Hlavní obsah

České herečky i zpěvačky: Kdo nezměnil 20 let účes?

Foto: Profimedia.cz, Ota Bartovský/MAFRA/Profimedia, Profimedia.cz

Některé ženy sází na jistotu a svůj účes nemění klidně i desítky let. Vědí, co jim sluší, nebo jsou zkrátka konzervativní. Stejně jako tyto známé Češky.

Článek

Existují ženy, které rády zkouší nové účesy podle nejnovějších trendů a mění svou image jako chameleon. A pak jsou ženy, které zůstávají věrné svému sestřihu dlouhá léta. Jediné, k čemu se odhodlají, je maximálně zastřižení konečků či ofiny. Mezi zahraničními celebritami jsou to například Jennifer Aniston (52), Sandra Bullock (56), Salma Hayek (54) či Reese Witherspoon (45). A kdo patří k českým stálicím?

Černovláska Mahulena Bočanová

V krátkých vlasech jste herečku Mahulenu Bočanovou (54) mohli vidět akorát tak v seriálu Chalupáři (1975). Tehdy ovšem chodila teprve do první třídy. Pak jí narostla krásná, tmavá a lesklá hříva a od té doby už jste ji vídali jen v dlouhých hustých kadeřích. A ty jí vydržely dodnes. Nutno podotknout, že Mahuleně stále sluší a jinak si ji snad ani nedokážeme představit.

Foto: Josef Strouhal / Právo / Profimedia, Profimedia.cz

Umíte si Mahulenu Bočanovou představit blonďatou? Nejspíš ne. Je jen dobře, že zůstává věrná svému účesu

Načechrané kudrny Jany Bouškové

Herečka a manželka Václava Vydry (65) Jana Boušková (67) vsadila v životě, co se týče vlasů, na přirozenost a snad nikdy nepodlehla žádným experimentům. Od mládí nosí načechrané přirozené kudrny střižené na krátko a zůstává jim věrná dodnes. Jako blondýnu jste ji mohli zahlédnout v Nezbedné pohádce (1976) podle Josefa Lady, kde ovšem měla jako rázná princezna Máňa paruku.

Foto: Profimedia.cz

Pro herečku Janu Bouškovou je typický krátký kudrnatý účes. Na snímku vlevo je s manželem v roce 2004

Princezna Lucie Vondráčková

Lucie Vondráčková (41) se do světa showbyznysu dostala už jako dítě. Prorazila nejprve jako moderátorka v dětském pořadu Marmeláda, který uváděla na začátku 90. let (v roce 1992 vydala stejnojmenné album). Působila jako blonďatý diblík a rozpuštěné vlasy nosí většinou dodnes. Snad jen jednu dvě výjimky ve střihu udělala v období dospívání, kdy výrazně zkracovala.

Foto: Profimedia.cz

Lucie se po čtyřicítce cítí stále nejlépe v dlouhých rozpuštěných vlasech

Brunetka Adéla Gondíková

Herečku a moderátorku Adélu Gondíkovou (47) má mnoho lidí spojenou hlavně s moderováním zábavných a kutilských pořadů společně s jejím bratrem Daliborem Gondíkem (51). Již tehdy, když začala uvádět Rady ptáka Loskutáka (2001–2014), měla dlouhé postupně sestříhané tmavé vlasy. A stejný sestřih i barvu má nyní i v televizním seriálu Sestřičky. Jediné, co za tu doby vyměnila, byl manžel. První manželství s Ondřejem Brouskem (40), se kterým má dceru Nelu (16), totiž nevydrželo. Nyní žije po boku hereckého kolegy Jiřího Langmajera (55).

Foto: Profimedia.cz

Adéla Gondíková je se svým účesem trochu konzervativní, ale to jí samozřejmě nemáme za zlé. Tyhle snímky dělí 13 let

Mahagonová Zlata Adamovská

Červenohnědý odstín vlasů je typický pro herečku Zlatu Adamovskou (62) již od dob jejích hereckých začátků. Polodlouhé, možná o trochu více vlnité vlasy nosila už v 90. letech. Jen si vzpomeňte třeba na seriál Hříchy pro pátera Knoxe (1992), který režíroval Dušan Klein na motivy stejnojmenné knihy Josefa Škvoreckého.

Foto: Profimedia.cz

Mahagonovému odstínu i délce vlasů po ramena zůstala Zlata Adamovská od 90. let věrná

Krátkovláska Marcela Augustová

Říká se, že na opravdu krátký účes musíte mít dobrý tvar hlavy. A ten rozhodně hlasatelce a moderátorce České televize Marcele Augustové (55) nelze upřít. Na obrazovkách ji vídáte od 80. let a kraťoučký sestřih, včetně brýlí, je pro ni příznačný po celou dobu její kariéry. Účes jí moc sluší, jen je potřeba ho neustále udržovat a to znamená častější návštěvu kadeřníka.

Foto: Ota Bartovský / MAFRA / Profimedia, Profimedia. cz

Fotky od sebe dělí přesně 20 let

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek