Článek
Manželé se pustili do úprav bydlení s vervou a vše naplánovali do posledního detailu. Na pomoc si pozvali designéra a výsledkem této spolupráce je elegantní a čistý interiér.
„Použili jsme kombinaci ušlechtilých a nadčasových materiálů, které stylově spojují jednotlivé místnosti,“ vysvětluje designér Tomáš Marx ze stejnojmenného interiérového studia. „Vedle exotického dřeva se tu objevuje také štípaný kámen a rektifikovaná krémová dlažba, která k němu vytváří harmonický kontrast,“ dodává Tomáš Marx.
Pojďte na návštěvu
Vstupte a podívejte se, jak to v bytě vypadá. V přízemí se nachází zádveří (9 m2), spojovací chodba (10 m2), obývací pokoj (30 m2), kuchyně s jídelnou (30 m2), malá ložnice (15 m2) a koupelna s toaletou (5 m2). „V chodbě chyběl dostatek úložných míst. Řešili jsme je tak, aby prostor nepůsobil stísněným dojmem. Pomohla bílá výmalba a dveře šatních skříní provedené ve vysokém lesku," vysvětluje truhlář Michal Střížka. Prostor opticky prohlubuje také velké zrcadlo.

Dlouhou úzkou chodbu navrhli jako výstavní prostor, kde si majitelé bytu mohou na stěnách vystavit fotky a obrazy. Dekorativní květník je osazen rostlinami Sansevieria cylindrica spaghetti, které nejsou náročné na světloFoto: Archiv firmy
Obývacímu pokoji vládnou zemité tóny hnědé
Klienti si přáli jednoduché pojetí interiéru s minimem nábytku a užitím přírodních materiálů a motivů. Ze starého vybavení zde ponechali pouze přisazené stropní světlo, které typově navazuje na stropní osvětlení v jídelně.
Designér klientům navrhl kombinaci materiálů přírodní dýhy wenge a bílého laku ve vysokém lesku. Původní podlahu sladil se zvolenými barvami tak, že ji dal kompletně přebrousit a namořit do tmavšího odstínu.

Budoucí HI-FI stěnu zatím tvoří pouze zavěšená televize, která bude doplněna o stojanovou repro soustavu a nástěnný DVD přehrávač. Na zeď ještě časem přijde obklad z přírodního kameneFoto: Archiv firmy
Kuchyň s jídelnou – moderní a útulné
Původní dispozice bytu majitelům vyhovovala, nemuseli zde tedy řešit změny příček a podobné úpravy. Optické oddělení kuchyně od jídelního prostoru bylo vyřešeno nad kuchyňskou částí sádrokartonovým podhledem, který je osazen bodovým LED-diodovým osvětlením a vestavěnými reproduktory.
Přírodní materiály se uplatňují v celém bytě, a tak je i kuchyně vyrobena z kombinace dýhy wenge a bílého lesku, vyrobilo ji interiérové studio Tomáše Marxe a vyšla bez spotřebičů na 287 tisíc korun. Pracovní deska s obkladem je z přírodního kamene. Chladnička s mrazákem je vestavěná a navazuje na skříň s vestavěnými spotřebiči. Kuchyň do tvaru U je ideálním řešením pro oddělení jídelního koutu. Na místnost navazuje samostatná spíž, takže nemusel a být zakomponována potravinová skříň.

Kuchyň od jídelny odděluje barový pult z dýhy wenge se zabudovanou vinotékou, která působí velmi dekorativně. Vpravo jsou dveře do spížeFoto: Archiv firmy
Kam ještě nahlédnout? Do ložnice a koupelny
Malá, ale příjemně a účelně zařízená ložnice bude sloužit pro hosty. Je rovněž provedena v přírodních hnědých barvách.

Další vychytávkou je čelo postele se zabudovaným směrovatelným osvětlenímFoto: Archiv firmy
Původní koupelna s toaletou byly oddělené. Manželé si přáli místnosti propojit, aby se zvětšil užitný prostor. Designér navrhl umístit sprchový kout do středu koupelny. Takto odděluje toaletu od umyvadla a nabízí určité soukromí. Koupelnový nábytek je opět vyroben na míru dle autorského návrhu ateliéru.

V koupelně je opět použit štípaný kámen, světlý rektifikovaný leštěný obklad a dlažba v imitaci kamene. Skleněný sprchový kout je ideálním řešením do malé koupelny, protože opticky plochu místnosti nezmenšujeFoto: Archiv firmy
Další koupelnové inspirace najdete v článku Proměna malé koupelny: 4x jinak! nebo HIT nejen do koupelny Neviditelná sprcha.
Líbí se vám přírodní styl interiéru a kamenem obložené stěny?