Hlavní obsah

Jak ozdobit starou džínovou bundu? Máme 5 tipů!

Foto: Tomáš Rubín

Září je ideální měsíc, kdy je čas vytáhnout ze skříní opět džínové bundy, které se hodí ke kalhotám, k sukním i přes šaty. Zdá se vám však, že vaše džínska už postrádá šmrnc? Proměňte ji v originální kousek.

Článek

Džínová bunda je must have kouskem každého dámského šatníku, a proto jistě nechybí ve skříni ani vám nebo vaší dceři. Pokud byste si ji chtěly vyšperkovat, zakupte krajku, ozdobnou stužku či barvy na textil a nechte popustit uzdu své fantazie. Anebo se inspirujte našimi dnešními tipy.

Vlčí mák i srdce

Pokud jste alespoň trošku výtvarně nadané, namalujte si na džínovou bundu veselý obrázek. Klidně si udělejte tvořivé odpoledne s dcerou a uvidíte, jak ji to bude bavit. Stačí v jakémkoli papírnictví zakoupit barvy na textil a pár úzkých štětečků, a vaše bunda bude rázem jedinečná. Nechcete-li malovat konkrétní obrázek, můžete barvy na bundu jen jakoby „cákat“. Vypadá to rovněž skvěle.

Foto: Tomáš Rubín

Zapojte do malování i svoje děti

Kovbojské třásně

Možná, že vy už se na takový prvek necítíte, ale dívčí džínová bunda s růžovými třásněmi nadchne každou malou slečnu. Stačí zakoupit třásně v textilní galanterii a našít je podél rukávů přes záda. My jsme jimi ozdobily ještě přední kapsičku.

Foto: Tomáš Rubín

Džínová bunda s třásněmi? To budou ve škole koukat

Krajková záda

Máte doma kousek nevyužité krajky? Pak z ní vystřihněte obdélník, který bude pasovat přesně na záda vaší bundy a buď ho přišijte, nebo nalepte lepidlem na textil jako my.

Foto: Tomáš Rubín

Na malování nebo vyšívání se necítíte? Nalepte na džínovou bundu kus krajky

Nápis z bavlnky i detail z perliček

V textilní galanterii najdete hodně pokladů včetně různých barevných stužek. Nám se líbila bambulková stužka v růžové barvě a z ní jsme vykouzlily nápis, který přišijete jednoduše nití. Klidně si ho dopředu lehce načrtněte tužkou. Dobře vypadá třeba nápis LOVE, BYE, HELLO…

Foto: Tomáš Rubín

Nápis ze stužky přišijte pevně nití

Foto: Tomáš Rubín

Stejně jako bavlnkou můžete bundu zpředu ozdobit drobnými perličkami, které přišijte pevnou nití

Tak co, zkusíte to také?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.