Hlavní obsah

Vtipné historky rodičů aneb Jak vás děti umí dojmout!

Foto: Thinkstock

Stačí jedna věta a jste naměkko. Děti to se svými rodiči prostě umí skoulet

Rodiče to znají. Dítko vás rozčílí nebo jen zrovna nemáte čas na jeho věčné dotazy. Jenže ono řekne něco, co vás srazí na kolena. Větu, která vás dojme a vše jde stranou! Zloba, vztek i povinnosti.

Článek

Možná už poosmé za sebou vylilo pití, na nově vymalované stěně přistál chleba s marmeládou nebo se po sedmdesáté ptá, proč je tráva zelená. Vy nevíte, kde vám hlava stojí, v troubě se vám připálila večeře a chystáte se tomu malému zlobilovi pořádně vyhubovat.

Jenže ten maličký vás jednou větou dokonale odzbrojí. A místo vzteku vámi cloumá nápor lásky. Tohle jsou situace, které se svými dětmi zažily naše čtenářky.

Malá slečna pohroma

Čtenářka Jana má dvě dcerky, skoro tříapůlletou Aničku a několikaměsíční Adélku. Náročná u nich bývají obzvláště rána, protože ta menší vstává před pátou ráno. „Nedávno jsem s ní vstala, obstarala ji a po osmé, když odjel manžel do práce a miminko usnulo, jsem šla upéct bábovku. Starší dcerka si čistila zuby, prostě pohoda,“ vzpomíná třiatřicetiletá Martina.

Jenže Anička byla v koupelně podezřele dlouho. „Vešla jsem do koupelny a všude byla voda. Na zemi, v šuplících, prostě všude,“ vypráví Martina. Anička si totiž myla ručičky, zašpuntovala malé umyvadlo, a když začalo přetékat, zpanikařila.

Foto: Thinkstock

Potopa v koupelně? Stane se

„Místo, aby vodu vypnula, běhala po koupelně a na mokrou zem házela všechny ručníky a všemožné hadry. Tak strašně se snažila tu pohromu uklidit, byla utrápená a pořád zmateně pobíhala, že mě okamžitě veškeré rozčílení přešlo a musela jsem se smát,“ říká Martina.

Pyšný synek

Pětiletý Vojta je zase expert na vyznání lásky. Že pravidelně dojímá maminku, není nic neobvyklého, ale na kolena dostal i svého tatínka.

„Jednou dopoledne jsem jel autem kolem školky, kam chodí syn, a jeho třída byla zrovna na vycházce. Přecházela přes přechod, tak jsem jim zastavil. Syn mě spatřil, zamával mi a uprostřed silnice začal poskakovat a nadšeně křičet: ,To je můj táta! Můj milovaný tatínek! Nejlepší na světě, koukejte všichni na mého tátu v tom stříbrným autě´,“ vypráví osmatřicetiletý Michal s tím, že byl vážně dojatý.

Foto: Thinkstock

Kluci se dokonce kvůli svým maminkám i poperou, těžko je za to pak hubovat

To kvůli pětačtyřicetileté Janě se syn dokonce porval. „Bylo to před lety, když chodil do první třídy. Nikdy nebyl žádný rváč, a tak mě dost překvapilo, když mi volali ze školy, že se popral a že spolužáka přetáhl židlí, až mu zlomil ruku. Šla jsem do školy rozzuřená, připravená se za syna omluvit a pořádně ho potrestat,“ popisuje Jana.

Když ale přišla, chlapec se jí vrhl do náručí, plakal a volal: ,Nejsi tlustá kráva, jsi přece těhotná!´ Ukázalo se, že se mu totiž spolužák, kterému zlomil ruku, neustále posmíval a řekl mu, že je jeho maminka tlustá kráva.

„Já byla tehdy v osmém měsíci, syn se to snažil tomu klukovi vysvětlit, ale ten si nedal říct. A nakonec syn neunesl, že někdo říká o jeho mámě takové věci a hodil po něm tu židli. Nedokázala jsem ho tehdy za to potrestat, chápala jsem to a dojalo mě, jak mě bránil. Jen jsem mu vysvětlila, že násilí nic neřeší. A kupodivu to pochopily i učitelky, a dokonce i rodiče chlapce se zlomenou rukou,“ vzpomíná Jana.

A čím vás dojaly vaše děti?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek