Hlavní obsah

Designblok: Za trendy se platí!

Foto: A.M.O.S.design

Nikoli obývák, tohle je designová koupelna

7. 10. 2010

Zařizujete právě byt a hledáte inspiraci, nebo se jen tak chcete v tom pošmurném podzimu pokochat něčím krásným? Dejte si vycházku bytovými studii, showroomy a butiky, do kterých vás zve přehlídka Designblok. A nevadí, že nechcete nic koupit.

Článek

Krásný nábytek, originální doplňky, designové zařízení, výrobky slavných i začínajících návrhářů a tvůrců. To vše můžete vidět až do neděle v Praze. V rámci 12. ročníku Designbloku. Připraveno je více než dvě stě prezentací, výstav a přehlídek. Co na nich uvidíte? Vybrali jsme pro vás několik zajímavých tipů!

Ve znamení pohovek

Atrakcí letošního Designbloku určitě bude originální kruhová pohovka, kterou si pro svůj byt navrhl slavný designér Jan Kaplický. Vyrábí ji malá rodinná firma z Hradce Králové a poprvé ji představí právě v rámci této přehlídky. I když se na ni mnozí budou asi jen koukat, je a i do budoucna bude na prodej. Cena činí tři čtvrtě milionu korun.

Pohovkou se specializuje i jeden z významných zahraničních hostů – francouzská designérka Inga Sempé pracující pro Ligne Roset. Jak sama uvedla při slavnostním zahájení, dlouho vybírala, s čím se v Praze představí. Nakonec se jí nezdál žádný z výrobků pro tuto akci natolik dobrý, že vymyslela dvě nové pohovky Ruché a podnožku Ruché. Poprvé budou k vidění právě tady.

A další exponát, který bude spíš na pokochání než na zakoupení, je nejluxusnější matrace na našem trhu, prošitá zlatými nitěmi. Předvede ji ve svém showroomu firma Magniflex.

Foto: designmagazin.cz

Kruhová pohovka Jana Kaplického

Foto: Ligne Roset

Pohovka Ruché byla navržená speciálně pro letošní přehlídku

Foto: Wooden Sofa

Dřevěná pohovka – tvrdá, ale pohodlná

Předměty, které zaujmou

Ještě větší nabídku připravili pro návštěvníky výrobci osvětlení, skla a doplňků. Tradiční součástí Designbloku je například výstava Křehký, na které lze obdivovat skleněné a porcelánové předměty předních českých designérů. S novou kolekcí vlastních hrnků, které díky speciálnímu tvaru podšálku nikdy nerozlijete, přišla na letošní přehlídku i společnost Nespresso.

Ale svůj prostor zde mají i světoví návrháři. K vidění bude například poslední kousek od slavného Philippa Starcka – polyethylenové duté křeslo Magic Hole. Zastavit a popřemýšlet můžete i u ozdobných panelů z Corianu, které mohou sloužit nejen jako dekorace, ale také jako kryty světel nebo spousta rámečků na fotografie.

V rámci sekce Design Market bude vystavovat 30 designérů a firem, které představí novinky, jež budou po celou dobu výstavy ke koupi. Takže se krásou nemusíte jen kochat, ale také si něco odnést domů.

Foto: designlounge.pl

Křeslo Magic Hole od Philippa Starcka

Foto: ECO design

Moderní interiér v černobílém provedení

Foto: DuPont

Dekorativní 3D panely z Corianu

Foto: Designblok

Lampy od zahraniční designérky Daphny Isaacs

Kam jít?

Základnou a centrem letošního Designbloku je opět takzvané Superstudio, které sídlí v architektonicky chráněné budově v paláci Elektrických podniků u metra Vltavská, který realizovali Adolf Beneš a Josef Kříž v letech 1927 až 1935. Samotná budova je jinak pro veřejnost běžně nepřístupná. Už vstup do ní je tedy určitým zážitkem. Zde se v šesti patrech nacházejí expozice desítky designérů, módních návrhářů, šperkařů i škol.

Pokud vyrazíte „po městě“, můžete zavítat do historického centra – zóny Staré a Nové Město, kde budou otevřená jak designérská studia, tak salony významných českých módních návrhářů. Další dvě zóny Karlín a Holešovice jsou zaměřené více na bydlení a design. Na každém místě s logem Designbloku získáte mapu a průvodce letošní přehlídkou.

Superstudio i jednotlivé obchody a salony můžete navštívit každý den od 10 do 21 hodin, v neděli končí v 19 hodin.

Dost času na to užít si krásu!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek