Hlavní obsah

Kabelky z Pařížské: I za 200 000 Kč

Foto: Louis Vuitton

Letošní trendy ovládly barvy, vzory a lesk

Zvířecí vzory, zářivé barvy, peří i rejnočí a krokodýlí kůže. To vše letos najdete na trendy kabelkách z nových jarních kolekcí nejluxusnějších světových značek. A tak jsme dnes nezůstali při zemi a inspiraci jsme hledali v nejznámějších obchodech v Pařížské ulici v Praze. Podívejte se.

Článek

První jarní trendy z Pařížské ulice už jsme představili v minulém článku, kde naši čtenářku oblékl stylista Simony Krainové či Leoše Mareše Filip Vaněk. Tentokrát jsme se však zaměřili pouze na kabelky. A nejznámějšími značkami, které v „ulici přepychu“, jak se Pařížské občas přezdívá, takové zboží nabízí, jsou bezpochyby věhlasný francouzský Louis Vuitton a Christian Dior. Ovšem pokud nechcete, aby vám tento článek přivodil infarkt, ceny raději přehlédněte. Šplhají se do závratných výšin až do hodnoty malého auta.

Lesk, zářivé barvy a exotika

Tak by se dala vystihnout kolekce pro sezonu jaro–léto 2011 značek Louis Vuitton a Christian Dior. Jejich kabelky jsou letos přímo pastvou pro oči. Nabízí úchvatnou přehlídku výrazných barev, lesklých a třpytivých materiálů i zajímavých detailů. Kabelky Louis Vuitton totiž našly inspiraci v klíčovém tématu poslední kolekce dámské konfekce, která se nesla především ve stylu sedmdesátých let, a Dior našel zalíbení v exotice.

Foto: Loius Vuitton

Kabelky značky Louis Vuitton ve znamení elegance i v květinovém stylu

Dominantní jsou zde zvířecí motivy, květinové vzory, tradiční čínské prvky i neonové zářivé barvy. To můžete například vidět na psaníčkách Louis Vuitton, která zdobí pajetkové výšivky ve vzoru tygřích pruhů, kombinace různobarevných ploch z rejnočí kůže či – a to je ta nejluxusnější varianta – vyšívaný motiv kosatců na podkladu z pštrosí kůže, který je sám svrchní vrstvou kůže rejnočí. A dámy držte se, tyto kabelky s kosatci vyjdou na 211 000 korun.

Foto: Louis Vuitton

Psaníčko z rejnočí kůže za 87 000 Kč, s kosatci za 211 000 Kč a s pajetkami za 51 500 Kč

Ani Dior nezůstává pozadu. Jeho kabelky jsou hravé a rozhodně jim nechybí nápad. Na pořadu dne jsou barvy růžová, fialová, žlutá, oranžová i tyrkysová. Smysl pro detail je patrný na kabelkách zdobených peřím, provazovými pásky, lasturami či třásněmi.

Foto: Dior

Jarní kolekce od Diora našla inspiraci v exotice

Foto: Dior

Jejich cena však také odpovídá drahé dovolené do exotických zemí. Zleva - 108 000 Kč, 96 000 Kč, 108 000 Kč

Ve stylu Rio de Janeira a italské klasiky

Pláž, moře, slunce a karneval – to vše bylo inspirací také pro novou kolekci kabelek značky Jimmy Choo, kde také nechybí zvířecí vzory. V jarních trendech můžete vybírat od kabelek na denní nošení a volný čas po lesklá psaníčka na party. V obchodě v Pařížské máte také možnost kabelky stylově sladit přímo s vybranou obuví. Pokud však netoužíte po takové divočině a upřednostňujete spíše klasiku, inspirujte se kabelkami značky Bottega Veneta.

Foto: Jimmy Choo

Značka Jimmy Choo v přírodních barvách - zleva 11 820 Kč, 16 500 Kč, 19 080 Kč

Foto: Bottega Veneta

Kožené italské kabelky Bottega Veneta poznáte podle zpracování proplétáním kůže

Tato italská módní značka se totiž specializuje na kožené produkty, které prosluly unikátní technikou ručně proplétané kůže, takzvané „intrecciato“. A na jaké barvy sází nová jarní kolekce? „Ponese se ve znamení jemných i výrazných barev, jako jsou cardinal – sytě červená, milk – bílobéžová, asenzo – jemně zelená, barva laguna – tmavší zelená a tmavě modrá zvaná celeste,“ prozrazuje Barbora Bergová, PR managerka této značky, a dodává, že jejich ceny začínají na 20 000 korunách.

Foto: Dolce&Gabbana, Diesel, Salvatore Ferragamo

Zleva - Dolce&Gabbana 37 550 Kč, Diesel - info o ceně v obchodě, Salvatore Ferragamo 67 430 Kč

Foto: Etro, Tod's

Zleva - Etro 9500 Kč, Tod's - info o ceně v obchodě

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama