhodnout? Možná vám pomůže článek 7 přešlapů, které můžete udělat při výběru svatebních šatů. Zjistěte, jaký by vám sedl svatební účes. A znáte všechny svatební tradice?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek