Hlavní obsah

Jste rtěnkový terminátor? Jednoduchý test, který prověří vaši vášeň pro kosmetiku

Foto: MRProduction, Shutterstock.com

Řešíte občas, zda zůstat u lesklé nebo sáhnout po trendy matné rtěnce? Co říkáte na lesky na rty? Anebo co tónovací balzámy? Ne, správný odstín vůči vaší stavbě obličeje i očí pro vás dnes hledat nebudeme. Dnes se zaměříme na to, jaká je vaše láska k těmto nestárnoucím barevným tyčinkám a kelímkům a to pomocí jednoduchého testu.

Článek

Rtěnka je právem na místě vítězů prodeje v dekorativní kosmetice. Když vypadáte mizerně (nebo se tak minimálně alespoň cítíte), stačí jediný nános barvy a z ženy unavené životem je rázem bohyně. Tato kouzelná tyčinka zkrátka umí zázraky.

Věděla jste, že když do USA přišla ekonomická krize, Američanky začaly hromadně skupovat veškeré rudé rtěnky, které byly na trhu? Potřebovaly zkrátka vypadat skvěle, i když měly hluboko do kapsy. Ano, rtěnky obecně hýbou ekonomikou dodnes a většina žen vlastní doma alespoň tři různé (dobře, pokud patříte stejně jako my k těm, jenž jejich číslo přesáhlo desítku, doporučujeme je probrat - není zkrátka šance, že byste je „dodělaly“ do data spotřeby uvedeného na obale).

My vám však dnes nebudeme (jak je u nás zvykem) diktovat, jaké odstíny si vybírat podle tvaru úst, obličeje, nosu nebo barvy očí. To se totiž dá velmi snadno nalézt ve všech make-up příručkách, našich článcích (třeba v tomto Bojíte se červené rtěnky? Chyba! Pomůžeme vám vybrat tu pravou) či vám poradí prodejní asistentky ve vašich oblíbených obchodech. My jsme vám na dnešek nachystaly drobnou zábavu, která vám zabere pár minut, pobaví, ale hlavně něco prozradí o vaší (ne)lásce k rtěnkám. Tak si uvařte kávu nebo čaj a pěknou zábavu přejeme.

Pravidla hry jsou jednoduchá. Zapište si postupně písmenka, která označíte jako svoji odpověď, a podle těch, jež máte nejvíce, poznáte, do jaké kategorie spadáte.

1. V obchodech uvedou novou trendy tmavou a matnou rtěnku. Kampaň na tuto novinku je masivně podporována magazíny, internetem i všemožnými blogery. Zaujme vás to, i když se zrovna nejedná o váš oblíbený odstín?

 • Určitě. Ačkoliv jsem doteď dávala přednost jen rtěnkám v nude odstínech, zaskočím do obchodů a rtěnku poctivě otestuji a v ideálním případě rovnou koupím. Když je přece tak hromadně doporučována, něco na tom musí být, ne?
 • Ani omylem! Nehodlám být ovcí, která na sebe namaluje přesně to, co zrovna všichni hromadně obdivují. Reklamy i doporučení mě nechávají chladnou. Nosím to, k čemu si dospěju sama a co se líbí mně, nikoliv těm okolo. Navíc matná a tmavá rtěnka, kdo to kdy viděl?! To nemůže slušet nikomu!
 • Když si odstínem nejsem zcela jistá, optám se zkušenějších kamarádek nebo si pročtu jednotlivá doporučení, a až potom se rozhodnu, zda vůbec má cenu do takového experimentu jít a hlavně, zda ji budu vůbec nosit.
Foto: Scharfsinn, Shutterstock.com

Rtěnky jsou k dostání v mnoha různých provedeních

2. Vyrážíte na týden a balíte si kosmetiku a dekorativku. Kolik si vezmete tyčinek na rty s sebou (od balzámů po rtěnky)?

 • To není vůbec jednoduché rozhodování! Na den jednu v nude odstínu, večer nějakou sexy rudou, o konturkách nemluvě. Balzám na rty na noc, možná by to chtělo přibrat ještě jeden lehce tónovaný, až půjdu běhat. Proboha! Ještě jsem zapomněla na tu masku na rty, co jsem si včera koupila!
 • Počítá se jako rtěnka jelení lůj?! Možná bych někde našla nějaký lesk se třpytkami v neutrálním odstínu, co mi kdysi darovala kamarádka k Vánocům. Ale tu nosím maximálně do divadla nebo na ples. Tak proč ji brát na cesty, že?
 • Nic se nemá přehánět, takže jeden balzám a maximálně neutrální rtěnka do kabelky, na večer pak něco výraznějšího, o čem vím, že mi zaručeně sluší. Sice je to těžké rozhodování, ale méně je více, ne?

3. Kolik líčidel na rty OPRAVDU vlastníte?

 • Těžká otázka. Počítají se jen ty, co OPRAVDU používám, nebo i ty, které jsem ještě neotevřela? Tak minimálně patnáct, možná sedmnáct… A mám přičíst i ty, co mám u přítele, v práci nebo po kabelkách?!
 • No tak to bude jednoduchý. Jednu mám v kabelce, dvě by se někde doma možná našly, ale na datum spotřeby bych se raději moc nesoustředila. To, kdybyste se zeptali na balzámy a tyčinky na rty! Tam bych asi počítala dlouho.
 • Od každého něco. Lesky na rty už moc nekupuji, ale rtěnek mám okolo osmi kusů a pravidelně dělám čistku. Když už mi nepadnou, většinou posílám dál po kamarádkách nebo rodině.
Foto: Svetography, Shutterstock.com

Červená barva je klasika

4. Co si myslíte o ženách, které svá ústa výrazně líčí?

 • Co bych si o nich měla myslet?! V současné době je to nezbytnost. Výrazná ústa jsou sexy a dokážou během chvilky vykouzlit z šedé myšky krásku. Já sama přes den nosím jiný odstín, na večer zas jiný, ale oba jsou výrazné.
 • Pokud je žena tak zoufalá, že na sebe potřebuje upoutat pozornost všech, není nic snazšího si na rty namalovat co nejvýraznější barvu. Doteď nechápu trend tmavých až černých rtěnek. Sázím na přirozenost.
 • Jsem zastánkyní červené klasiky. Přes den dávám přednost tónovacím balzámům a večer zase typickou červenou. Ženy, které podobný odstín nosí, jsou pro mě esencí elegance. Jen je důležité vědět, zda nám ten odstín padne nebo ne a hlavně, mít rtěnku vždy upravenou.

5. Pečujete o své rty?

 • Samozřejmě, nejprve lehký cukrový peeling a poté poctivá vrstva balzámu na noc. A už jsem vám říkala o těch novinkových dokonalých maskách na rty? Ty musíte vyzkoušet!
 • Jakože pusu po každém dni si odlíčím, abych nedělala obtisk do polštáře, ale to je maximum. Má se dělat snad i něco jiného? Na to skutečně nemám čas.
 • O tom, jak se o své rty starat, vím, ovšem že bych to poctivě dodržovala, to už se říct nedá. Občas rtům dopřeji scrub, a když jsou popraskané, rtěnku nahradím hojivou tyčinkou, ale víc už z časových důvodů nedělám.
Foto: Oleksandr Nagaiets, Shutterstock.com

O své rty je třeba pečovat

6. Kde své rtěnky skladujete?

 • Na studenějších místech, takže ideálně chodba. U rtěnek, o kterých vím, že je často nepoužívám, si dávám extra pozor a skladuji v lednici. Nikdy nenechávám na sluníčku!
 • Tak pár zkušeností s rozteklými rtěnkami už mám, ale když se poté dají do chladu, tak je zas vše, jak má být. Jinak rtěnky nechávám tam, kam je zrovna položím, nejčastěji v koupelně.
 • Jak kdy. Sice vím naprosto přesně, jak se k nim chovat, kde je skladovat, ale realita je občas někde jinde. Obecně si ale dávám pozor, aby nebyly vystaveny slunci či teplým radiátorům.

7. I obaly jsou u všech líčidel důležité. Dáváte přednost kelímkům, nebo tyčinkám?

 • Miluji kelímky jak u balzámů, tak u barev. Ty nanáším vždy vydezinfikovaným štětcem a tak mi jednotlivé produkty vydrží déle a linka je vždy precizní.
 • Vidina, že ne vždy čistým prstem nanesu balzám nebo rtěnku na rty, mi nedělá úplně dobře. Je to skutečně nechutné. Takže za mě vždy a všude tyčinky, jednoduchá i hygienická aplikace.
 • Jak u kterých produktů. Zatímco doma dávám přednost balzámům v kelímku, do kabelky vždy přibalím ten v tyčince. S rtěnkami to platí stejně.

Výsledky testu:

A - Rtěnkový terminátor

Pokud by se někdo měl nazývat odborníkem přes líčení rtů, pak jste to právě vy! Neexistuje trend, který by vám unikl a prodavačky, když vás opět vidí pátrat po nových a nových odstínech (protože nikdy jich není dost), tak raději vyklízejí pole, protože vy stejně víte lépe, co se teď nosí a co sluší právě vám. Možná by někdy nebylo na škodu ubrat a občas tu matně tmavou rtěnku vyměnit za klasický balzám a kamarádek se místo na ten skvělý odstín, co zrovna nosí na rtech, zeptat na to, jak se vlastně mají.

B - Slečna nenápadná

Když jste si tento test začínala dělat, pravděpodobně jste se ptala sama sebe, zda to má vůbec smysl, když vlastně rtěnky a všelijaké barvičky na ústa vůbec neřešíte. Ovšem to, že jste se do testu pustila, je už dobrým znamením toho, že si možná nějakou tu pěknou novou rtěnku do budoucna pořídíte. Není třeba investovat stovky, i drogerkové úlovky za pár korun stojí za pozornost a umí zvednout sebevědomí o 100 procent. Možná bychom do budoucna zvážili i ignoraci kelímků, i tam se dají nalézt opravdové poklady.

C - Zlatá střední cesta

Co je a není IN víte, jaký odstín je momentálně trendy také a v konzistencích se orientujete na jedničku. Ovšem, abyste tomu věnovala víc času, než je nutné, to už nepotřebujete. Zkrátka neztrácíte čas a podle toho vaše rtěnková sbírka vypadá. Jednoduché, nekomplikované, ale skvělé odstíny a balení, tleskáme!

Našla jste se v některých odpovědích? Baví vás testy?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek