Hlavní obsah

Kam v zimě? Tahle česká města lákají i v mrazivém počasí

Foto: Jiri Foltyn, Shutterstock.com
27. 12. 2019

Neholdujete zimním sportům, ale ani se vám nechce trávit zimní měsíce doma na gauči? Nechte se zlákat pozváním do několika českých měst, kterým zima náramně sluší. V té kráse si ani neuvědomíte, že vás mráz štípe do tváří.

Článek

Vyrazte s rodinou na procházku přírodou, malebnými uličkami i chodbami poutavých galerií. Tuzemská města mají co nabídnout nejen v letní turistické sezoně.

Praha

Hlavní město na našem seznamu samozřejmě nesmí chybět. Zamiřte do centra, i pokud máte chuť prodloužit si vánoční náladu. Letos o to více, že se tu nebudou mačkat davy, na které jsme byli zvyklí v posledních letech. Stromeček je ale krásný a stojí za to vidět ho naživo. Návštěvu metropole můžete spojit i s povánočními slevami, jinde tolik obchodů nenajdete. Pokud tedy situace dá a budou obchody otevřené.

Foto: Feel good studio, Shutterstock.com

V Praze si ještě můžete užít vánoční trhy a spojit to s procházkou po Starém Městě

Olomouc

Hledáte-li cíl malebnější, ale neméně honosný, nechte se nalákat do Olomouce. V centru je vše důležité v docházkové vzdálenosti, pokochat se můžete budovou radnice, opevněním i četnými církevními stavbami, za návštěvu rozhodně stojí Katedrála sv. Václava. Nezapomeňte se zastavit u slavného orloje, který je po náročné rekonstrukci konečně znovu otevřen. Chcete-li si prohlédnout město z výšky, běžte na věž radnice nebo věžičku kostela sv. Mořice. 

Foto: Henryk Sadura, Shutterstock.com

Chcete romantiku? Pohled na večerní Olomouc to bezpochyby nabízí

Pustevny

K návštěvě zve snad nejoblíbenější horské středisko v Beskydech, Pustevny. Je typické svými dřevěnými lidovými stavbami, které vznikly na návrh Dušana Jurkoviče. Zasněžená krajina vypadá přímo pohádkově a vy si pak můžete odskočit do tepla některé z horských chat na hrnek čaje či třeba něčeho ostřejšího. 

Foto: Tom Pavlasek, Shutterstock.com

Pustevny jsou opravdu krásné, a když vyjde počasí, nemá to chybu

Český Krumlov

Jedním z měst, jehož atmosféru zabíjejí davy turistů, je bezesporu perla jižních Čech, Český Krumlov. V zimě ho ale můžete spatřit bez davů, letos více než kdy jindy. Ve stylových restauracích a malebných kavárnách najdete bez problému místo. Zámek je sice uzavřený, vyšplhat ale můžete alespoň na zámeckou věž, ze které se otevírá nádherný pohled. A pokud chcete vystoupat ještě o kousek výš, vydejte se na nedalekou horu Kleť. Bude-li sníh, je to velmi příjemná procházka. Horkou odměnu si můžete dopřát na vrcholu v horské chatě.

Foto: Natalia Deriabina, Shutterstock.com

V Českém Krumlově se nudit určitě nebudete

Kutná Hora

Za architektonickými skvosty, současným uměním, poučením i bizarními turistickými atrakcemi vyrazte do Kutné Hory. Chrám svaté Barbory vás uchvátí jak svým interiérem, tak členitou strukturou stavby, kterou zvnějšku zdobí zachovalé chrliče v podobě fantaskních příšer.

S chrámem sousedí Galerie Středočeského kraje GASK, která v prostorách bývalé jezuitské koleje představuje výtvarné umění 20. a 21. století. 

V centru nesmíte minout ani Vlašský dvůr, bývalé sídlo králů a mincovna, kde se dozvíte zajímavosti o historii peněz na našem území. Na seznamu nám nesmí chybět ani tajuplná Kostnice v Sedleci, kde najdete lustry, sloupy nebo erby seskládané z lidských kostí a lebek.

Foto: Henryk Sadura, Shutterstock.com

Kutná hora láká hned několika architektonickými skvosty

Hrusice Josefa Lady

Kde jinde si užít opravdovou ladovskou zimu než v Hrusicích, kde se Josef Lada narodil, žil a tvořil. Od středy do neděle můžete navštívit Památník Josefa Lady a jeho dcery Aleny, plný milých mistrových děl. Po městě se poté vydejte stezkou Pohádkové Hrusice, která vám připomene hlavní postavy Ladových knih. Okolní krajina pak přeje i turistickým procházkám nebo vyjížďkám na běžkách. Objevte místo, kudy chodil i kocour Mikeš a jeho kamarádi!

Foto: Profimedia.cz

Stezka v Hrusicích je velmi oblíbená, vyrazte i s dětmi po stopách kocoura Mikeše

Kam se za zimními výlety chystáte vy? Na túru si připravte výborný stylový sendvič.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek