Hlavní obsah

Výrazné šperky? Podívejte se, jak je na jaře nosit!

Foto: Nikola Šrajerová

Jedním z hlavních trendů jara budou květinové motivy a spousta barev

12. 3. 2014

Doplněk? Pro některé šperky je tohle slovo opravdu nevýstižné. Zapomeňte na titěrné náramky, seberte odvahu a pusťte se do něčeho nápadnějšího! Inspirovat se můžete těmi nejnovějšími jarními trendy.

Článek

Módní rada číslo jedna? Nepodceňujte sílu doplňků. Právě ty odlišují průměrný model od nadprůměrného. Módní rada číslo dvě? Méně přemýšlejte a více experimentujte. Zapomeňte na stará pravidla a řiďte se citem. Inspirovat se můžete i sestavami, které pro vás poskládala stylistka Mariya. Bonus navíc? Krásné šperky jsme doladili make-upem a vlasy podle posledních trendů!

Holka z porcelánu

Baví vás neotřelé kousky s kapkou vtipu? Seznamte se s porcelánovými prsteny. V kombinaci se zlatem a pastelově růžovou vypadají neodolatelně. Trendem zůstávají masivní náhrdelníky, které dodají říz i tomu nejjednoduššímu outfitu. Co se týče náramků, stále se nosí více kousků pohromadě, takže vrstvěte, vrstvěte a zase vrstvěte. A jaký je ten největší hit sezony? Náušnice, lemující celé ucho. Stačí jen jedna!

Foto: Nikola Šrajerová

Na foto: náhrdelník (Lindex, 399 Kč), náušnice (Antipearle, info o ceně v obchodě), tenké náramky (Pandora, 3 kusy, info o ceně v obchodě), prsten s kamenem (Style Avenue, 2130 Kč), porcelánový prsten (Debut Gallery, Shit Happens, 1150 Kč), zlaté prstýnky (Aldo, 199 Kč/2 kusy), kabelka (Aldo, 999 Kč)

Mix kovů

Zlato, nebo stříbro? Tohle dilema na jaře řešit nemusíte. Namixovat totiž můžete rovnou několik kovů dohromady. Dobře fungují proházené prsteny nebo náramky. Trendem jsou také sety s prsteny užších rozměrů, které se nasazují mezi klouby. A tip stylistky Mariyi? „Zapomeňte na soupravy, které jsou už nějakou dobu pasé. Mnohem lépe vypadá kombinace různých šperků.“

Foto: Nikola Šrajerová

Na foto: náramek s červenou kůží (Storm, 1390 Kč), náramek se zuby (Antipearle, 9500 Kč), psaníčko (Dušní 3, Diane von Furstenberg, 7090 Kč), náhrdelník (Dyrberg/Kern, 7599 Kč), náramek s kroužkem (Storm, 3290 Kč), náramek s křížkem (Lindex, 149 Kč), prsteny – stříbrné kroužky (Parfois, 149 Kč/ 2 kusy), prsten s peříčkem (Pandora, 1925 Kč), prsten kuličkový (Pandora, 950 Kč)

Květiny & barvy

K jarním trendům budou patřit květinové motivy a stejně tak i velká spousta barev. „Netroufáte si na color blocking v módě? Zkuste ho na poli šperků a zkombinujte rovnou několik výrazných barev,“ doporučuje stylistka. Slušet jim to bude i ve spojení se zlatem.

Foto: Nikola Šrajerová

Na foto: náhrdelník (Topshop, 670 Kč), zlatý náramek (Promod, 399 Kč), náramek barevný dřevěný (Dušní 3, Monies, 7390 Kč), fialový náramek (Debut Gallery, Blueberries, 5500 Kč), psaníčko (DKNY, 2120 Kč), náušnice (Lindex, 99 Kč), set tenkých prstenů (Parfois, 149 Kč), zlaté širší prsteny (Parfois, 199 Kč/2 kusy)

Přírodní motivy

Ruku v ruce s květinami jdou i přírodní motivy jako jsou korály nebo perly. K jarním outfitům budou jako dělané! Opět se nebojte mixování, zlatý náhrdelník doplňte výrazně barevným náramkem a prsty osázejte tenkými kroužky.

Foto: Nikola Šrajerová

Na foto: psaníčko (Parfois, 1399 Kč), náušnice (Antipearle, 9600 Kč), modrý náramek (Promod, 449 Kč), náhrdelník (Aldo, 599 Kč), prsteny (Lindex, 129 Kč/set)

Geometrie pro odvážné

A na závěr inspirace pro ženy, které se nebojí nepřehlédnutelných šperků. Vyzbrojit se můžete i futuristickým šestiúhelníkovým náhrdelníkem, který na vašem dekoltu zapůsobí podobně jako obraz v galerii. Že je to na vás moc velký úlet? Porozhlédněte se po masivním, ale skrz naskrz průhledném náhrdelníku.

Foto: Nikola Šrajerová

Na foto: průhledný náhrdelník (Dušní 3, Monies, 10 390 Kč), náhrdelník ve tvaru šestiúhelníku (Debut Gallery, Llev, 2600 Kč), korálkový náhrdelník jako náramek (Lindex, 399 Kč), prsten (Antipearle, 7200 Kč), náušnice ve tvaru křídla (Parfois, 99 Kč), dvojitý prsten (C&A, 199 Kč)

Nosíte výrazné šperky, nebo se v oblasti doplňků držíte při zemi? Napište nám!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.