Hlavní obsah

Jako Einstein! Holčička trpí syndromem „neposlušných“ vlasů

Foto: Profimedia.cz

Jako malý Einstein! Pětiletá Evelyn Cubbedge z Floridy trpí vzácnou genovou mutací nekompatibilních vlasů. Neustále trčí do všech stran, jsou jako zelektrizované a skoro nerostou.

Článek

Když se Evelyn narodila, byla úplně plešatá. Vlásky jí začaly růst asi v deseti měsících, ale jen velmi sporadicky. Až ve dvou letech jí hlavu pokryla pro ni tak typická světlounká hříva. Vlasy jí však nikdy nedorostly tak, aby se z nich daly vytvářet nějaké účesy.

Velká vzácnost

Po marných snahách vlasy zkrotit rodiče zjistili, že holčička trpí velmi vzácnou genovou mutací. Syndrom nekompatibilních vlasů postihuje méně než sto lidí na celém světě a trpěl jím prý i Albert Einstein.

Foto: Profimedia.cz

Evelyn příroda nadělila neposlušnou kštici, ta jí ale na kráse a roztomilosti nijak neubírá

Evelynina maminka Nicole dokáže holčičce učesat s pomocí laku na vlasy culíček, ale vždycky je to boj: „Její vlasy jsou moc krátké a nikdy nenarostou do délky, kterou bych potřebovala. A i když jí culík udělám, je to stejně jen na chvíli.“ Evelyniny neposlušné vlasy se prostě vždy během chvilky vymaní z jakéhokoli „vězení“.

Holčička ani nikdy nebyla u kadeřníka, maminka jí jen čas od času ustřihne jednu či dvě neposlušné lokýnky, které jí vyloženě překážejí.

Foto: Profimedia.cz

Maminka se občas pokusí holčičce vlásky zkrotit, ale jde to těžko a vydrží to jen chvilku

Střapatá, ale šťastná

Evelyn si prý moc dobře uvědomuje, že jsou její vlasy jiné, ale nijak zvlášť se tím netrápí. „Jen občas je trochu naštvaná, že nemůže nosit účesy jako jiné holčičky, že nemá dlouhé vlásky,“ říká Nicole.

Reakce většiny lidí jsou ale prý pozitivní a veškeré komplimenty dělají Evelyn velkou radost. „Lidé ji po vláscích často hladí a jsou překvapení, jak jemné jsou. A říkají jí, jak je krásná,“ vypráví Nicole.

Foto: Profimedia.cz

Evelyn má účes jako malý Einstein

Rodina zatím nemá v plánu nějak zásadně Evelyninu hřívu krotit či hledat způsob, jak její vlásky učinit poslušnějšími. „Její vlasy jsou to, co ji dělá jedinečnou. Dokud ona sama nebude chtít s nimi něco dělat, třeba až bude starší, my to dělat nebudeme,“ dodává maminka.

Co myslíte, není Evelyn roztomilá?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek