Hlavní obsah

Líčení pro nešiky aneb Jak si vidličkou zúžit nos

5. 10. 2018

Na internetu najdete spoustu vychytávek. Já jsem třeba vyzkoušela konturování pomocí příboru. Cože? A fungovalo to? Uvidíte ve videu!

Článek

Díky konturování si můžete zeštíhlit obličej a celkově ho vytvarovat podle vašich představ. Nejrychlejší cestou, jak se to naučit, je vyhledat si na internetu obrázek, který vám ukáže, kam patří tmavý a kam světlý odstín (to se liší podle tvaru obličeje). Čarování se štětcem a různými odstíny pudrů nebo krémů není ale vůbec snadné. Na vlastní kůži jsem si proto vyzkoušela pomůcky pro konturování, které najdete v kuchyni – lžíci a vidličku. Jak to dopadlo? Klikněte na video!

Čím si obličej vystínovat

Můžete si vybrat buď pudrový produkt, nebo krémový. Ty pudrové najdete nejčastěji v podobě paletek, krémové ve formě tyčinek. Ke klasickému konturování slouží bronzery bez třpytek. Tmavé mají vytvořit stín a tím pádem schovat nedokonalosti. Světlé odstíny pudrů nebo krémů zase zvýrazňují a přitahují na daná místa pozornost, například na lícní kosti. Jak a kam přesně produkty nanášet uvidíte ve videu.

Paletky

V případě paletek máte pohromadě vše, co potřebujete – tmavý stín pro modelování obličeje, světlý pro zdůraznění předností a rozjasňovač a tvářenku pro závěrečnou tečku.

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): Krémová konturovací paletka NYX, 266 Kč; Konturovací paletka Kat Von D, 1290 Kč

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): Konturovací paletka Rimmel Kate, 149 Kč; Paletka Most Wanted Contouring Palette, Artdeco, 599 Kč

Tyčinky

Konturovací tyčinky můžete koupit buďto dvě – jednu tmavou a jednu světlou, nebo například rovnou 2 v 1. Jsou krémové a s jejich zapracováním si budete muset dát větší práci než u pudrových produktů. K tomu můžete použít buď prsty, beauty blender nebo štětce.

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): Konturovací tyčinka Master Contour, Maybelline, 199 Kč; Konturovací tyčinka Benefit, 890 Kč

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): Modelovací tužka Clinique, 860 Kč; Multifunční tyčinka Fenty Beauty by Rihanna, 630 Kč

Rozjasňovače

Rozjasňovače vám okamžitě dodají rozzářený vzhled. Ke klasickému konturování ale neslouží, jsou na to až příliš třpytivé. Nanášet je můžete na vrch nosu, nad rty, pod obočí a na lícní kosti.

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): Rozjasňovač v tyčince, Becca, 750 Kč; Pudrový rozjasňovač Master Chrome, Maybelline, 199 Kč

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): Tekutý rozjasňovač Glow Mon Amour, L´Oréal Paris, 320 Kč; Rozjasňovač v tyčince 3D Dewy Look, Essence, 95 Kč

Bronzery

Konturování zvládnete i s bronzerem, který nemá třpytky, je matný a dostatečně tmavý. Pokud ale vlastníte ten, který obsahuje spoustu třpytek a slouží spíš k tomu, aby pleti dodal opálený vzhled, použijte ho až na závěr konturování jako takový lehký poprašek.

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): Bronzer Sun Bunny Radiant Duo Tone, Too Faced, 790 Kč; Bronzer Hoola, Benefit, 1090 Kč

Štětce

Čím mistrovské dílo vytvořit? U tyčinek není co řešit, těmi rovnou malujete, ale na pudrové produkty si budete muset pořídit štětec. Nejlépe vám to půjde s tím trochu zkoseným nebo hustým plochým.

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): Oboustranný štětec Sephora Collection, 610 Kč; Zkosený štětec Dermacol, 299 Kč

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): Štětec na konturování Douglas, 549 Kč; Štětec na konturování Zoeva, 419 Kč

A co vy, stínujete si taky obličej, nebo je to na vás moc pracné?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.