Hlavní obsah

Filmový festival v Benátkách: Amal Clooney zazářila ve vintage šatech

Foto: Profimedia.cz

Foto: Profimedia.cz

Tradiční benátský filmový festival předvádí nejnovější filmové snímky a módní svět zase očekává ty nejlepší looky. Letos jich je o dost méně kvůli stávce v Hollywoodu, ale i tak se můžete pokochat krásou.

Článek

Koncem léta italské Benátky tradičně ožívají filmem. Od 31. srpna do 9. září se tam koná už 80. ročník filmového festivalu, kde bude 23 snímků soutěžit o hlavní cenu Zlatého lva. Každoročně se tam sjíždí ty největší osobnosti ze světa kinematografie a ty filmy, které jsou předvedeny na slavnostních premiérách, dost často bodují i na předávání Oscarů. Letos se však může zdát, že je na červeném koberci pusto prázdno. Kdo čekal plejádu těch nejznámějších tváří Hollywoodu, tak se přepočítal. Spousta z nich totiž nepřijela kvůli stále probíhající stávce.

Hollywood stávkuje

V USA herci totiž stávkují proti velkým filmovým studiím, a proto se zdráhají i jejich filmy propagovat. Jádrem sporu jsou jejich platová ohodnocení a rizika, která s sebou nese příchod umělé inteligence, kde by herce nahradila animace, navíc jejich vlastní. Spousta z nich tudíž účast na festivalu oželela. I přesto se ale podařilo zajistit některé americké filmy, konkrétně třeba snímek Zabiják, který režíroval David Fincher, v hlavní roli uvidíte Michaela Fasbendera alias Magneta ze ságy X-Men, nebo Chudáčči s Emmou Stone a Williamem Dafoem. Očekávanou filmovou novinkou je také film Ferrari v hlavní roli s Adamem Driverem nebo Maestro režírovaný Bradleym Cooperem, který si zahrál i ústřední roli.

Nádherná Amal a Bond girl

Méně VIP ale neznamená horší módu. Festivalový červený koberec je známý tím, že dámy volí eleganci před extravagancí, velmi často jde tudíž o nádhernou podívanou. Letos se blýskla třeba Amal Clooney, Rita Ora nebo Olga Kurylenko.

Podívejte se do fotogalerie, kterou budeme postupně rozšiřovat s tím, jak budou probíhat další filmové premiéry!

Reklama