Hlavní obsah

Úspěšnější než její máma: Kaia Gerber bere módní svět útokem

Foto: Profimedia.cz

Foto: Profimedia.cz

V 80. a 90. letech byla Cindy Crawford (53) jednou ze supermodelek. Teď si podobnou kariéru buduje její dcera Kaia, která si už v sedmnácti letech vysloužila označení topmodelka. Za sebou má totiž už slušnou řádku spoluprací se jmény, která v módním průmyslu znamenají všechno. Seznamte se!

Článek

Pokud bychom chtěli mluvit o nejúspěšnějších modelkách současnosti, Kaia Gerber je jméno, které se teď skloňuje snad nejvíc. Sedmnáctiletá dcera Cindy Crawford (51) a jejího muže Rande Gerbera (56) si odškrtává jeden módní úspěch za druhým. Kdy odstartovala kariéru, podobá se nějak té matčině, a jaké jsou její největší úspěchy?

Kaia Gerber, seznamte se

Foto: Tinseltown, Shutterstock.com

Kaia Gerber v roce 2016 na premiéře filmu Sister Cities, kde si i zahrálaFoto: Tinseltown, Shutterstock.com

První zakázku jako modelka získala v deseti letech a rovnou od Donatelly Versace (63). Už ve třinácti si ji pod svá křídla vzala slavná americká agentura IMG, která zastupuje nejznámější modelky. Cindy sice začala, když jí bylo 16, ale do prestižní newyorské agentury Elite se dostala až v roce 1986, tedy když jí bylo dvacet let.

Foto: Profimedia.cz

Kaia Gerber na přehlídce pro Givenchy v lednu 2019Foto: Profimedia.cz

Kaiin start byl raketový, to Cindy neměla v začátcích kariéry na seznamu tak slavná jména. Na první přehlídku si Cindy počkala pět let od toho, co se zapsala do agentury, a na mole se poprvé prošla v roce 1991 pro značku DKNY. Kaia měla nabídky na přehlídky do dvou let od podepsání smlouvy. Hned po 16. narozeninách měla svůj debut na mole pro Calvina Kleina a dva dny nato už předváděla pro Alexandra Wanga.

Kaia, Lagerfeld a spol.

Foto: Profimedia.cz

Kaia Gerber v nejnovější kampani pro Jimmy ChooFoto: Profimedia.cz

Kromě Donatelly okouzlila Kaia i Karla Lagerfelda (†85), se kterým minulý rok navrhla vlastní kolekci oblečení s názvem KarlxKaia. Minulý rok si vysloužila cenu „Modelka roku“ (Model of the Year) na předávání cen The Fashion Awards. Stala se tváří parfému Daisy od Marca Jacobse, tváří nové kampaně pro Jimmy Choo a natočila reklamu pro luxusní kosmetiku Yves Saint Laurent. Má vůbec její kariéra ještě kam stoupat?

Foto: Profimedia.cz

Kaia Gerber na přehlídce Chanel v březnu 2019Foto: Profimedia.cz

Nabízí se otázka, zda za její úspěch nemůže fakt, že její matka byla a je v modelingu ikonou. Nedávno se na to konto vyjádřila sama Cindy Crawford. Řekla, že jediné, co její dceři pomohlo, jsou stejné geny, a pokud by měla možnost koupit pro někoho přehlídku nebo titulku časopisu, udělala by to pro sebe.

Kaia možná měla lepší start díky jménu své matky, ale Donatella Versace nebo Karl Lagerfeld by si těžko přizvali ke spolupráci někoho, kdo nemá k modelingu vlohy. Donatella (podívejte se, co s ní udělaly plastiky)  o ní prohlásila, že ji foťák miluje stejně jako Cindy.

Cindy a Kaia, máma a dcera

Foto: Profimedia.cz

Kaia a Cindy na procházceFoto: Profimedia.cz

Svět módy mluví o tom, jak moc jsou si podobné. Ale Kaia má jemnější rysy, větší oči blíž u sebe a tak dlouhé nohy, že by jí je mohla závidět i maminka. Není to druhá Cindy, ale prostě jedinečná Kaia.

Na otázku, jaké to je mít Cindy Crawfrod za matku, odpověděla Kaia v jednom z rozhovorů: „Modelka Cindy Crawford není moje máma. Dokázala skvěle oddělit pracovní a osobní život, a to na ní nejvíc obdivuji. Líbí se mi na ní, jak pevně stojí nohama na zemi.“ Nutno dodat, že Cindy ukončila aktivní kariéru modelky v roce 2000, rok po tom, co se jí narodil syn Presley (19), který se také v modelingu skvěle uchytil.

Foto: Profimedia.cz

Cindy a Kaia na předávání The British Fashion Awards v prosinci 2018Foto: Profimedia.cz

Cindy a Kaia spolu mají blízký, kamarádský vztah, který projevují hojně na sociálních sítích. Pod jednu módní kampaň, kde je Cindy vedle polonahého muže, napsala Kaia vtipně: „Kde je táta?“.

Kaia Gerber na sociálních sítích

Foto: Profimedia.cz

Březen 2019, jeden ze snímků, který jste mohli vidět na Kaiině InstagramuFoto: Profimedia.cz

Cindy Crawford se nechala slyšet, že teď je modelingový svět úplně jiný kvůli sociálním sítím. „Dřív nikdo nefotil, v čem jdeme na přehlídku. Je tu pořád tlak na to, abyste přidávali nový obsah. Nikdy to není tak, že byste si mohli říct hotovo.“ Také jí vadí, že fotky modelek a jejich osobní život už nejsou nic exkluzivního. Každý den máte možnost nakouknout do jejich životů právě prostřednictvím sociálních sítí.

Foto: Profimedia.cz

Duben 2018, další fotka, kterou Kaia sdílela na InstagramuFoto: Profimedia.cz

Kaia patří mezi „it girls“, to znamená ikony současnosti. Vedle Kendall Jenner (23) a sester Hadidových je součástí další nové vlny modelek, které za dekádu nebo dvě budou pravděpodobně stejně ikonické jako Naomi Campbell (48) nebo právě Cindy Crawford v devadesátých letech.

Reklama