Hlavní obsah

Dohola! Herečky, které si kvůli roli vzaly vlasy strojkem

Foto: Profimedia.cz

Povolání hollywoodské herečky se může jevit jako zaměstnání snů, jenže hvězdy filmového plátna musí občas obětovat mnohem víc než jen své soukromí. Pojďte se s námi podívat na ženy, které kvůli roli vyměnily dlouhé lokny za sestřih „na vojáka“.

Článek

Šikovní maskéři a retušéři dokážou sice v dnešní době vykouzlit z umělců téměř cokoli, ale někdy se holt ve jménu autenticity snímku musí přistoupit k radikálnějšímu a levnějšímu řešení. Jaké herečce to sluší i bez vlasů, a u koho se jedná o holé neštěstí?

Demi Moore (56) 

Hollywoodská kráska je rovnými havraními vlasy proslulá stejně jako vítěznými oceněními za nejhorší filmové počiny roku (Víte, jaká dieta stojí za její skvělou postavou?). Zlatou malinu v kategorii nejhorší herečka si během své kariéry vysloužila rovnou čtyřikrát. Přísné porotce neobměkčila ani v roli vojenské důstojnice, kvůli níž se s bujnou hřívou musela na chvíli rozloučit. Přestože si ve snímku G.I. Jane (1997) oholila hlavu, obdržela za něj v předvečer předávání Oscarů vlnu kritiky i hereckou anticenu. Trapné momenty však odnesl čas stejně jako armádní účes, a z Demi Moore je zase kočka.

Foto: Profimedia.cz

Nominací na Zlatou malinu má Demi Moore v kategorii nejhorší herečka na kontě hned devět. Hlavní role G.I. Jane (na snímku vlevo) byla jednou z těch, která jí přinesla „vítězství“. Není tedy pochyb o tom, že se na tuto práci mohla vykašlat a raději zůstat u své dlouhé hřívy, jakou má na obrázku vpravo

Natalie Portman (37) 

Když Natalii Portman holí v thrilleru V jako Vendeta (2005) hlavu, běhá divákům mráz po zádech. Právě totiž spatřili jednu z nejemocionálnějších scén podobného charakteru celé kinematografie. Záběr nesměla herečka pokazit, padající prameny mohli filmaři logicky zachytit jenom jednou. Aby měl režisér James McTeigue (51) přesto z čeho vybírat, natáčelo Natalii hned několik kamer z různých úhlů. Jeruzalémská rodačka se na roli mučednice připravovala opravdu poctivě. Chodila například na jazykové lekce s dialektoložkou, aby se naučila dokonalý britský přízvuk. Tady si můžete rozkliknout článek o tom, jaké modely tato skvělá herečka nejraději nosí.

Foto: Profimedia.cz

Herečce s izraelskými kořeny sedí opravdu cokoli, nemyslíte? S vyholenou hlavou se objevila už na 58. ročníku filmového festivalu v Cannes, půl roku před premiérou snímku V jako Vendeta (snímek vlevo). Na snímku vpravo pózuje herečka ve slušivém mikádu pro luxusní značku kosmetiky Dior

Cara Delevingne (26) 

Úspěšná modelka hlásící se ke komunitě queer (víte, co to znamená?) zpopularizovala trend hustého a rozcuchaného obočí, a svět módy obrátila naruby. Romantickým dramatem Anna Karenina (2012) pak odstartovala její dráha herečky. Ve smínku Life in a Year (2018) ztvárnila postavu v posledním stadiu rakoviny. Své vlasy však ve skutečnosti nemusela nijak krátit. Aby se dokázala vcítit do role umírající dívky, šla mladá Britka dohola na základě vlastního rozhodnutí. To nakonec „přežili“ i její manažeři, kteří nápadem ohledně radikální změny image nebyli zprvu vůbec nadšeni.

Foto: Profimedia.cz

Modelka se proslavila hustým neupraveným obočím, které později začaly kopírovat ženy na celém světě. I když je stále velmi mladá, stihla vyzkoušet už nespočet účesů, a ani vyholená hlava jí na sebevědomí neubrala

Sigourney Weaver (69) 

Milovníci scifi-hororu Vetřelec nebyli třetí částí pod taktovkou Davida Finchera (56) nadšení tolik jako předchozími díly od Ridleyho Scotta (81). V pokračování ságy z roku 1992 byla nucena na popud režiséra shodit kudrliny i představitelka hlavní role Ellen Ripleyové. V jednom z rozhovorů později Sigourney Weaver přiznala, že se po zásahu holicím strojkem sice cítila mnohem odlehčeněji, ale zároveň jí neustále mrzla hlava. Pozitivní reakci na novou vizáž nesklidila ani doma. Její tehdy dvouletá dcera Charlotte byla plešatou maminkou poněkud zděšená, a tak musela americká herečka nosit ve vlastním domě paruku. Mimochodem, dáte dohromady všechny významné role Sigourney Weaver?

Foto: Profimedia.cz

Zatímco v prvních dílech Vetřelce excelovala Sigourney Weaver v hustých kudrnatých kučerách (snímek vpravo), v dalším díle se režisér rozhodl pro radikální změnu (snímek vlevo)

Danai Gurira (41)

Možná ji máte zafixovanou v paměti jako jednu z klíčových postav postapokalyptického seriálu Živí mrtví (2010–2019). Coby Michonne s dlouhými dredy a katanou v ruce bojuje proti zombíkům i lidské zákeřnosti. Ve snímku od studia Marvel Black Panther (2018) byste ji ale s oholenou hlavou téměř nepoznali. Herečka se později nechala slyšet, že v minulosti sice dlouho nosila krátký sestřih, ale oproti lesklé plešce je rozdíl opravdu markantní, ačkoli se od sebe účesy liší jen pár centimetry v délce. Ve filmu naštěstí účinkují i další válečnice, které si kvůli roli musely přejet hlavu holicí mašinkou, a tak se alespoň Danai Gurira necítila sama. Ale nemyslete si, že jí to neumí slušet ve společenské róbě!

Foto: Profimedia.cz

Role válečnic americké herečce padnou jako ulité. S extravagantními dredy ji můžete vidět v televizním seriálu Živí mrtví (snímek vpravo), s oholenou a potetovanou hlavu ve filmu Black Panther (snímek vlevo)

Vzdaly byste se kvůli práci svých vlasů? 

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek