Hlavní obsah

Vypadáte unaveně? Napravte to chytrým líčením!

Foto: thinkstock

Že jste spánku zrovna moc nedaly? S následujícími tipy budete vypadat odpočatě a svěže za každých okolností!

28. 1. 2014

Zářivá, svěží a na první pohled dokonalá pleť. Že je to v téhle roční době naprosto nesplnitelné přání? Ale kdeže. S několika šikovnými pomocníky proberete i tu nejunavenější tvář. Jdete do toho?

Článek

Rada číslo jedna – vykašlete se na složitosti a soustřeďte se na samotnou pleť. „Svěží look je o vyhlazené, zdánlivě dokonalé pleti,“ říká na úvod vizážistka Kristýna Machačová. Rada číslo dvě? Přirozený lesk je žádoucí. V žádném případě to nepřehánějte s pudrem. A rada číslo tři? Osvojte si následující triky!

Studená voda a pořádný podklad

Začněte krokem, který probere vás i vaši pleť. „Důležité je správné prokrvení pleti, s čímž vám pomůže obyčejná studená voda,“ radí vizážistka značky Amway Linda Skalická a dodává: „Následovat by mělo nanesení kvalitního krému na obličej i kolem očí, vhodná jsou i nejrůznější séra, která podpoří svěží vzhled.“ Zaměřit se doporučujeme především na rozjasňující séra a podkladové báze, které zapůsobí dojmem, že jste prospaly čtyřiadvacet hodin.

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): rozjasňující podkladová báze Prep + Prime Natural Radiance, MAC, 1040 Kč a rozjasňující sérum Idealist Even Skintone Illuminator, Estée Lauder, 1900 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): rozjasňující podkladová báze s perlami, Dermacol, 269 Kč a rozjasňující sérum s divokou růží Korres, 1090 Kč

BB, CC a spol.

Make-up ano, ale lehký. „Ideálními pomocníky jsou make-upy se speciálními pigmenty, které odrážejí světlo a poskytují jemné krytí,“ doporučuje Linda Skalická. Vhodnými adepty jsou lehké BB krémy a více krycí CC krémy, které často obsahují také anti-age složku. Potřebujete-li maskovat, kamuflujte lokálně pomocí korektoru.

Vychytávkou je prosvětlení středu obličeje, které tvář opticky rozzáří. „Použijte o odstín světlejší tón, než je váš make-up, a naneste ho na střed čela, hřbet nosu a střed brady. Je přitom jedno, jestli použijete make-up nebo tekutý korektor. Důležité je zapracování do ztracena,“ radí vizážistka Kristýna Machačová.

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): multifunkční tónovaný CC krém, Clinique, 820 Kč a BB krém Dream Fresh, Maybelline, 199 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): vyhlazující make-up Youth Xtend, Artistry, 1250 Kč a rozjasňující make-up Happy Light, Bourjois, 349 Kč

Sbohem, kruhy!

To, že jste se nevyspaly zrovna do růžova, často prozradí kruhy pod očima. „Pro maskování kruhů použijte tekutý korektor, s tuhým nedosáhnete tak dobrých výsledků. Korektor by měl být o odstín světlejší, než je vaše pleť. Po nanesení očního krému počkejte alespoň deset minut, než se přípravek vstřebá. Naneste kapku korektoru k vnitřnímu koutku oka a jemným poklepáváním ho rozetřete až k tomu vnějšímu. Nezapomeňte na část těsně pod řasami, kde bývá pleť nejtmavší,“ popisuje správný postup vizážistka značky Dermacol Jarmila Zedníková.

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): tekutý korektor Artdeco, 390 Kč a korektor Affinitone, Maybelline, 139 Kč

Instantní záře

Nezbytným pomocníkem pro zářivou pleť jsou rozjasňovače. Nejlépe se pracuje s těmi tekutými, které můžete přimíchat do make-upu, používat je ale můžete i samostatně. „Vklepat byste je měly na horní část lícních kostí, v malinkém množství nad střed horního rtu nebo přímo pod obočí,“ radí vizážistka Alena Brodilová. Tomu se říká zázrak v lahvičce.

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): tekutý rozjasňovač High Beam, Benefit, 820 Kč a rozjasňovač Beat the Blues, MeMeMe, 169 Kč

Svěží tváře

Chcete-li se držet v zářivém módu, vyměňte tradiční tvářenky za krémové nebo tekuté. „Ty působí mnohem svěžejším dojmem, dejte si jen pozor na to, abyste je správně rozetřely. Nejlépe uděláte, když je ,rozťupkáte' prsty, viditelné přechody jsou samozřejmě tabu,“ říká vizážistka Kristýna Machačová. A co když zrovna nemáte cestu kolem drogerie? „V nouzi se dá stejně použít i barevný lesk na rty,“ dodává Kristýna Machačová.

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): tekutá tvářenka Posie Tint, Benefit, 890 Kč a HD Blush, e.l.f., 99 Kč

Prozářené oči

„Potřebujete-li projasnit vizáž, použijte světlé oční stíny. Mnohem lepší bude, když nezůstanete jen u jednoho a na víčko aplikujte alespoň dva odstíny. Postupujte od nejsvětlejšího odstínu ve vnitřním koutku oka až po tmavší, nikoli ale tmavou barvu na vnějším koutku. Dobrým trikem je rovněž nepoužívat stejnou barvu očního stínu, jakou mají vaše oči. Spoléhejte spíše na kontrast,“ radí vizážistka Jarmila Zedníková. Nikdy nezapomínejte na úpravu obočí, s řasenkou tentokrát šetřete – jeden tah bude stačit.

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): stíny s leskem Glamour Eyeshadow, Dermacol, 99 Kč a oční stíny Duo Essentails, e.l.f., 39 Kč

Šťavnaté rty

Pomyslnou třešničkou jsou šťavnaté rty. „Použít doporučuji lesky, ať už barevné nebo bezbarvé. Aby se vám nerozpíjely, orámujte rty konturovací tužkou v barvě rtů,“ přidává svůj tip vizážistka Kristýna Machačová. Když už rtěnky, tak spíše hydratační a krémové, dobrou volbou jsou i jemné zabarvené balzámy.

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): výživná tyčinka Chubby Stick Moisturizing Lip Colour Balm, Clinique, 490 Kč a krémová rtěnka Rouge Volupté, Yves Saint Laurent, 860 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): lesk na rty Glam Shine 6h Volumizer, L´Oréal, 169 Kč a vyživující máslíčko na rty Lip Butter, Korres, 240 Kč

A jaký je váš osvědčený tip na protiúnavové líčení?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.