Hlavní obsah

Měsíc s food blogerkou: Křehký meruňkový koláč s rozmarýnovou drobenkou

Foto: Mona Martinů

Dášin koláč vaši kuchyň nádherně provoní máslem, meruňkami a rozmarýnem

Druhý týden seriálu s blogerkou je provoněný sladkým pečením. Ale ne jen tak ledajakým: křehký meruňkový koláč totiž Dagmar Derré připravuje s rozmarýnovou drobenkou!

Článek

Tuhle bylinku milujeme k rybám a drůbeži (zkuste třeba mořského vlka v solné krustě nebo citronové kuře), ale když Dáša přišla s receptem na sladký koláč vonící po rozmarýnu, dlouho jsme neváhali! A musím říct, že přesto, že rajčatovou omeletou pečenou v kokotce nastavila laťku vysoko, tenhle koláč si nás získal minimálně stejně!

Meruňkový koláč s rozmarýnovou drobenkou

Na formu 35 x 11 cm potřebujete: 200 g hladké mouky, 100 g másla pokojové teploty, sůl, 50 ml ledové vody, 20 g mletých mandlí, 500–600 g meruněk

Na drobenku: 50 g studeného másla, 50 g cukru krupice, 80 g polohrubé mouky, větvičku rozmarýnu

Foto: Mona Martinů

Meruňky s klidem vyměňte za broskve, nektarinky nebo jahody, ale rozmarýn určitě nevynechejte!

Postup: Máslo nakrájejte na kostky. Na pracovní desku nasypte mouku, lehce osolte a posypejte nakrájeným máslem. Suroviny zpracujte tak, jako když tvoříte drobenku. Pak do těsta nalejte polovinu vody, prohněťte a vypracujte pevné těsto. Podle potřeby můžete přidat vodu, až těsto přestane lepit. Utvořte kouli, zabalte ji do potravinové fólie a nechte 30 minut odpočívat v lednici.

Foto: Mona Martinů

Co si budeme nalhávat, těsto se nejlépe zpracuje rukama :-)

Foto: Mona Martinů

Máslo by mělo mít pokojovou teplotu, ale vodu dejte co nejstudenější

Meruňky vypeckujte a nakrájejte na měsíčky. Rozmarýn nasekejte nadrobno, máslo na drobenku nakrájejte na kostičky, posypte cukrem, postupně přisypávejte mouku a prsty vypracujte drobenku, do které na závěr zapracujte podle chuti nasekaný rozmarýn. Několik snítek můžete také omočit v olivovém oleji a položit navrch koláče na ozdobu.

Foto: Mona Martinů

Na závěr do drobenky zamíchejte nasekaný rozmarýn

Foto: Mona Martinů

Mleté mandle pod ovocem zaručí, že těsto pod meruňkami nenavlhne

Formu vyložte rozváleným těstem, propíchejte vidličkou, posypte mletými mandlemi (ty zabrání navlhnutí těsta), navrch rozložte nakrájené meruňky a posypte rozmarýnovou drobenkou. Pečte asi 30 minut při 200 stupních.

Foto: Mona Martinů

Na ozdobu ještě přidejte snítky rozmarýnu omočené v olivovém oleji

Tip: Na koláč můžete použít i jiné sezonní ovoce: jahody, broskve, nektarinky…

Foto: Mona Martinů

Křehké máslové těsto, šťavnaté meruňky a voňavá rozmarýnová drobenka, takové kombinaci žádný gurmán neodolá!

Vyzkoušíte drobenkový koláč po francouzsku ozvláštnit rozmarýnem? Příště se můžete těšit na další typicky francouzskou vůni – česnekovou!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama