Hlavní obsah

Vraždy v Midsomeru, Můj přítel Monk i Most: Ukažte, jak znáte legendární seriály

Foto: Profimedia.cz

Foto: Profimedia.cz

Vidí to, co ostatní často přehlédnou. Jsou geniální, mají silný smysl pro spravedlnost, ale mnohdy velmi svéráznou povahu. Co víte o slavných filmových detektivech? Tento kvíz je právě o nich.

Článek

Někteří přišli na kloub desítkám, snad i stovkám vražd a dalších kriminálních případů a diváky provázeli i řadu let. Jiní se objevili třeba jen v pár příbězích, přesto se zapsali do dějin svého žánru. Co víte o nejslavnějších detektivech z filmů a televizních seriálů, si můžete ověřit v následujících otázkách.

1. Tom Barnaby vyřeší několik desítek vražd v Midsomeru, než se rozhodne jít do důchodu. Vzhledem k tomu, že konec kriminality v hrabství nehrozí, převezme žezlo John. V jakém vztahu je k Tomovi?
2. Losangeleský poručík Columbo má hned několik zajímavých poznávacích znamení. Krom doutníku a béžového baloňáku může být jedním takovým čtyřnohý parťák jménem Pes, který ho nezřídka doprovází při vyšetřování. Budete vědět, o jaké plemeno se jedná?
3. Ve věku 96 let před pár dny zemřela Angela Lansbury, která proslula rolí spisovatelky a amatérské detektivky v seriálu To je vražda, napsala. Její postava se stala natolik známou, že herečku často oslovovali jejím seriálovým jménem. To zní:
4. Příběh Veroniky Mars, hrdinky stejnojmenného seriálu, se točí kolem detektivní kanceláře jejího otce (bývalého šerifa) a osudového případu jedné vraždy. V jakém vztahu byla zavražděná k Veronice?
5. Jaké národnosti je jeden z nejslavnějších detektivů Hercule Poirot? Pozorný divák si jistě mnohokrát povšimnul, že je na ni velice hrdý.
6. Slavní vyšetřovatelé nemusí být jen lidé. Vzpomenete si na jméno psího „komisaře“ vídeňské policie, který je klíčovou součástí kriminalistického týmu?
7. Vynikající, ale zároveň velmi svérázná policejní vyšetřovatelka z kriminálního seriálu Most, Saga Norén, trpí dle všeho jistou poruchou. Jde o:
8. Hodný, slušný, mimořádně inteligentní, ale také v mnoha ohledech zvláštní je také Adrian Monk, hlavní hrdina seriálu Můj přítel Monk. Čím je posedlý?
9. Jak se jmenuje londýnská ulice, ve které bydlí nejslavnější detektiv vůbec – Sherlock Holmes?
10. Příběh hackerky a amatérské detektivky Lisbeth Salander vypráví trilogie Stiega Larssona Milénium. Poprvé ji zfilmovali Švédové, posléze se dostala do Hollywoodu. Který těchto filmů/knih ale není její součástí?

Tak co, máte všechny odpovědi zkontrolované? Pokud ano, vyhodnoťte si test.

Jak se vyznáte ve slavných oscarových snímcích? Dejte si další filmový kvíz.

Reklama