Hlavní obsah

Královská pravnoučata: Kdo z nich je nejroztomilejší?

Foto: Profimedia.cz
30. 10. 2018

George, Charlotte, Louise. Tyto královské děti zná snad každý. Jenže královna Alžběta má pravnoučat sedm a osmé na cestě. A dominují tu dívky. Vlastně nebýt prince Williama a vévodkyně Kate, kteří mají dva syny, byla by to tu samá šlechtična.

Článek

Kdo jsou ty děti, které se objevují na královských svatbách jako malé družičky a pážata? A které stávají na balkoně Buckinghamského paláce při oslavách Trooping The Colour na počest královny Alžběty II. (92)? Jsou to všechno její pravnoučata. Všechny tyto ratolesti jsou k panovnici ve stejném příbuzenském poměru, ale přitom se o nich nemluví tolik jako o dětech prince Williama (36) a vévodkyně Kate (36). Na rozdíl od jejich potomků je totiž takřka nereálné, aby někdy na královský trůn usedly.

Princ George Alexander Louis z Cambridge

Nejsledovanějším pravnukem královny je bezesporu princ George (5), prvorozený syn prince Williama a vévodkyně Kate. Pozornosti se mu dostává zejména proto, že je v pořadí třetí následník trůnu a s velkou pravděpodobností z něj jednou král opravdu bude. Na svět přišel 22. července 2013 v St. Mary´s Hospital v Londýně, stejně jako jeho otec William a strýc Harry (34). Nicméně jeho původ nic nezmění na tom, že i tak je to normální pětiletý kluk, který má rád autíčka, dělá rošťárny a prý má neustále odřená kolena.

Foto: Profimedia.cz

Princ George se pravděpodobně jednou stane anglickým králem. Nároky na něj jsou tedy větší než na ostatní děti

Princezna Charlotte Elizabeth Diana z Cambridge 

Když po princi Georgeovi porodila vévodkyně Kate holčičku, byla to velká sláva. Byla to totiž první princezna v královské rodině po pětašedesáti letech. Na svět přišla 2. května 2015 na stejném místě jako její bratr, princ Goerge. Princeznou přitom vůbec ale být nemusela. Podle pravidla, které stanovil v roce 1917 král Jiří V. (1865–1936), mohli titul „Její královská výsost princ“ používat pouze synové dědice trůnu. Charlotte by tedy byla jen „Lady“. Panovnice ale v roce 2013 vydala rozhodnutí, že oslovení princ či princezna mohou nosit všechny děti dědice trůnu bez ohledu na pohlaví.

Foto: Profimedia.cz

Charlotte ve svých třech letech moc dobře ví, jak se na veřejnosti chovat

Princ Louis Arthur Charles z Cambridge 

Třetím, a zatím posledním dítětem vévodkyně Kate a prince Williama, je syn Louis, který se narodil 23. dubna 2018. I jeho, ačkoli je syn, se dotkla změna legislativy. Dříve by totiž v nároku na trůn předběhl svoji starší sestru, ale toto pravidlo bylo zrušeno. Možná jednou bude rád – nároky na něj nebudou tak vysoké jako na jeho staršího bratra. S princem Louisem si také vévodkyně Kate zatím užila nejdelší mateřskou dovolenou – do veřejného života se vrátila teprve před pár týdny.

Foto: Profimedia.cz

Prince Louise měla veřejnost šanci spatřit naposledy na jeho křtinách na začátku července

Savannah Anne Kathleen Phillips

Nejstarší pravnučkou královny Alžběty je Savannah (7), dcera Petera Phillipse (40) a jeho ženy Autumn (40). Narodila se 29. prosince 2010. Savannah žádný titul nemá, byť je ve stejném příbuzenském poměru jako třeba princ Louise. Princezna Anna (68), která je matkou Petera a jeho sestry Zary Tindall (37), totiž tehdy od své matky odmítla přijmout pro své děti tituly. Chtěla je ušetřit humbuku kolem královské rodiny, a dopřát jim tak klidnější život, než měla ona. A ve stejném duchu vychovávají i Peter Phillips a jeho žena Autumn své děti. V současné době je Savannah 15. v pořadí na královský trůn, ale brzy ji odsune dítě prince Harryho a vévodkyně Meghan (37).

Foto: Profimedia.cz

Savannah je nejstarší pravnučkou královny Alžběty

Isla Elizabeth Philips

Tuhle blonďatou holčičku určitě znáte od vidění, stejně jako její starší sestru Savannah. Tráví totiž dost času se svými bratrancem princem Georgem a sestřenicí princeznou Charlotte, i když ony princezny nejsou. Její rodiče jsou také Peter a Autumn Phillips. Mimochodem - Autumn také není rodilá Angličanka - pochází z Kanady. Pracuje jako manažerka, její muž Peter se věnuje sportovnímu managementu. Isla (6) se narodila 29. března 2012 a její druhé jméno je Elizabeth. Spekulovalo se o tom, že má být poctou královně, ovšem její rodiče to nikdy nepotvrdili. A ačkoli se občas objevují na královských akcích, jinak žijí poměrně normálním životem v Londýně.

Foto: Profimedia.cz

Isla je jen o rok a půl mladšÍ než její sestra Savannah a lidem se často pletou

Mia Grace Tindall

V žilách jí koluje modrá krev, ale žádný titul byste před jejím, ani za jejím jménem nenašli. Mia Tindall (4) je na tom stejně jako Savannah a Isla. Její maminkou je totiž Zara Tindall, rozená Phillips, dcera princezny Anny, která odmítla pro své děti tituly. Jejím otcem je Mike Tindall (40), bývalý ragbista. Mia se narodila 17. ledna 2014. Prý patří mezi největší rodinné raubíře. Nejbližší příbuzní jí říkají laškovně „malá opička“ a mluví o ní jako o neřízené střele.

Foto: Profimedia.cz

Mia Tindall je prý neřízená střela. Však jí ty lumpárny koukají z očí

Lena Elizabeth Tindall

Zatím nejmladším pravnoučetem královny je Lena. Ještě na svatbě vévodkyně Meghan a prince Harryho byla v břiše u své maminky Zary Tindall. Na svět přišla 18. června 2018. Společnost celé rodině dělá už od dvou měsíců, kdy ji Zara poprvé vzala s sebou na dostihy.

Foto: Profimedia.cz

Čtyřměsíční Lenu její rodiče zatím stále skrývají v kočárku

Znáte všechna pravnoučata královny Alžběty?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.