Hlavní obsah

Jak to vidí chlap: Ženy a jejich zákeřné výčitky

Foto: thinkstock

Ženy si nevidí do pusy. Jak jinak vysvětlit to, že nikdy nebudou spokojené?

18. 7. 2013

Pravidelní (a tedy poučení) čtenáři této rubriky vědí, že věčná ženská nespokojenost je evolučně výhodným genetickým rysem sloužícím k přinucení muže k vyšším obrátkám.

Článek

Jestliže je žena nespokojená například s dovolenou v Chorvatsku, má to řešení. Její chlap vyšší výkonností vydře peníze na dovolenou na Maledivách, a je (aspoň na nějakou dobu) pokoj. Existuje však několik okruhů, které řešení nemají. Říká se jim vyčítací pasti a jsou doménou citově nezralých žen. Uveďme příklady takových vyčítacích pastí:

1. Sport nebo koníčky:Věnuješ-li se pravidelným tréninkům nebo koníčkům – pořád někde jsi, já tu trčím sama. Nevěnuješ-li se jim – jsi hňup, který neumí nic jiného než se válet na kanapi a vůbec mi neimponuješ.

2. Spontaneita:Projevuješ své city otevřeně, někdy zakřičíš, jindy si popláčeš – jsi labilní dětinský, neurotický. Máš city pod kontrolou – jsi studený, odtažitý, neschopný hlubšího citu a vztahu.

3. Zaopatřování:Chceš rodinu dobře zaopatřit, makáš přesčasy, chodíš domů pozdě večer unavený – práce je ti milejší a o rodinu (a o mě) se nezajímáš. Upřednostníš rodinu, odmítneš náročnější práci – jsi neambiciózní a málo vyděláváš.

4. Autorita:Jsi demokratický, vyslechneš každého, zohledníš potřeby všech zúčastněných – pak jsi slabý, nerozhodný a moc hodný. Jednáš-li rozhodně a nekompromisně – jsi autoritářský despota.

5. Zdraví: Hodně pracuješ bez ohledu na zdraví– jsi nezodpovědný k sobě i k druhým, na tobě závislým. Chodíš se svými potížemi na lékařská vyšetření – jsi bolestín a hypochondr.

6. Vnitřní růst a změna:Přijdou-li impulsy k změně životního stylu, přátel či kariéry – jsi nezodpovědný a ohrožuješ na sobě závislé. Potlačíš-li takové impulsy – ustrnul jsi a je s tebou nuda.

Citově zralá žena, vyrostlá ve zdravých harmonických poměrech, zapíná brzdné kontrolní mechanismy, sebekritičnost a vštípené vzory civilizovaného řešení. Žena citově nezralá, vyrostlá v problematických poměrech, zmíněnou sebereflexi nemá, a archaické emoční impulsy naplno vyvřou ve formě neřešitelných výčitek.

Neblahé genetické dědictví mužů, nabádající je k uposlechnutí a vyhovění kritizujícímu ženskému hlasu, bohužel zapříčiňuje, že se tím trápí.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.