Článek
Jana Švandová je na karlovarském festivalu jako doma. Do Varů jezdí pravidelně a častokrát ještě s předstihem, aby tu společně se svou rodinou oslavila narozeniny. A ty vyšly letos přesně na den zahájení jubilejního 60. ročníku. Herečka zítra oslaví 79. narozeniny a ve stejný den ji čeká pózování na červeném koberci.
Hvězda červeného koberce
Jana Švandová dobře ví, co jí sluší, a svých módních stálic se chytře drží. V loňském roce vsadila na neotřelé černobílé šaty od návrhářky Tatiany Kovaříkové, které si oblékla na slavnostní zahájení festivalu. Doprovod jí jako tradičně dělal její manžel, Pavel Satorie, za něhož je vdaná už od roku 1998. Do Varů si herečka přivezla i stylové černé maxi šaty, ve kterých se objevila na pikniku MUM.
Herečka se nevyhýbá ani barvám
V černé barvě je Jana Švandová vidět často, fádně v ní ale nikdy nevypadá. Stačí si vzpomenout na její šaty s květem na ramenou z roku 2024 nebo ty s projmutým pasem a objemnější sukní, které si oblékla na červený koberec před čtyřmi lety. Herečka ovšem nezůstává jen u jedné barvy – dobře ví, že jí jako světlovlásce prospívají i výraznější odstíny, a častokrát tak sahá po barvách, jako je oranžová, červená nebo modrá.
Jana Švandová si šaty na červený koberec vybírá s citem sobě vlastním, za bližší prozkoumání ale stojí i její ležérní outfity, kterými se můžete inspirovat i vy.
Festival Karlovy Vary 2026
Jubilejní 60. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary (KVIFF) proběhl od 3. do 11. července 2026. Návštěvníci mohli vidět premiéry mnoha filmů, setkat se s tvůrci a nechyběl ani doprovodný program.
Hosté posledního ročníku byli: Maggie Gyllenhaal • Jesse Eisenberg • Juliette Binoche • Dustin Hoffman • Kevin Bacon • Kyra Sedgwick • Jeffrey Wright • Harvey Keitel • Robert Richardson











