Hlavní obsah

Konec nudy v botníku: Nosí se nápadité boty s podpatkem i bez

Foto: Eva Malúšová
1. 11. 2017

Přestože je každý pár jiný, jedno mají společné – nikdo o nich nemůže říct, že by byly fádní. Boty z podzimních kolekcí poutají pozornost a my vám představíme nejmódnější z nich.

Článek

V nové sezoně boty rozhodně neslouží jen jako tichý a nenápadný společník. Naopak. Obchody jsou plné párů, díky kterým bude pohled kolemjdoucích neustále sklouzávat k vašim nohám. Přestaňte proto na chvíli pátrat po „neutrální“ obuvi, hodící se úplně ke všemu, a pořiďte si silný pár, který zvýší váš módní kredit.

Expanze kožešiny

Huňaté kabátky a kabelky už evidentně nestačí. Kožešina (přimlouváme se za imitace) sklouzla až na obuv a vy si můžete vybrat, jestli se přikloníte k pohodlným teniskám, nebo třeba botám na podpatku, které jste mohly vidět v článku Hlavně v teple. À propos, co říkáte na návrat ledvinek?

Foto: Eva Malúšová

Na foto: košilové šaty (Lindex, 1399 Kč), kožená ledvinka (Coccinelle, 6200 Kč), boty (Zara, 1299 Kč), brýle (H&M, 349 Kč)

Velkorysé zdobení

Boty z podzimních kolekcí často suplují šperk a otázku, co už je moc, rovnou spolkněte. Je úplně jedno, zvolíte-li kotníčkové boty, či tenisky – hlavně když budou něčím dozdobené. Pokud vás strohý minimalismus nebaví, budete mít rozhodně z čeho vybírat.

Foto: Eva Malúšová

Na foto: kalhoty (H&M, 849 Kč), rolák (MAX&Co., 3231 Kč), huňatá mikina (Zara, 899 Kč), klobouk (Coccinelle, 2000 Kč), boty (Mango, 1699 Kč), náušnice (C&A, 159 Kč), kabelka (Tosca Blu, 5400 Kč)

3P: Podpatky poutající pozornost

V módě se mluví také o „statement“ podpatcích, které mají v podstatě jediný úkol: přitáhnout k sobě (a vám) pozornost. Kdo říkal, že musejí mít stejnou barvu jako zbytek boty? A nejde zdaleka jen o odstín, ve hře jsou i různé atypické tvary. Podpatek u následujících semišových bot je například v zadní části ohnut do tvaru banánku.

Foto: Eva Malúšová

Na foto: šaty (H&M, 999 Kč), náušnice (Aldo, 299 Kč), kožené boty (Mango, 2499 Kč), kožená kabelka (Coccinelle, 11 000 Kč)

Moderní Divoký západ

Od vyšších podpatků se posuneme níže a představíme vám trend, který pro vás určitě nebude neznámý. Nosit se totiž budou koně, připomínající svět Divokého západu. Záměrně ale píšeme „připomínající“ – lesklý pár s přezkami nastiňuje, jak může vypadat kovbojská verze bot v roce 2017.

Foto: Eva Malúšová

Na foto: kalhotová sukně (MAX&Co., 7142 Kč), mikina (Tommy Hilfiger x Gigi Hadid, prodává Van Graaf, 3599 Kč), kožené boty (Topshop, 3799 Kč), velká náušnice (Lindex, 399 Kč), malá náušnice (H&M, 149 Kč za set)

Páry se šněrováním

Nebojte, povolováním a utahováním tkaniček nemusíte strávit celý podzim... Většina těchto trendy bot má totiž na boku zip. Do módy se vrátila i hrubá podrážka a stejně jako v předchozí sezoně není nouze o metalické odlesky.

Foto: Eva Malúšová

Na foto: triko (Topshop, 599 Kč), sukně (Bershka, 799 Kč), kožené boty (Aldo, 2999 Kč), bunda (Marc Cain, prodává Van Graaf, 11 899 Kč), kožený náramek (Coccinelle, 1300 Kč), náušnice (H&M, 199 Kč)

Náš tým 

  • Modelka - Eliška Wíznerová (Czechoslovak Models)
  • Styling - Mariya Patrovská
  • Vizáž - Linda Chudomelová

Které boty si na podzim pořídíte vy?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek