Hlavní obsah

Zasloužilé matky: Šišlají, vaří bio a mluví v množném čísle

Foto: thinkstock

Možná vám také přijde, že některé ženy porodem neuvěřitelně „zmoudřely"

Šišlají, mluví v množném čísle, a hlavně všechno vědí nejlépe. Tak by se dalo shrnout to, čím své okolí štvou některé „zasloužilé“ matky. Nepoznáte se v nich?

Článek

Poradí vám vždy a všechno – od výběru plenek, až po způsob, jakým zbavit dítě rýmy. Jsou to matky, které dělají vše správně, příručky citují z paměti a jejich děti jsou vzorem ctností. Jistě jste se s nimi potkali – a možná už jste z nich začali i šílet.

Udělali jsme bobeček…

Od chvíle, kdy jejich dítě poprvé zaplakalo, srostly s ním v jednu osobu. „Měříme 50 cm… máme žloutenku… trápí nás prdíky…“ Hormony nezaplavené okolí úchylku s množným číslem snáší a těší se, až pomine. Po půl roce už konstatování „Jsme šikovní, udělali jsme bobeček!“ buď okázale ignoruje, paroduje, nebo začne považovat za normál. Je zajímavé, že to nepostihuje otce – a to ani v případě, že zůstali na mateřské oni.

Náš Tomášek v tomhle věku už chodil…

Jestli něco umí zasloužilá matka dokonale, je ranit ostatní matky popisem úspěchů svého robátka. Neexistuje nic, v čem by jejich zlatíčko nevynikalo. Jestli vaše dítě začne chodit v roce, pak to jejich už tančí sambu. A kdyby náhodou ne, pak jen proto, že američtí vědci v tajné studii jasně dokázali, že geniální děti začaly chodit později… Samozřejmě to platí pro všechny ostatní aktivity od narození po maturitu a možná ještě dál…

Foto: thinkstock

Teď se hezky napapáme...

Nezlobí, vyjadřuje svou osobnost...

Zatímco ostatní děti řvou, jsou nevychované, špinavé a zlobí, děti zasloužilých matek vyjadřují svou osobnost. Zasloužilé matce je okamžitě jasné, že vůbec nevíte, jak dítě správně vychovávat – což se postupně dozví každý v parku, u dětského lékaře a ve všech supermarketech, kde mají právě ve slevě jednorázové vlhké kapesníčky. Samozřejmě, že s příslušným komentářem, jak to je správně – tedy jak to dělá ona.

Manža, mimískové, véča a sexík...

Zasloužilá matka je jako černá díra, která nasává informace. Zdrojem může být každý, kdo vlastní alespoň jedno dítě a někoho, kdo se vrací večer domů, vůbec s ničím nepomůže, ale vyžaduje teplou večeři a občas otevřenou náruč. Děti, domácnost, vaření, antikoncepce a sex – to jsou nejčastější a postupně jediná její témata. Proto na ně během pěti vteřin přesměruje jakýkoli hovor. Pád akcií General Motors vztáhne na cenu jednorázových plen, výbuch sopky na kvalitu mrkve v přesnídávkách…

Foto: thinkstock

Děti, domácnost, vaření a možná sex, to jsou omezená témata některých matek

Doktore, něco se děje!

Zasloužilá matka umí nazpaměť všechny příručky a tím pádem okamžitě odhalí jakoukoli odchylku v chování či vývoji dítěte. Kvůli tomu velmi emočně, a hlavně často vše konzultuje s lékařem, dožaduje se léků, vyšetření či očkování.

Druhým extrémem je totální nedůvěra k celé „západní“ medicíně a konzumní společnosti. Její dítě už před porodem poslouchá vážnou hudbu přes placentu, všechny oblečky má z bio bavlny, papá zásadně zeleninku z farmy, na kašel dostává doma připravený sirup a nikdy neuvidí svou tetu z Humpolce, protože se provalilo, že dala svým dětem hranolky od Mekáče.

Třetí variantou je pak matka, která tyto dva náhledy na svět střídá, čímž dokonale zmate nejen své okolí, ale i sama sebe. Výsledkem je nepřetržitý stres, zda udělala, dělá a chystá se udělat pro své dítě to nejlepší.

Poznáváte něco, co jste také dělaly? Napište nám, jak se na to díváte zpětně!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.