Hlavní obsah

Vyvrcholení při stimulaci bodu G: Proč vám to nejde?

Foto: Profimedia

Chtěly byste zažít orgasmus při stimulaci bodu G? Náš článek vám k němu třeba pomůže :-)Foto: Profimedia

Vyvrcholení. Kulminační bod sexuální reakce, kterého se nedosáhne vždy – zvlášť když si chcete zahrát na fontánu a prožít mokré óčko. Které čtyři věci vám brání v prožití vaginální rozkoše?

Článek

„Většina lidí vidí ideál v orgasmu s partnerem, při vaginální souloži. Takový ale každá neprožije,“ říká sexuolog Zlatko Pastor s tím, že mnoho žen (a i mužů) se trápí kvůli nedosažení vaginálního orgasmu vyvolaného stimulací bodu G (ať už prsty, nebo penisem). Kdekdo tak hledá jednoduchý způsob, jak ho dosáhnout. Jenže ono se dobře řekne, ale hůř udělá. Honba za ním může být tak obtížná ze čtyř důvodů.

1. Snížený komfort a předsudky

Dámské pokusy o squirt, mokrý orgasmus nebo také ženskou ejakulaci, chcete-li (výron tekutiny z horní části vaginy, která je považována za produkt takzvaných Skeneho žláz umístěných kolem močové trubice), mohou být snadno zmařeny hlavně ze strachu, že místo slasti dojde na únik moči.

„Připadala bych si trapně, kdybych si před partnerem měla ucvrknout,“ krčí rameny čtenářka Pavlína a dodává, že nepřímo vaginální orgasmus sabotuje. „Ať už to moč v mizivém množství je, nebo není, nechci, aby mě druhý soudil. Za tu ostudu to nestojí. Navíc se musí vyprat prostěradlo,“ dodává. Je, nebo není to „komplikace“? Podle sexuoložky Jaroslavy Pondělíčkové-Mašlové je u jistého malého procenta žen provlhčení tak výrazné, že ženu až obtěžuje.

2. Tlak na výkon

Podle celorepublikového výzkumu sexuálního chování Čechů ve spolupráci se Sexuologickým ústavem vyplývá, že 12 % žen nejčastěji prožívá klitoridální orgasmus a pouze 9 % ten vaginální. (72 % žen má to štěstí, že někdy prožije oba typy vyvrcholení.) G bod orgasmus tedy evidentně není normálem, spíš náhodným dílem přírody. A to muže láká.

„Na squirting se velmi často dívám na netu. Miluji to a chci, aby moje milenka tímto způsobem vyvrcholila,“ anonymně vypráví jistý Charlie. Jenže právě proto se ženy cítí být frustrovány, psychicky či emocionálně blokovány, což jim celý proces komplikuje.

Foto: Profimedia

Uvolnění a neláska k vlastnímu tělu mohou stát za dosud neprožitým „G bod orgasmem"Foto: Profimedia

3. Rozpaky nad vlastním tělem

Podle všeho i destruktivní „self image“, tedy smýšlení o vlastním těle a nedostatečném erotickém potenciálu, brání v rozvoji sexuality a prožitcích. Některá přesvědčení totiž tolik izolují…

„Proč bych se o něco takového měla pokoušet, když určitě nepatřím mezi ty šťastné, které G bod orgasmus prožívají? Navíc bych asi nechtěla, aby mě někdo takhle hloubkově zkoumal,“ kroutí očima čtenářka Valerie, jež ani ona sama nemá potřebu lépe poznávat svoje tělo. „Masturbaci neuznávám,“ dodává na vysvětlenou. No tak budiž.

4. Neznalý a nezralý milenec

„Nechci říkat, že byl vyloženě levák, ale prostě neuměl sáhnout tam, kam jsem ho směrovala. Nechápali jsme se – týdny,“ popisuje jistá Babel v jednom z diskuzních fór. Její zážitek s vaginálním orgasmem také nebyl pozitivní. „Když chybí zkušenosti nebo vědomosti, je to o ničem,“ přidává svoji domněnku. Ovšem to neznamená, že by žena neměla přebírat zodpovědnost za svoje potěšení.

Sexuolog Zlatko Pastor vysvětluje, že pokud se orgasmu dosahuje masturbací nebo orálně, je to vynikající, protože mnoho žen nemá orgasmus vůbec. Myslet si ale, že za neúspěch při nedosažení vaginálního i jiného vyvrcholení může jen a pouze muž, je liché. „Koneckonců, není důležité, jaké dveře si orgasmus vybere,“ myslí si Zlatko Pastor.

A jak to s vyvrcholením máte vy?

Reklama