Hlavní obsah

Velikonoční dekorace na dveře: Místo věnce zkuste zajíce!

Foto: Aleš Otýpka

Mechového zajíčka můžete vyrábět klidně s dětmi

Zdobíte si na Velikonoce vstupní dveře do domu nebo vyrábíte závěsné dekorace do oken? Máme pro vás hravý tip, který nadchne i děti. Zkuste si spolu s námi vyrobit krásného zajíce!

Článek

K tradičním velikonočním dekoracím patří kromě různých slepiček, oveček i beránků také jarní věnce, jejichž základ je většinou proutěný či slaměný. Buď je můžete dozdobit sami, nebo zakoupit už hotové v obchodech, květinářstvích a na trzích.

My se samozřejmě přikláníme k domácí výrobě, a proto jsme vám připravili foto návod, jak si můžete jednoduše připravit svěžího mechového zajíčka. Je to opravdu snadné a výsledek efektní a originální.

Budete potřebovat

Na jarního zajíčka si připravte dva věnce. Jeden korpus by měl být menší. Dále si na zahrádce či v lese nasbírejte sáček zeleného mechu na obalení a dvě jakékoli větvičky s lístky. Nezapomeňte si ještě nachystat (nejlépe) zelený drátek, nůžky, dva chlupaté drátky (zakoupíte v papírnictví) a krásnou výraznou mašli.

Foto: Aleš Otýpka

Nejprve si nachystejte vše potřebné

Směle na věc

V první řadě si musíte dobře vybrat čerstvý mech, aby se příliš nedrolil. Tím obalte postupně oba slaměné korpusy a pořádně připevněte drátkem, který několikrát omotejte dokola.

Foto: Aleš Otýpka

Použijte čerstvý mech, který je vláčný a bude se vám s ním dobře pracovat

Foto: Aleš Otýpka

Věnce spojte dohromady drátkem

Foto: Aleš Otýpka

Nyní si připravte uši tak, že do sebe zapletete chlupatý drátek a zelené větvičky. Takto vytvořené uši zastrčte pod drátek, kterým je omotán menší věnec

Foto: Aleš Otýpka

Nakonec stačí už jen přidat velkou stuhu kolem krku, a veselý zajíc je na světě

A jakou výzdobu chystáte na dveře vy?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek